Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 60)

Младински лиги

(Фотогалерија) Младинското ракометно дерби го доби Вардар, кој на гостински терен го победи Металург

4

Екпата на Вардар го доби младинското ракометнот дерби во рамките на групата 1, против екипата на Металург. Мечот се одигра во спортската сала во населбата Автокоманда и заврши со триумф на црвено-црните со резултат од 26:32. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

Пионерки на Вардар триумфално со Велкова-5, пионерите без бодови во Автокоманда

7y1-660x330

Денес на програмата беа дуелите во пионерската машка и женска лига, во двете екипите на Вардар имаа свои настапи. Девојките триумфираа, а момците беа поразени. Помладата пионерска екипа на Вардар Јуниор предводена од Зоран Петковски-Зенга  денес гостуваше, тие се сретнаа со тимот на РК Металург во Автокоманда. На овој натпревар црвено-црните ракометни надежи беа поразени со резултат 22-11. На почетокот домаќинот подобро ... Read More »

Младинците на РК Вардар со фуриозен финиш славеа убедливо на дербито во Автокоманда, Металург не издржа до крајот и остана без бодови

29511850_1632654870114686_8899654264370928407_n

Денес во салата во Автокоманда се одигра младинското ракометно дерби во рамките на групата 1 од младинската лига, помеѓу екипите на Металург и Вардар. Дуелот им припадна на црвено-црните, кои имаа подобар финиш и славеа со резултат 26:32. Одличен натпревар гледавме во спортската сала во населбата Автокоманда, на кој Вардар прв се одлепи на два гола разлика и по четири ... Read More »

Пионерите останаа на 100% ефект, момците на Будимир му “отчитаа“ лекција и на Металург-2 (ФОТО)

99

Вардаровиоте пионери предводени од Будимир  денес гостуваа кај екипата на РК Металург-2, дуелот се одигра  во салата “Круме Кепевски“ во Скопје. Натпреварот имаше типечен так за вакви дуели на нашите момци, класика, доминација на црвено-црните во сите аспекти на ракометната игра и висока победа по доминантна игра. Вардарци победија со  резултат 32-8 (19-4) на овој меч. Први со гол дуелот го отворија ... Read More »

Нови предизвици за машките и женските млади ракометни екипи на Вардар (распоред)

vardarfans-naslovna11-660x330

Пред нас е нов викенд, а во него повторно на прогамата се нови ракометни натпревари на младите ракометни екипи на Вардар. Овој викенд на терените свои предизвици ќе имаат машките и женските екипи на црвено-црниот ракометен колектив. Кај момците мечеви играат три категории, младинците на РК Вардар предводени од Чивлачки и Грчевски гостуваат кај тимот на РК Металург, дуелот се ... Read More »

Тоше Мартинов: “Јуниор“ лигата ја гледам како успешен проект, се надевам дека во следните години ќе гледаме повеќе ракометни школи

vardarfans-naslovna

Дефинитивно најновиот проект на ракометниот клуб Вардар донесе новитети во Македонија за сите деца кои сакаат да се занимаваат со ракомет. Со “Јуниор лигата“ се зголеми интересот за играње ракомет, а токму ова натпреварување им ја исполнува желбата на сите да започнат да се занимаваат со овој спорт. Целта е да се обединат сите ракометни школи од цела Македонија во ... Read More »

СЕХА: Промена на термините за 1/2фин. мечеви на Ф-4 турнирот во Скопје

seha

Само по два дена откако беа објавени термините за  натпреварите од  завршниот финален  Ф-4 турнир во регионалната  СЕХА Гаспром лига,  раководството на регионалното натпреварување објавија дека се направени одредени измени. Станува збор за измени  при одигрувањето на 1/2-финалните дуели. Сатниците на двата 1/2-финални натпревари ќе останат исти, сепак првиот дуел во С.Ц „Јане Сандански“ ќе го отвори бранителот на титулата РК Вардар ... Read More »

Младинците и пионерите на РК Вардар се многу блиску до пласман на Ф4, пионерките водат голема борба, додека младинките на Вардар Јуниор во рамноправна борба со Металург, за новиот шампион во женската младинска лига

ll2-1

Младинските екипи на ракометниот клуб Вардар се борат за пласман на завршниот турнир во својата возрасна генерација. Пионерите на РК Вардар кои се предводени од Андријана Будимир се  на чекор до пласман на завршниот турнир, на кој ќе играат само првопласираните екипи од сите четири групи. Моментално во рамките на групата 1, вардаровите пионери се наоѓаат на првата позиција која ... Read More »

(Фотогалерија) Младинците на РК Вардар лесно со врсниците од РК Прилеп

3d

Викендов во салата “Кале“ во Скопје младинската екипа на ракометниот клуб Вардар ја пречека екипата на РК Прилеп . Момците на Слободан Чивлачки и Грчевски Кристијан успеаа да триумфираа во еден одличен дуел со резултат 36-30 (15-11). Read More »

Младинците на РК Вардар го совладаа Прилеп во дуел одигран во “Кале“

q3

Денес во салата “Кале“ во Скопје младинската екипа на ракометниот клуб Вардар ја пречека екипата на РК Прилеп во дуел од младинскиот шампионат. Момците на Слободан Чивлачки и Грчевски Кристијан успеаа да триумфираа во еден одличен дуел со резултат 36-30 (15-11). Гостите први поведоа со 0-1 ние успеавме веднаш потоа да изедначиме на 1-1. Во 7.минута влеговме со реми на ... Read More »