Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 37)

Младински лиги

Победи за екипите на РК Бисинов и Партение Зографски во “Јуниор„ лигата, кај генер.2008/09

vardarfans-naslovna

Денес во малата сала на С.Ц. Јане Сандански се доигрува последното 4 есенско коло во ракометната “Јуниор“ лига. На програмата во машкиот дел беа два натпревари кај генерацијата родени 2008/09 година. На првиот меч се сретнаа екипите на Бисинов и Кисела Вода-Вардар. Поуспешна беше екипата од Велес која славеше со резултат од 10:6. Тимот на Бисинов прв го отвори резултатот ... Read More »

Со три победи и два порази во групата, пионерите на РК Вардар се пласираа во 1/4 финалето на турнирот во Илинден

48387043_10213451152295420_2186945429558525952_n

Пионерите на ракометниот клуб Вардар, генерацијата на ракометари родени 2004/05 година ќе играат четвртфиналето на турнирот во организација на РК Илинден. Иако нашите млади надежи се натпреваруваат во група со екипи составени од играчи родени 2002/03 сепак се изборија за пласман меѓу најдобрите осум екипи на турнирот. Во текот на вчерашниот ден одигравме три натпревари, на кои забележавме една победа ... Read More »

“Јуниор„ лига: Победи за машките екипи на Бисинов и Карпош кај генер.2006/07

vardarfans-naslovna

Денес во малата сала на С.Ц. Јане Сандански се доигрува последното 4 есенско коло во ракометната “Јуниор“ лига. На програмата во машкиот дел беа два натпревари кај генерацијата родени 2006/07 година. На првиот меч победа оствари тимот на Бисинов од Велес кој ја совлада екипата на РК Филип од Прилеп Заслужена победа за РК Бисинов со оглед дека имаше водство ... Read More »

Кадетите на РК Вардар триумфираа со пеколен финиш над селекцијата на Грција, на турнирот во БиХ

42836400_2159852651000555_1922525553231921152_n

На силниот меѓународен турнир во Брчко, Босна и Херцеговина кадетите на Вардар се сретнаа со селекцијата на Грција.  На овој дуел од „Локомотива купот  2018“  избраниците на Андријана Будимир и Ацо Станковски со пеколен финиш дојдоа до минимална победа изразена со резултат 19-18. Ние почнавме со гол на Давид Савревски за 1-0, по што ривалот со два врзани погодоци поведе ... Read More »

(ФОТО) Одиграни дуелите во мини-ракомет на последниот натпреварувачки ден од Јуниор лигата

11

Денес во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“ се доигруваше 4.коло во Вардар Јуниор лигата. Во генерација родени 2010 година и помали се одиграа три меча. Овие надежи кои се најмали во лигата играат мини-ракомет во мешани тимови. Read More »

(Фотогалерија) Победа над ОРК Лакташи и пораз од РК Алушовски за пионерите на РК Вардар

18

Вчера  на меѓународниот турнир во населба Илинден,  пионерите на РК Вардар се сретнаа со тимовит на РК Аилушовски и ОРК Лакташи од Република Српска. Момците на Зоран Петковски и Никола Бисонов дојдоа до победа и еднаш беа поразени на овие дуели, од истите ви носиме неколку фотогафии. Read More »

Бојан Чакалиќ во ТОП-10 листата на најдобри стрелци, на турнирот “Локомотива Куп 2018„

vardarfans-cakalic

Кадетите  на ракометнот клуб Вардар се дел од силниот меѓународен турнир “Локомотива Куп 2018„ кој се одржува го градот Брчко ( БИХ). После четири одиграни кола, избраниците на Андријана Будимир имаат ефект од две победи  два порази. Црвено-црните славеа во дуелите со екипите на Максимир и Крка, додека поразени бевме од селекцијата на Израел и ППД Загреб. Што се однесува ... Read More »

Пионерите на Вардар подобри од босанскиот тим Лакташи, на турнирот во Илинден

48411112_10213451174775982_2728180178655117312_n

Денес на меѓународниот турнир во населба Илинден, во 2.коло пионерите на РК Вардар се сретнаа со тимот на ОРК Лакташи од република Српска. Во оваа средба момците на Зоран Петковски и Никола Бисонов дојдоа до победа во еден дуел во кој доминираа особено во вториот период со 14-7. На почетокот госите од Република Српска, Бих имаа константно водство тие поведоа ... Read More »

Крка падна пред налетите од кадетскиот тим на РК Вардар на турнирот во БиХ

kkkkkkk

Денес на силниот меѓународен турнир во Брчко, Босна и Херцеговина кадетите на РК Вардар се сретнаа со тимот на РК Крка. Во еден дуел од треттиот натпреварувачки ден  во кој доминиравме момците на Будимир и Станковски дојдоа до победа со 17-16. На почетокот отворивме преку Давид Савревски, а противникот изедначи на 1-1, реми беше и по 5.минути игра 2-2. Успеавме ... Read More »

Пионерите на РК Вардар со пораз го започнаа турнирот во Илинден

k5

Во салата “Гоце Делчев“ во скопската населба Илинден утрово во рамки на вториот турнир организиран од РК Илинден Вардар пионерите на црвено-црниот клуб се сретнаа со тимот на РК Алушовски. Пионерскиот состав на РК Вардар  имаше дуел со повозрасна екипа одигра рамноправно прво полувреме и послабо второ по што забележи пораз со 14-11 на отварањето на овој меѓународен собир. На ... Read More »