Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 11)

У-19

Комплетни резултати од 8.коло во Супер лигата, Вардар за противник ја имаше А.Пандев

314443388_143373435116418_3552818563027002451_n

Вардар имаше половичен успех во 8.коло на Супер Лигата, откако освои 6 од максималните 12 бодови на натпреварите со екипата на Академија Пандев. До победи дојдоа помладите пионери и кадетите, додека бевме поразени на натпреварите со пионерите и младинците. Комплетни резултати од 8.коло во сите четири лиги: Помлада пионерска Супер лига Кул – Охрид  3:0 Брегалница – Милано  5:1 Победа ... Read More »

Давор Серафимов е единствениот вардарец, кој ќе биде дел од Македонија У19 за претстојниот квалификациски турнир

20221111133640

Репрезентацијата на Македонија до 19 години во периодот од 16 до 24 ноември, во Скопје ќе биде домаќин на мини квалификацискиот турнир (прва рунда) за пласман во елитната фаза квалификации за Европското првенство што ќе се одржи во Малта 2023 година. Македонија е во групата 10 заедно со селекциите на Србија, Норвешка и Сан Марино. Квалификациските мечеви во рамките на ... Read More »

Минимален пораз за младинците на ФК Вардар

314496461_143373381783090_4237008581426338229_n

Младинците на Вардар, денес беа домаќини на Академија Пандев, на еден дуел на кои имавме игра и шанси сепак бевме поразени, со резултат 0-1 (0-1). Вардар: Филевски Никола, Фидановски Зоран,  Јовановски Филип, Ибраим Левент , Стојановски Стефан , Дошев Ѓорѓи ,  Анчевски Никола ,  Здравковски Симеон , Алексоски Андреј , Стојилевски Марко и  Спасиќ Тино. На почетокот тргнавме офанзивно, најпрвин ... Read More »

Дерби во 8.коло на Супер Лигата, Вардар против Академија Пандев

313312919_141106855343076_2376786850540940925_n

Во рамките на 8.коло во Супер Лигата, Вардар ќе игра со екипата на Академија Пандев. Натпреварите на пионерските екипи се закажани за сабота (12.11) на општинското фудбалско игралиште во Струмица, со почеток од 10:00 и 12:00 часот. Во недела (13.11) на теренот на Локомотива, со кадетите и младинците сме домаќини на истиов противник. Натпреварите се закажани да започнат од 10:00 ... Read More »

ФК Вардар со три генерации се пласираше во 1/4 финалето на младинскиот Куп на Р.Македонија

311483729_133935599393535_5835731746051382366_n

Изминативе два дена на програмата беа натпреварите од 1/8 финалето во младинскиот фудбалски Куп на Р.Македонија. Вардар успеа со три генерации да продолжи во 1/4 финалето на ова натпреварување. Во продолжение погледнете ги резултатите и екипите кои се пласираа во следната елиминациска рунда. Помлади пионери: Брегалница – Академија Пандев  2:1 Њу Старс – Шкендија  0:5 Осогово – Шкупи   0:6 Охрид ... Read More »

Младинците совладани во Купот

314930084_794995671565900_7400125559607733533_n

Младинците на ФК Вардар, денес гостуваа во Прилеп кај тимот на ФК Победа во дуел од 1/8-финалето во Купот на Република Македонија. Домаќинот со минимална победа, 2-1 обезбеди пласман во ¼-финалето. . Вардар: Филевски Никола, Фидановски Зоран, Величковски Никола, Дошев , Серафимов Давор, Јовановски Филип., Цветков Горјан, Алексоски Андреј, Уневски Никола, Стојилевски Марко и Спасиќ Тино. Првиот дел и ако ... Read More »

Во среда и четврток, Вардар ќе игра со Победа, во рамките на младинскиот фудбалски Куп

314930084_794995671565900_7400125559607733533_n

Претстојниве два дена ќе ги одиграме 1/8 финалните натпревари од Купот на Македонија, против екипата на Победа. Во среда, кадетите и младинците ќе гостуваат во Прилеп. Натпреварите на игралиштето во Могила ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот. Во четврток, во истите саатници на теренот на Локомотива ќе се одиграат натпреварите на пионерските екипи против Победа. Победниците од овие натпревари ... Read More »

Преглед на 7.коло во Супер лигата, Вардар оствари само една победа во дуелите со Шкупи

313312919_141106855343076_2376786850540940925_n

Во рамките на 6.коло во Супер лигата, Вардар за противник ја имаше екипата на Шкупи. На четири одиграни натпревари остваривме само една победа, додека три му припаднаа на противникот. До триумф стигнаа само пионерите, додека останатите вардарови екипи беа поразени од Шкупи. Комплетни резултати од 7.коло во сите четири лиги: Помлада пионерска Супер лига Охрид – Македонија Ѓ.П  1:3 Вардар ... Read More »