Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 41)

Младински лиги

Победи за екипите на РК Урдаревски и Шампион во “Јуниор” лигата

46519353_1950227305024106_3563544647642906624_n

Во неделата во С.Ц. Јане Сандански на програмата беа два натпревари во машкиот дел на “Јуниор“ лигата во две возрасни генерации. Кај генерацијата родени 2004/05 година се сретнаа екипите на РК Ангели и Урдаревски, натпревар кој убедливо го доби тимот на Урдаревски, со резултат 5:22. Уште од стартот на мечот беше познато кој ќе биде победникот на овој дуел, кога ... Read More »

Четврта победа за младинците на Вардар Јуниор, избраниците на Манасков славеа на гостувањето кај Борец

vardar-junior-se-vrati-bez-bodovi-od-radovish-18330

Младинците на Вардар Јуниор со победа се враќаат од гостувањето во Велес, откако вечерва славеа во дуелот со екипата на ГРК Борец. На натпревар со многу погодоци, избраниците на Манаасков и Петрушевски ја однесоа победа, со резултат 32:37. Мора да се напомене дека во текот на целиот меч имавме постојана предност, која ниту во еден момент не беше загрозена. Тргнавме ... Read More »

(Фотогалерија) РК Карпош со убедлива победа над РК Ангели, на меч од “Јуниор“ лигата

7

Екипата на РК Карпош Вардар од Куманово  успеа да забележи две победи во рамките на 3.коло од “Јуниор„ лигата, кај генерацијата 2004/5. Едната од нив беше во дуелот со екипата на Ангели и тоа убедливо изразена со резултат 34:8. Погледнете фотографии од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Трета победа во низа за момците на Будимимир, РК Пелистер совладан во младински дуел од кадетите на Вардар

8

 Викендов, во “Јане Сандански“ кадетите на РК Вардар дојдоа  и до трета последователна победа во рамките на младинската лига. Избраниците на Андријана Будимир ја совладаа екипата на битолски РК  Пелистер и тоа убедливо со резултат 37:25 (18:9). Од оваа средба ви носиме четириесетина одлични  фотографии, истите се  дело на младиот фотограф Ива Органџиева. ФОТО: Iva Organdzieva -Рhotography Read More »

(Фотогалерија) РК Ангели подобри од Шампион во “Јуниор„ лигата, кај генер.2008/09

46868059_1950798741633629_6435044603610529792_n

Во текот на вчерашниот ден се одиграа дел од натпреварите во 3.коло на  ракометната “Јуниор“ лига. Еден од нив беше и мечот помеѓу екипите на Шампион и Ангели, во машкиот дел кај генерацијата родени 2008/09 година. Истиот им припадна на РК Ангели, кои славеа со резултат 5:9. Погледнете фотографии од овој натпревар. Read More »

Со трета последователна победа, кадетите на РК Вардар го завршија есенскиот дел од сезоната во младинската лига, денес високо совладан Пелистер

4

Кадетите на ракометниот клуб Вардар стигнаа и до трета последователна победа во рамките на младинската лига. Во малата сала на С.Ц. Јане Сандански избраниците на Андријана Будимир ја совладаа екипата на Пелистер и тоа убедливо со резултат 37:25. Вардарци одлично го започнаа натпреварот кога му дадоа до знаење на противникот дека бодовите ќе останат во Скопје. Тргнаа фуриозно црвено-црните и ... Read More »

Две победи за РК Карпош во “Јуниор„ Лигата кај генер. 2004/05

46520457_1950234648356705_2921763554505785344_n

Денес во малата сала на С.Ц. Јане Сандански стартуваше и 3. коло во ракометната “Јуниор„ лига. Во машкиот дел кај генерацијата родени 2004/05 година се одиграа два натпревари, на кои две победи забележа екипата на Карпош од Куманово. Карпош во првиот дуел за противник го имаше тимот на Ангели, кој го совлада убедливо со резултат 34:8. По првото полувреме резултататот ... Read More »

“Јуниор“ Лига: Победи за машките екипи на Ангели и Урдаревски, кај генер. 2006/07

46706031_1950087911704712_3257452846831894528_n

Денес во малата сала на С.Ц. Јане Сандански стартуваше и 3. коло во ракометната “Јуниор„ лига. Во машкиот дел кај генерацијата родени 2006/07 година се одиграа два натпревари, на кои победи забележаа екипите на РК Ангели и Урдаревски. На првиот дуел се сретнаа екипите на Карпош од Куманово и Ангели од Скопје, а победата убедливо им прпадна на тимот на ... Read More »

(Фотогалерија) Машката екипа на РК Ангели подобри од Карпош во “Јуниор“ лигата, кај генер. 2006/07

14

Утрово во малата сала на С.Ц. Јане стартуваше 3.коло во ракометната “Јуниор лига“. На првиот меч се сретнаа екипите на РК Карпош од Куманоов и Ангели од Скопје, кај генерацијата родени 2006/07 година. Поуспешна беше екипата на Ангели која славеше со резултат 6:14. На полувреме исто така беа во водство од 2:6. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар во машка ... Read More »

Втора последователна победа за пионерите на РК Вардар, совладан Драчево на гостински терен

vardarfans-pioneri

Пионерите на ракометниот клуб Вардар стигнаа до втората последователна победа во рамките на групата 1 од пионерската лига. Избраниците на Зоран Петковски славеа на гостувањето кај екипата на Драчево, со резултат 16:19. Уште од првата минута на натпреварот имавме предност, која не дозволивме да ја испуштиме во текот на целиот меч. Започнавме со серија од четири последователни голови, за првиот ... Read More »