Friday ,15 November 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 10)

Младински лиги

Познати термините за Ф-4 во кадетска конкуренција кој се игра во Битола, Вардар против КЛ-7 игра во недела од 12:30 часот

g4-660x330

РФМ организацијата на кадетскиот завршен Ф-4 турнир му ја додели на Еурофарм Работник, па така најдобрите четири екипи ќе играат дуели за пехар во Битола. Завршницата ќе се одигра во недела, 2.јуни во салата “Боро Чурлевски“ во Битола. Познати се двата полуфинални пара од претходно, сега се утврдени и термините за одигување на истите. Вардар на доминантен начин како лидер ... Read More »

Ф-4: Познат ривалот за 1/2-финалето на кадетите, Вардар на “мегдан“ со КЛ-7

vardarfans-naslovna3-660x3301-660x330

Кадетите на ракометниот клуб Вардар го дознаа противникот за полуфиналето на завршниот Ф-4 турнир во кадетска конкуренција кој ќе се игра викендов. Станува збор за тимот кој  покрај црвено-црните е најголем фавориот за пехарот, екипата на КЛ-7.  Ние ќе одиграме “финале пред финале“, бидејќи победникот од оваа средба ќе биде огромен фаворит за пехар во мечот за злато. Домаќинот на ... Read More »

Момците на Будимир убедливо се пласираа на Ф-4, утре е ждрепката за 1/2-фин. можни ривали на кадетите се: КЛ-7, Прилеп или Е.Фарм

000002-660x330

Кадетите на РК Вардар, предводени од Будимир и Станковски на доминантен начин обезбедија место на завршниот Ф-4 турнир. Ние пласман имаме  како  убедливи лидери во кадетската група-1, регуларниот дел го завршивме со дури 43.бода. Веќе пред неколку кола бевме сигурни патници, оваа сезона победивме на  14 дуели, и имавме едно реми и еден неважен пораз. Со овој убедлив скор се пласиравме ... Read More »

Кадетите на Вардар со убедлива победа во последното коло најавија дека на Ф-4 ќе одат на “злато“ каде патуваме како убедливи лидери

411

Денес во рамките на последното коло од групната фаза во кадетската група-1, Вардар ја пречека екипата на Македонија ЃП. Момците на Будимир и Станковски одамна обезбедија Ф-4 во оваа категорија. Тие со убедлив триумф ја покажаа и ја потврдија доминацијата во својата група. Екипата функционираше одлично, покажа дека е подготвена за Ф-4. Сите линии беа на нивото на задачите, високата ... Read More »

(Фотогалерија) РК Ангели Вардар дојдоа до “круна“ во Јуниор лигата, РК Седмерец “сребрен“

1a

Викендов во големото финале од Јуниор лигата кај момците родени 2008 и 2009 година, тимот на РК Ангели  Вардар дојде до злато. Скопскиот тим успеа во финалето кое се играше во “Јане Сандански“ да го совлада тимот на РК Седмерец од Охрид. Read More »

(ФОТО) Прогласена најдобрата седморка кај момците во Јуниор лигата кај генер.2008/09

dd

Викенедов се одигра завршниот Ф-4 турнир кај момците родени 2008/2009 во ракометната Вардар Јуниор лига. По крајот на финалето во кое тимот на РК Ангели дојде до пехар во средбата со РК Седмерец Вардар  покрај тимските беа доделени и поединечите награди за најуспешните момци. Најдобрата постава изгледа вака: Голман: Бојан Крстевски (Седмерец) Л.Бек:  Матео Сиљановски ( Седмерец) Д.Бек: Трајче Костов (П.Зогравски) С.Бек:  ... Read More »

(Фотогалерија) Доделени пехарите и медалите за победниците во „Јуниор лигата“ на вчерашните Ф-4 турнири кај момците и девојките

aa-2

Вчера во салата “Јане Сандански“ во рамки на Јуниор лигата се одиграа два завршни турнири. По истите беа доделени признанија на екипите учесници, односно медали и пехари. Наградите ги доделуваа тренерот на првиот тим на Вардар, Гарсија Парондо, потоа тренерот на кадетско/младинскиот тим Аце Станковски и ракометарката од сениорскиот тим на ЖРК Вардар, Кети Ангеловска.  Кај девојките во генер.2006/07. пласманот изгледа вака: ... Read More »

РК Ангели се Шампиони во Јуниор лигата, РК П.Зографски “бронзен“ на Ф-4 турнирот за момците

r6

Во големото финале од Јуниор лигата кај момците родени 2008 и 2009 година, тимот на РК Ангели  Вардар дојде до злато. Скопскиот тим успеа во финалето кое се играше во “Јане Сандански“ да го совлада тимот на РК Седмерец од Охрид. Дуелот започна со доминација на охриѓани кои отворија со три гола во серија и поведоа со 3-0. Веднаш клупата ... Read More »

(Фотогалерија) Се одигаа полуфинални дуели кај момците и девојките во Јуниор лигата

z10

Денес во Јуниор лигата кај момците родени 2008 и 2009 година  и кај дамите родени 2006/07  се игра завршните Ф-4 турнир. По двете полуфиналиња кои се играа во малата сала при СЦ “Јане Сандански“ во Скопје пласман во големото финале обезбедија РК Седмерец Вардар и РК Ангели Вардар кај момците, и тимовите на Будимир и РК Делчево кај дамите. Read More »

Момците на РК Седмерец Вардар и РК Ангели финалисти во Јуниор лигата во генер.2008/09

z23

Денес во Јуниор лигата кај момците родени 2008 и 2009 година се игра завршниот Ф-4 турнир. По двете полуфиналиња кои се играа во малата сала при СЦ “Јане Сандански“ во Скопје пласман во големото финале обезбедија РК Седмерец Вардар и РК Ангели Вардар. Прв финалист утрово се промовираше тимот на РК Седмерец Вардар од Охрид, тие го совладаа тимот на ... Read More »