Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 36)

Младински лиги

Зимскиот турнир “Вардар- Еден живот, една љубов“ ќе се одржи во втората половина на јануари

n-660x330

Младите ракометари од Ракометната академија Вардар го завршија првиот дел од сезоната во Вардар Јуниор лигата. Момчињата и девојките кои се натпреваруваат во категориите родени 2004/05, 2006/07 и 2008/09 веќе стартуваат со подготовките за зимскиот турнир „Еден живот, една љубов″. Како што е предвидено во програмата на Ракометната академија Вардар младите надежи кои се дел од ракометните школо под закрила на ... Read More »

Есенскиот дел во Јуниор лигата заврши, резултати и табели во машка конкуренција

karposh-bisinov-i-angeli-lideri-po-vtoroto-kolo-vo-vardar-junior-ligata-18664

Надежите кои се дел од  Ракометната академија Вардар го завршија есенскиот дел од сезоната во Вардар Јуниор лигата. Момчињата  се натпреваруваат во категориите родени 2004/05, 2006/07 и 2008/09 веќе стартуваат со подготовките за зимскиот турнир „Еден живот, една љубов″, што ќе се одржуваидниот месец,  јануари. Кај момчињата по крајот на четирите есенски кола вака изгледат табелите и постигнатите резултати: *Билтен од ... Read More »

Пионерските екипи утрово заминаа за Белград, познати играчите кои ќе ги бранат боите на Вардар

received_427800631089116

Две екипи на ракометниот клуб Вардар утрово заминаа за Белград, каде од утре па се до недела ќе бидат дел од силниот меѓународен турнир “Трофеј Белград„. Тоа се машката и женска пионерска екипа, кои ги сочинуваат играчи родени 2004/05 година. Веќе ви ги претставивме групите и противниците на нашите екипи, како и термините на одигрување натпревари за првиот ден. Познати ... Read More »

Познати термините за стартот на пролетниот дел од сезоната и за Ф4, во младинските ракометни категории

442

Сите младински екипи на ракометниот клуб Вардар се претеденти за пласман на завршниот турнир во својата возрасна категорија. Веќе се познати и термините за почетокот на пролетниот дел од сезоната во младинските лиги. Пионерите ќе водат голема борба со екипата на Металург за првото место во групата која води на завршниот турнир. Избраниците на Зоран Петковски во есенскиот дел завршија ... Read More »

Табела и резултати, пионерите на РК Вардар по есенскиот дел се второпласирани

4

Пионерите на ракометниот клуб Вардар се момци од генерацијата родени 2004 и 2005 година. Тие оваа есен во својата група-1 од пионерската лига одигаа шест меча, на кои издвојуваа пет победи со што ќе презимат како второпласирани на табелата за време на зимската пауза. Оваа генерација е предводена од Зоран Петковски-Зенга и Никола Бисинов. Во продолжение табела и резултати од ... Read More »

Машката и женска пионерска екипа на РК Вардар дел од 15.издание на новогодишниот меѓународен турнир “Трофеј Белград„

k3

Во периодот од 27-29-ти декември, машката и женска пионерска екипа на Вардар ќе бидат дел од 15. издание на новогодишниот ракометен турнир “Трофеј Белград„ Пионерите кои се предводени од Зоран Петковски и Никола Бисинов на турнирот ќе се натпреваруваат во групата Д, во која се наоѓаат уште и екипите на Партизан, Рибница, Вождовац 2012 и Шрам. Учество ќе земат 20 екипи, ... Read More »

Никола Цветановски: Ние сме најмлад тим, сепак сме Вардар и не се откажуваме толку лесно

a2

Вардар Јуниор е тим составен од млади момци кои се натпреваруваат на два фронта, предводен од искусниот Стојан Петрушевски и Пепи Манасков. Во Супер лигата се убедливо најмлад колектив каде се борат “лавовски“ со искусните и повозрасните тимови во најсилната лига. Во младинската лига се во најдобрата тројка по есенскиот дел, иако во истата не може да се фокусираат целосно ... Read More »

(Фотогалерија) Пионери: Вардар-Аеродром

5

Вчера на меѓународниот турнир во населба Илинден, пионерите на ракометниот клуб Вардар во 1/4-финалето се сретнаа со тимот на РК Аеродром. Вардарци кои играа во повозрасна категорија се бореа машки сепак мораа да се помират со пораз. Тие на оваа средба беа совладани со резултат 18-12 (8-7). Read More »

Пионерите на РК Вардар во топ-8 екипи на турнирот во Илинден

1

Денес на меѓународниот турнир во населба Илинден, пионерите на ракометниот клуб Вардар во 1/4-финалето се сретнаа со тимот на РК Аеродром. Момците на Зоран Петковски-Зенга и Никола Бисинов кои играа во повозрасна категорија се бореа машки сепак мораа да се помират со пораз. Тие на оваа средба беа совладани со резултат 18-12 (8-7). Сепак пласманот во топ-8 екипи на вака масовен ... Read More »

(Фотогалерија) Последни дуели кај генер. 2006/07

tt

Вчера во малата сала на С.Ц. Јане Сандански се доигра последното 4. есенско коло во ракометната “Јуниор“ лига. На програмата во машкиот дел беа два натпревари кај генерацијата родени 2006/07 година. Фото oд дуелот РК Филип Вардар- РК Бисинов Вардар: Read More »