Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 70)

Младински лиги

(ФОТО) Избран најдобриот тим во машкиот дел на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

8

Познати се победниците на машкиот дел од турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“, кај генерацијата родени 2004/05 година. После доделување на трофеите и медалите за најдобрите три екипи на турнирот, се пристапи кон изборот на идеалниот тим на турнирот. Двајца ракометари доаѓаат од екипата на Илинден и по еден од Карпош, Бисинов, ГРК Гостивар и Ангели. Признанието за најдобро лево ... Read More »

РК КАРПОШ ОД КУМАНОВО Е ОСВОЈУВАЧ НА ЗИМСКИОТ ТУРНИР ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА ВАРДАР, ТРЕТОТО МЕСТО Е ЗА РК ИЛИНДЕН

26734259_1566671140046393_4313039628218670043_n

Екипата на РК Карпош од Куманово е освојувач на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“, кој изминативе два дена се играше во спортскиот рекреативен центар Кале. Тие во големото финале по голема борба како што му доликува на едно финале беа подобри од екипата на Бисинов, совладувајќи ја минимално со резултат. Дека се играше израмнет натпревар говори фактот дека во ... Read More »

(Фотогалерија) РК Карпош подобар од РК Илинден, на машкиот дел од зимскиот турнир во организација на Вардар

18

На полуфиналниот натпревар во машкиот дел на зимскиот турнир, екипата на Карпош од Куманово успеа да го совлада тимот на Илинден. Резултатот на овој натпревар гласеше 18:20 за тимот од Куманово. Погледнете ја фотогалеријата од полуфиналниот меч, помеѓу РК Карпош и РК Илинден. Read More »

РК Карпош од Куманово и Бисинов од Велес ќе играат во големото машко финале на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

26239550_1566463110067196_823828570504673252_n

Екипите на Карпош од Куманово и ќе играат во големото машко финале на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов’ кај генерацијата родени 2004/05 година. Ова е епилогот од одиграните полуфинални натпревари. Во првото полуфинале се сретнаа екипите на Илинден од Скопје и Карпош од Куманово. Поуспешни беа РК Карпош, кои славеа победа во еден неизвесен и пред се квалитетен натпревар. ... Read More »

Кадетите на Вардар, момците на Будимир пристигнаа во Веспрем каде ќе играат на силен турнир (список)

26943436_956701537838481_1332008029_n

Ноќеска по полноќ вардаровите кадети, предводени од Андријана Будимир заминаа за Веспрем каде од утре,  четврток, 18 јануари до 20 јануари ќе учествуваат на еден од најпрестижните ракометни турнири во регионот Балатон куп, што се одржува во Унгарија. Станува збор за т.н “Вип-турнир“, со само 8 учесници, на кој се иде со специјална покана, нашиот тим доби таква од Веспрем. ... Read More »

Познати полуфиналните двојки на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans-ilinden

После одигрување на третото коло по групите, понати се полуфиналистите на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов. Тоа се екипите на Илинден, Карпош и Бисинов кои го освоија првото место во својата група, како и тимот на Гостивар, кој како најдобро второпласиран обезбеди “виза“ за пласман во полфиналето. Илинден со максимални освоени бодови ја заврши групната фаза, откако успеа да ... Read More »

(Фотогалерија) Прв натпреварувачки ден на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans-1

Финишираше првиот натпреварувачки ден на машкиот дел од турнирот “Вардар, еден, живот, една љубов“. Беа одиграни вкупно 18 натпревари, во сите три групи, по шест натпревари во секоја група. Погледнете ја фотогалеријата од првиот натпреварувачки ден на турнирот. Read More »

РК Илинден, Карпош, Бисинов и Урдаревски по одигрување на второто коло се блиску до пласман во полуфиналето на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans-3

После одигрување на второто коло во трите групи на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во машкиот дел кај генерација “2004/05“ , познати се екипите кои имаат најголеми шанси да играат во полуфиналето на истиот. Второто коло во машкиот дел кај генерацијата 2004/05 на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ го стартуваа екипите на РК Ангели и Асови, во рамките на ... Read More »

Победи за РК Илинден, Будимир, Урдаревски, Карпош, Бисинов и Гостивар, во првото коло по групи, на машкиот дел од турнирот “Вардар, еден живот, една љубов′

vardarfans-karpos

Денес во спортскиот рекреативен центар Кале започна четвртото издание на ракометниот турнир “Вардар, еден живот, една љубов“ во организација на нашиот клуб. Денес и утре ќе биде познат победникот во машкиот дел, кај генерацијата родени “2004/05“ година. Екипите се поделени во три групи, од по четири екипи. Пласман во полуфиналето ќе обезбедат првопласираните од трите групи и втората најдобра пласирана. ... Read More »

Утре во Кале и Илинден прв натпреварувачки ден од зимски турнир „Еден живот, една љубов“ (распоред)

zimskii

Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″ месецов се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, се враќаме со ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. Утре истиот го има својот прв натпреварувачки ден. Според распоредот натпреварите ... Read More »