Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 39)

Младински лиги

Двете младински екипи на РК Вардар го завршија есенскиот дел (табели и резултати)

vardar-junior-660x330-660x3301-660x330

Во машката ракометна младинска лига како и во женската веќе на “сила“ е зимската пауза по одиграниот есенски дел. Црвено-црниот клуб оваа сезона има две младински екипи кои играат во две различни младински групи составени од по осум тима. Во продолжение ви ги носиме нивните постигнувања од есенскиот дел во сезоната 2018/2019 година. Во групата-1 се натпреваруваат младинците на РК ... Read More »

Пионерите на Вардар во недела домаќини на РК Ангели

rk-vardar-pioneri

Пионерите на ракометниот клуб Вардар во недела, 16.декември ќе го одиграат последното коло во 2018 година. Тие во големата сала при Спортскиот центар “Јане Сандански“ во Скопје се домаќини на тимот на РК Ангели Вардар. Дуелот момците на Зоран Петковски-Зенга ќе го одиграат со почеток во 15-00 часот. Ракометната правда на оваа последна есенска средба ќе ја делат Огњановски Марко ... Read More »

Кадетите на Вардар со максимални 24.бода се “есенски шампиони“, сите резултати на момците на Будимир и Станковски оваа есен

kkkkkkkkkkkkk

Кадетската екипа на РК Вардар предводена од А.Будимир и А.Станковски оваа есен во својата група доминираат, тие ќе одат на “зимување“ како есенски шампиони. Тимот одигра 100% перфектно во оваа конкуренција во есенскиот дел. Тие имаат перфектен скор од осум победи од осум меча односно 24.бода. На одмор заминуваат со шест повеќе од РК Аеродром и осум од Металург, двата ... Read More »

Јуниор лига: РК Седмерец во дуел кај момците во генер.2008/09 поуспешен од тимот на РК Парт.Зографски

9p

Вчера, во големата сала при Спортскиот центар “Јане Сандански“ во Скопје започна со одигрување 4-то коло во Вардар Јуниор лигата. Кај момците родени 2008 и 2009 екипата на РК Седмерец Вардар од Охрид беше поуспешен од скопскиот тим на РК Партение Зографски Вардар во оваа средба. Момците од Охрид, РК Седмерец Вардар го совладаа скопскиот тим со резултат 7-4 на ... Read More »

Започна 4.коло во Јуниор лигата, РК Урдаревски отвори со победа над Ангели кај момците генер.2004/05

1

Денес во Спортскиот центар “Јане Сандански“ стартуваше 4.коло  во Вардар Јуниор лигата. Во единствениот натпревар кај момците родени 2004 и 2005 година победата ја однесе екипата на РК Урдаревски Вардар од Скопје во средбата со Ангели со резултат 26-9. Тимот на РК Урдаревски Вардар тргна силовито на самиот старт, успеа да врзе шест гола во низа, а неприми ниту еден па ... Read More »

Денес во С.Ц. Јане Сандански стартува 4.коло во ракометната “Јуниор“ Лига

47262820_10213329289288921_877570683108851712_n

Денес во С.Ц. Јане Сандански стартува и 4.коло во ракометната “Јуниор„ Лига, во кое ќе се одиграат само дел од натпреварите во ова коло. На програмата се вкупно шест натпревари од кои четири се во машка и два во женска категорија. Мечевите ќе започнат од 10:00 часот, а ќе финишираат во 14:00 часот. Ви го претставуваме распоредот на одигрување натпревари ... Read More »

Пионерите на РК Вардар убедливо го поразија Јуниор К.В и стигнаа до четвртата победа во серија

vardarfans-pioneri

Четврта последователна победа за пионерската екипа на РК Вардар, која вечерва без проблеми славеше на гостувањето кај екипата на Јуниор Кисела Вода. Многу работи околу конечниот победник беа јасни уште по првите 20 минути, кога домашната екипа успеа да постигне само еден и единствен гол. Вардарци постигнаа десет голови во серија, за во 15 минута рв гол да постигне и ... Read More »

Младинките на Вардар домаќини во дербито на Металург, пионерите гостуваат кај Јуниор КВ

zrk1-660x330

Од младите ракометни екипи на црвено-црните пред зимската пауза уште активни се два тима, машкиот пионерски и женскиот младински тим. Тие имаат нови предизвици пред себе. Пионерите на РК Вардар предводени од Зоран Петковски-Зенга играат денес, 6.декември против екипата на РК Јуниор КВ. Натпреварот е закажан со почеток во 20 часот и 30 минути во салата “Круме Кепевски“ во скопската ... Read More »

Кај момците во Јуниор лигата тимовите на: Ангели, Карпош Вардар и Бисинов на лидерските позиции

20

Во ракометната Вардар Јуниор лига,  сезонава се организираат натпревари во машка и женска конкуренција и тоа во генерациите 2004/2005, 2006/2007 и 2008/2009, како и натпревари во мини ракомет наменет за учесниците родени 2010 година и помали. Кај моомците по две комплетирани кола се познати лидерите станува збор за тимовите на РК Ангели Вардар од Скопје,  кумановската регионална школа РК Карпош  ... Read More »

(Фотогалерија) Јуниор лига: Победа за момците на РК Ангели Вардар во мечот со РK Делчево во генер.2006/07

17

Викендов  во СЦ „Јане Сандански” се доигруваше  третото коло од Вардар Јуниор лигата. Во генерација родени 2006/2007 кај момците се одиграа две средби во кој до победи екипите на РК Бисинов Вардар и РК Ангели Вардар. Во вториот дуел одигран  РК Ангели Вардар лесно се справија со тимот на РК Делчево Вардар и го совладаа со високи 19-5 (11-1) Read More »