Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 42)

Младински лиги

Претстојниов викенд ќе се одигра ново коло во ракометната “Јуниор лига„

4

Претстојниов викенд ќе се одиграат дел од натпреварите во ракометната “Јуниор лига„ и тоа во спортскиот центар Јане Сандански. Во текот на утрешниот ден ќе се одиграат вкупно шест натпревари, пет во машка и еден во женска категорија, додека во недела на програмата се само два дуели и тоа од машкиот дел на ова натпреварување. Распоред на мечевите во сабота ... Read More »

Два младински и еден пионерски дуел ги очекуваат надежите на РК Вардар

46468554_10213228935060128_7079837748722401280_n

Момците од младинските екипи на ракометниот клуб Вардар ги очекуваат три меча почнувајќи од денес па до понеделник во нивните категории. Имаме за одигрување еден пионерски дуел и два натпревари во младинската лига во Групата-1 каде игра Вардар и групата-2 каде играат младинците на Вардар Јуниор. Ова се термините и распоредот на нивните средби. Пионери: Драчево-ВАРДАР 23/11/2018, 21-00ч. (Сала“ Круме ... Read More »

Девојките од ЖРК Вардар со “машка игра“ го совладаа пионерскиот состав на РК Вардар

zrk

Вчера во Спортскиот центар “Јане Сандански“  девојките од ЖРК Вардар одиграа тест-меч со момците од пионерскиот состав на РК  Вардар предводени од Зоран Петковски- Зенга. Дамите на Симовски Симе и Александар Царчев одиграа “машки“ и ги совладаа момците со резултат 35-26. Девојките подобро се снајдоа во првиот дел од натпреварот каде истиот го однесоа на одмор со седум позитива во ... Read More »

Прва победа за пионерите на РК Вардар, избраниците на Петковски до рутински триумф во дуелот со Илинден

44794737_967372186793480_7142055349346893824_n

Пионерите на РК Вардар вечерва во спортскиот центар Јане Сандански стигнаа до првата победа оваа сезона. Во рамките на групата 1 од пионерската лига, избраниците на Петковски и Бисинов ја совладаа екипата на Илиден-Вардар, со резултат 20:13. Заслужена победа за вардарци кои имаа водство од првата минута на мечот и ниту во еден момент не дозволија да ја испуштат. Поведовме ... Read More »

(Фотогалерија) Најмладите надежи генер.2010 и помали ја почуствуваа “магијата“ на Јуниор лигата

14

Ракометната академија Вардар, вчера, недела во СЦ „Јане Сандански” го организираше второто коло од Вардар Јуниор лигата. Најмладите ракометари, децата родени 2010 година и помали  се натпреваруваа во мини-ракомет, во мешани машко-женски тимови. Во продолжение фотогафии од овие дуели. Read More »

Јуниор Лига: Две победи за РК Бисинов и една за РК Будимир, во машкиот дел кај генер. 2006/07

vardarfans-rk-budimir-2

Денес во големата сала на спортскиот центар Јане Сандански стартуваше 2.коло во ракометната “Јуниор„ лига. Во машкиот дел кај генерацијата родени 2006/07 година се одиграа три натпревари. Победи забележаа екипите на Бисинов и тоа две, како и една за РК Будимир. На првиот меч кај оваа генерација се сретнаа екипите на Бисинов од Велес и Урдаревски од Скопје, поуспешни беа ... Read More »

Јуниор Лига: Победи за РК Бисинов и РК Седмерец, во машкиот дел кај генер. 2008/09

vardarfans-sedmerec-ohird

Денес во големата сала на спортскиот центар Јане Сандански стартуваше 2.коло во ракометната “Јуниор„ лига. Во машкиот дел кај генерацијата родени 2008/09 година се одиграа два натпревари. Победи забележаа екипите на Бисинов од Велес и Седмерец од Охрид. Мечевите се играат по две полувремиња од по 12 минути. Во еден интересен натпревар екипата на Бисинов од Велес беше поуспешна од ... Read More »

(ФОТО) РК Бисинов Вардар генер.2006/07 со победа го отвори 2.коло во Јуниор Лигата

4

Денес во С.Ц “Јане Сандански“ започна со одигрување 2.коло во вардаровата “Јуниор лига“.  Кај момците во генерација 2006/2007 тимот на РК Бисинов Вардар од Велес го совлада тимот на РК Урдаревски Вардар од Скопје, со резултат 13-9 (5-5). Read More »

(ФОТО) Вардар владее со Скопје, кадетите на Вардар триумфално против младинците на Металург

1

Кадетите на РК Вардар предводени од Будимир и Станковски денес во рамки на младинската лига дојдоа до победа кај скопскиот ривал Металург. Црвено-црните момци одиграа одличен меч, особено во вториот дел кога одигравме на ниво. Победата беше обезбедена со резултат 27-19. Сино-белите на почетокот беа тимот кои имаа водство на овој дуел, тие поведоа со 2-1. Се играше борбено тој ... Read More »

С.Ц “Јане Сандански“ домаќин на 2.коло од Јуниор лигата (распоред)

prvoto-kolo-od-vardar-junior-se-kompletira-vo-prilep-18004

Викендов поточно в недела, ракометната академија Вардар в недела во СЦ „Јане Сандански” го организира второто коло од Вардар Јуниор лигата. Натпреварите стартуваат во 8.30 часот со меч во категоријата 2006/07 во машка конкуренција. Ќе се играат дуели во машка конкуренција во категориите 2008/09, 2006/07, 2004/05 и во женска конкуренција 2006/07. Најмладите ракометари, децата родени 2010 година и помали кои ... Read More »