Sunday ,24 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 40)

Младински лиги

Јуниор лига: Победа за момците на РК Бисинов Вардар и РК Ангели во генер.2006/07

1

Денес  во СЦ „Јане Сандански” се доигруваше  третото коло од Вардар Јуниор лигата. Во генерација родени 2006/2007 кај момците се одиграа две средби во кој до победи екипите на РК Бисинов Вардар и РК Ангели Вардар. Во првиот дуел во оваа категорија момците на РК Бисинов Вардар од Велес од го совладаа тимот на РК Будимир Вардар од Скопје со резултат ... Read More »

Момците на РК Шампион и РК П.Зографски Вардар со триумфи во Јуниор лигата во генер.2008/09

c4

Денес во големата сала при С.Ц “Јане Сандански“ во Скопје се доигрува 3.коло во вардаровата “Јуниор“ лига.  Утрово првите два натпревари беа во генерацијата родени 2008/2009 кај момците. Победи на истите остварија тимовите на РК Шампион и РК Парт Зографски Вардар.  Скопскиот тим на РК Парт Зографски Вардар  дојде до победа во средбата на РК Бисинов Вардар од Велес со резултат ... Read More »

Кадетите на РК Вардар го совладаа тимот на Филипос Верија од Грција со 11 гола предност

q5

Денес во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“ во Скопје се одигра пријателски дуел помеѓу кадетите на РК Вардар и тимот од Грција, Филипос Верија од Верија. Гостите покрај тестот со нашите момци ќе присуствуваат на мечот помеѓу Вардар и Киелце од лигата на шампионите на ЕХФ. На пријателската средба избраниците на Будимир и Станковски покажаа класа разлика и победија со ... Read More »

Во недела во С.Ц. Јане Сандански се комплетира 3.коло во ракометната “Јуниор„ лига

vardar-junior-liga-3-kolo-24-11-2018-183921

Во недела во С.Ц. Јане Сандански на програмата се нови натпревари во ракометната “Јуниор„ лига, со кои ќе се комплетира 3.коло во ова натпреварување. Ќе се одиграат вкупно седум натпревари во повозрасните категории и три меча кај најмалите, во мини ракомет. Ви го претставуваме распоредот на одигрување мечеви, на линкот, ТУКА.  Read More »

Пионерите го пречекуваат Аеродром, кадетите на РК Вардар домаќини на грчкиот тим Вегиа

yy

Од младите категории на ракометниот клуб Вардар овој викенд ќе бидат активни две генерации. Веќе се завршени првенствата во машката младинска и кадетска конкуренција и во женската пионерска и кадетска лига. Дуелот на младинките на ЖРК Вардар е одложен, а единствени првенствен дуел ќе играат пионерите, апак кадетите ќе одиграат меѓународен пријателски дуел. Кадетите на Вардар предводени од Будимир и Станковски ... Read More »

(Фотогалерија) РК Карпош со убедлива победа над РК Урдаревски, на меч од “Јуниор„ лигата

46888118_1955081611205342_7930503601342906368_n

Екипата на РК Карпош Вардар од Куманово  успеа да забележи две победи во рамките на 3.коло од “Јуниор„ лигата, кај генерацијата 2004/5. Едната од нив беше во дуелот со екипата на Урдаревски и тоа убедливо изразена со резултат 14:37 ( 7:17). Погледнете фотографии од овој натпревар. Read More »

Давид Савревски: Ние сме одлична “спојка„ на добар тренер и играчи, на крајот од сезоната посакуваме да ја освоиме и кадетската лига

vardarfans-naslovna

Играчот кој е висок 1.98 см и е еден од најдобрите играчи на кадетската екипа на РК Вардар. Во следново наше интервју ве запознаваме со Давид Савревски кој настапува на десната бековска позиција и претставува голема опасност за противничките екипи. Располага со висок одраз и силен удар и се смета за голем потенцијал на Вардар и македонскиот ракомет. Веќе четврта ... Read More »

Победи за екипите на РК Урдаревски и Шампион во “Јуниор” лигата

46519353_1950227305024106_3563544647642906624_n

Во неделата во С.Ц. Јане Сандански на програмата беа два натпревари во машкиот дел на “Јуниор“ лигата во две возрасни генерации. Кај генерацијата родени 2004/05 година се сретнаа екипите на РК Ангели и Урдаревски, натпревар кој убедливо го доби тимот на Урдаревски, со резултат 5:22. Уште од стартот на мечот беше познато кој ќе биде победникот на овој дуел, кога ... Read More »

Четврта победа за младинците на Вардар Јуниор, избраниците на Манасков славеа на гостувањето кај Борец

vardar-junior-se-vrati-bez-bodovi-od-radovish-18330

Младинците на Вардар Јуниор со победа се враќаат од гостувањето во Велес, откако вечерва славеа во дуелот со екипата на ГРК Борец. На натпревар со многу погодоци, избраниците на Манаасков и Петрушевски ја однесоа победа, со резултат 32:37. Мора да се напомене дека во текот на целиот меч имавме постојана предност, која ниту во еден момент не беше загрозена. Тргнавме ... Read More »

(Фотогалерија) РК Карпош со убедлива победа над РК Ангели, на меч од “Јуниор“ лигата

7

Екипата на РК Карпош Вардар од Куманово  успеа да забележи две победи во рамките на 3.коло од “Јуниор„ лигата, кај генерацијата 2004/5. Едната од нив беше во дуелот со екипата на Ангели и тоа убедливо изразена со резултат 34:8. Погледнете фотографии од овој натпревар. Read More »