Tuesday ,14 July 2020
Последни:
Home > Author Archives: Звонко Ивановски (page 878)

Author Archives: Звонко Ивановски

Вардарци утре ќе одржат прескоференција

vardarfans pres

Фудбалскиот клуб Вардар утре со почеток од 12 часот во прес центарот на северната трибина на стадионот “Филип Втори“ ќе одржи прескоференција по повод натпреварот од лигата на шампионите, со екипата на Апоел. Своите очекувања за реванш натпреварот од второто квалификациско коло, ќе ги искажат тренерот Андрев и играчот Никола Глигоров. На прес конференцијата ќе бидат доделени и акредитациите за новинарите, ... Read More »

“Газењето на Висла“ натпревар на сезоната за Рк Вардар

vardarfans komiti

Високата победа против Висла Плоцк во реванш мечот од 1/8 во С.Ц. јане Сандански, беше натпреварот на сезоната за црвено-црните. Да потсетиме дека ни беше потребно да анулираме негатива од шест гола, која Полјаците ја остварија на првиот дуел на нивни терен. Но оваа негатива не беше пречка за избраниците на Гонзалес да ја надокнадат и да се пласираат во ... Read More »

Грозданоски за Вардарфанс: Очекувам стадионот да биде полн, бидејќи ваквите натпревари се ретки

vardarfans vlatko

Нашиот шампион, екипата на Фк Вардар во вторник го игра реванш натпреварот против Апоел во рамките на второто квалификационо коло од лигата на шампионите. На првиот дуел во Кипар остваривме добар резултат каде останавме непоразени. Сега очекувањата се многу поголеми, ако се знае дека реваншот го играме на нашата арена. Миленикот на Комити, Грозданоски за нашиот сајт ги споделува очекувањата ... Read More »

Полни трибини обоени во „црвено-црно“ е нашата желба

vardarfans-fudbal-660x330

Остануваат уште четири дена до големиот спектакл што ќе се случува на арената “Филип Втори“. Црвено-црните со нетрпение го очекуваат реванш дуелот во лигата на шампионите, со екипата на Апоел од Кипар. Радува фактот што на големо се продаваат билетите, за овој многу важен натпревар за нашиот клуб. Се надеваме дека секое место на стадионот ќе биде исполнето и обоено ... Read More »

Нина Бојаџиска: Спремни сме да се бориме до крај и да го оставиме срцето на терен

vardarfans nina

Младинската женска ракометна репрезентација до 19 години ги одработува последните денови пред заминувањето во Шпанија, на Европското првенство. Младинките во периодот од 23 јули до 2 август ќе бидат дел од ова големо натпреварување. Подготовките започнаа на 10-ти јуни и ќе траат се до понеделник, веќе следниот ден ќе се тргне на пат за Валенсија, каде ќе се одржи ова ... Read More »

“Италијанци“ ќе му судат на Вардар во вторник

vardarfans sudii

Одредена е судиската тројка која ќе ја дели правдата на реванш натпреварот од второто квалификациско коло, помеѓу екипите на Вардар и Апоел. Судиите доаѓаат од Италија, се работи за Давиде Маса кој ќе биде главен судија. Покрај него ќе му помагаат и неговите сонародници Филипо Мели и Марко Барбирати. Четвртиот судија е исто така од оваа земја, се работи за ... Read More »

КОМИТИ СКОПЈЕ: СИТЕ НА СТАДИОН, ВАРДАР ИГРА !

vardarfans komiti

Се бројат полека деновите до почетокот на решавачкиот натпревар од второто квалификациско коло, во најголемото натпреварување. Како одминуват деновите, се повеќе се вжештува атмосферата пред овој важен натпревар за Вардарци. Навивачката група Комити, полека се мобилизира и се собира во голем број за овој меч. Како и што најавуваат самите, време е да се наполни арената до врв и да ... Read More »

Митјиланд или Линколн, се потенцијалните противници ако Вардар го мине Апоел

vardarfans zdrepka

Екипите на Митјиланд од Данска или Линколн од Гибралтар се потенцијалните противници за црвено-црните во трeтото квалификациско коло. Денес во Нион беше извлечена ждрепката за третото квалификациско коло во лигата на шампионите. Ова секако важи ако нашиот шампион биде поуспешен на реваншот на арената “Филип Втори’ од екипата на Апоел. Ние имаме одличен резултат по првиот натпревар, каде останавме непоразени. ... Read More »

Продадени над 9. 000 билети за натпреварот со Апоел

vardarfans  bileti

Остануваат уште четири дена до големиот спектакл што ќе се одигра на арената “Филип Втори“. Од ден на ден се повеќе се зголемува интересот да се набави карта за реванш дуелот од второто квалификациско коло, помеѓу екипите на Вардар и Апоел. Според информации од клубот досега се продадени околу 9-10.000 карти за овој натпревар. Се очекува во наредните денови оваа ... Read More »

Доколку го поминеме Апоел, Вардар ќе биде носител во третото квалификациско коло

vardarfans-ls-640x330

Утре во Нион ќе биде извлечена ждрепката за третото квалификационо коло во Лигата на шампионите. Доколку нашиот шампион во второто коло го помине Апоел, во следната рунда ќе биде носител и ќе има можност да добие послаб противник. Победниците од овие натпревари ќе бидат носители во 3 квалификационо коло: 1.Стеауа Букурешт (Романија) – Тренчин (Словачка) 2. Апоел (Кипар) – ВАРДАР ... Read More »