Tuesday ,25 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 30)

Младински лиги

Последниот дел од зимскиот турнир ќе се одигра денес, за најмалите кои ќе играат мини ракомет

382

Турнирот „Еден живот, една љубов″ викендов продолжува со натпреварите во мини ракомет, наменети за момчиња и девојчиња родени 2010 година и помлади. Во спортскиот центар „Јане Сандански” в сабота, 26 јануари, натпреварите почнуваат во 10 часот и завршуваат во 15.20. Во оваа категорија се натпреваруваат 8 екипи и тоа Ѓорче Петров Вардар и Драчево Вардар, како и Будимир Вардар и ... Read More »

(Фотогалерија) Момците на Будимир одиграа “контролка“ со Металург-2

naslov

Кадетите на РК Вардар, предводени од Будимир Андријана  и Станковски Ацо,  вчера, во салата “Автокоманда“ во Скопје одиграат пријателски меч против тимот кој игра во сениорската Прва лига, екипата на РК Металург-2. Домаќинот кој е тим составен од момци родени 2000 година со неколку повозрасни играчи дојде до победа на мечот    со резултат 32-26 (13-10). -Од оваа средба ви носиме четириесетина одлични  фотографии, истите се  ... Read More »

Марио Стојановски: Признанието за најдобар играч дојде како награда за мојот труд и работа, ќе дадеме се од себе да обезбедиме Ф4 и да ја освоиме пионерската лига

vardarfans-naslovna

Марио Стојановски е уште еден од низата играчи кои преку “Јуниор Лигата„ успеале да стигнат до ракометниот клуб Вардар. Се работи за играч кој е дел од пионерите на РК Вардар, тоа се генерацијата на ракометари родени 2004/05 година и екипа која се формира минатата сезона, а ја сочинуваат играчи кои беа дел од големиот проект на Вардар. Доста брз ... Read More »

Кадетите на Вардар тестираа со Металург2

img_20190124_191927

  Кадетите на ракометниот клуб Вардар, предводени од Будимир Андријана  и Станковски Ацо  се во подготвителен период, нив   први мечеви во младинската лига се веќе на почетокот од идниот месец, февруари. Па така како дел од подготовките, денес црвено-црните кадети  го имаат својот прв тест-дуел во новата 2019 година. Во салата “Автокоманда“ во Скопје одиграат пријателски меч против тимот кој игра во ... Read More »

Кадетите на РК Вардар, денес во Автокоманда ќе одиграат тест-меч со Металург-2

kkkkkkkkkkkkk-660x330

Кадетите на ракометниот клуб Вардар, предводени од Будимир и Стаковски Ацо веќе од 3.јануари ги започнаа подготовките за пролетниот дел. Нивните први мечеви во младинската лига се веќе на почетокот од идниот месец, февруари. Одлично досега се работеше во спортскиот центар “Јане Сандански“, каде во изминатите дваесетина дена работеа на физичка и тактичка подготовка. Денес црвено-црните кадети кои играат и ... Read More »

Во сабота од 10-00ч. стартува Зимскиот турнир за ракометните надежи од генер.2010 и помали

ki

Изминатата недела во Спортскиот центар “Јане Сандански“ се одигра младинскиот ракометен турнир “Еден живот, една љубов„ по што ги дознавме победниците во  машка и женска конкуренција. На турнирот организиран од Академијата на Ракометниот клуб Вардар  во машкиот дел  играа генерација 2008/09, 2006/2007 и 2004/2005, а кај девојките се играше во една генерација,  родени 2006 и 2007 година. Од истиот останува за одигрување ... Read More »

(Фотогалерија) Втор натпреварувачки ден на зимскиот турнир, во машкиот дел кај генер.2008/09

26

Екипата на РК Кубалибре Седмерец од Охрид успеа да го освои првото место на турнирот “Еден живот, една љубов„. Во машкиот дел кај генерацијата родени 2008/09 година се натпреваруваа вкупно пет екипи. На крајот најмногу бодови освои екипата на Седмерец. Погледнете фтографии од вториот натпреварувачки ден на турнирот. Read More »

Најмладите ракометари од генер.2010 и помали следниот викенд ќе го играат Зимскиот турнир

66-660x330

Од 15-18.јануари во Спортскиот центар “Јане Сандански“ се одигра младинскиот ракометен турнир “Еден живот, една љубов„ по што ги дознавме победниците во  машка и женска конкуренција. На турнирот организиран од Академијата на Ракометниот клуб Вардар  во машкиот дел  играа генерација 2008/09, 2006/2007 и 2004/2005, а кај девојките се играше во една генерација,  родени 2006 и 2007 година. Успешно беше организиран ... Read More »

(ФОТО) Поединечни признанија за најдобрите играчи, на завршниот зимски турнир во две категории

14

Изминативе два дена се одигра и последниот дел од младинскиот ракометен турнир “Еден живот, една љубов„ по што ги дознавме победниците во уште две возрасни генерации. Во машкиот дел кај генерација 2008/09 првото место им припадна на Кубалибре Седмерец од Охрид, додека во женскиот дел кај генерација 2006/07 шампион е екипата на Ѓорче Петров. По одигрување на финалните натпревари се ... Read More »

(Фотогалерија) Познати и последните победници на зимскиот турнир, доделување на медали и трофеи за најдобрите

12

Познати се и последните победници на 5.издание на зимскиот ракометен турнир во организација на Вардар, “Еден живот, една љубов. Во четвртокот и петокот активни беа натпреварите, во машкиот дел кај генерацијата 2008/09 и во женскиот дел кај генерацијата 2006/07. Екипата на Кубалибре Седмерец е победник во машкиот дел, додека второто место им припадна на Кисела Вода, а на третата позиција ... Read More »