Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 10)

У-19

Преглед на резултати од одиграното 22.коло во младинските фудбалски лиги

280459393_5053836717996467_4162686794244864531_n

Изминатиов викенд се одигра 22.коло во младите фудбалски лиги. Вардар за противник ја имаше екипата на Академија Пандев, натпревари на кои освоивме 6 од максималните 12 бодови. Помладите пионери и младинците стигнаа до цел „плен“ додека поразени бевме со пионерите и кадетите. Резултати од одиграното 22.коло: Помлада пионерска Супер лига ФК Македонија Ѓ.П – ФК Скопје  4:0 (заостанат дуел од ... Read More »

Младинците на ФК Вардар без „милост“ за Академија Пандев, струмичани заминаа дома со шест голови во нивната мрежа

243131676_2889302024714169_8728778735909120481_n

Младинците на ФК Вардар немаа „милост“ кон екипата на Академија Пандев, на денешниот натпревар од 22.коло во Младинската Супер Лига. Избранциите на Милан Илиевски-Мичка во борбата за титулата ја победија екипата од Струмица со резултат 6:2. Младинскиот состав на овој натпревар во стартните 11 имаше дури шест играчи кои се родени 2005 година. Целосна доминација за вардаровите надежи, кои уште ... Read More »

Можните противници за кадетите и младинците на ФК Вардар, во 1/2 финалето на Купот

253282703_4473635202683291_2739759601143081759_n

Кадетите и младинците на ФК Вардар го комплетираа успешниот настап во Купот и успеаа да се пласираат во 1/2 финалето на ова натпреварување. Вардаровите кадети направија голем подвиг и успеаа на домашен терен да ја елиминираат екипата на Работнички, додека младинците триумфираа на гостувањето кај екипата на Македонија Ѓ.П. Резултати од 1/4 финалето за кадети: Македонија Ѓ.П – Шкендија  2:2  ... Read More »

Вардаровите младинци ја „преслушаа“ Македонија Ѓ.П и се пласираа во 1/2 финалето на Купот

03

Младинците се четвртата екипа на Вардар која успеа да се пласира во 1/2 финалето на националниот Куп. Денес на стадионот во Ѓорче, избраниците на Милан Илиевски-Мичка беа подобри од екипата на Македонија Ѓ.П. Вардар на овој натпревар славеше со резултат 0:2, со погодоци во вториот дел од натпреварот. Вардар беше подобар на натпреварот, а имаше шанси и во првиот дел ... Read More »

Вардар-Академија Пандев, во рамките на 22.младинско првенствено коло

251

Во рамките на 22.коло во најквалитетната младинска Супер Лига, Вардар за противник ќе ја има екипата на Академија Пандев. Во сабота, пионерските екипи ќе патуваат за Струмица, каде ќе гостуваат на Академија Пандев. Натпреварите ќе се одиграат со почеток од 10:00 и 12:00 часот на општинското фудбалско игралиште во Струмица. Во недела, на спортскиот комплекс во населбата Хиподрод, своите натпревари ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Помладите пионери се поблиску до трофејот, младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број на бодови

279623776_10221340981656223_8291965603825451908_n

Остануваат да се одиграат уште пет кола во најсилната младинска Супер Лига. Вардаровите екипи треба да одиграат уште четири натпревари, со оглед дека сезонава Куманово Еуроспорт не се натпреварува во лигата. Помладите пионери се многу блиску до освојување на шампионската титула, со оглед дека имаат шест бода повеќе од екипата на Работнички. Младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број ... Read More »

Кадетите и младинците на ФК Вардар ги играат натпреварите во Купот

15

Претстојниве денови, кадетите и младинците на ФК Вардар ќе ги одиграат 1/4 финалните натпревари во Купот на Македонија. Во среда (04.05), кадетите на Вардар се домаќини на екипата на Работнички. Натпреварот ќе се одигра на спортскиот комплекс во населбата Хиподром со почеток од 10:00 часот. Во четврток (05.05), младиниците од 10:00 часот ќе гостуваат на стадионот во Ѓорче на екипата ... Read More »

Три победи и еден пораз на натпреварите со Шкупи, преглед на одиграното 21.коло во најсилната Супер Лига

5

Се одигра и 21.коло во најсилната младинска Супер лига, а Вардар одигра натпревари со екипата на Шкупи. На дуелите со овој противник остваривме три победи и еден пораз. Погледнете ги комплетните резултати во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига ФК Скопје – ФК Ренова  0:2 ФК Кул – ФК Победа  1:0 ФК Шкендија – ФК Пелистер  3:1 ФК Работнички ... Read More »

Младинците на Вардар го победија Шкупи, кадетите беа високо поразени

275795213_941916176515951_5653589575938153518_n

Денес на теренот во населбата Бутел, своите натпревари од 21.коло ги одиграа кадетите и младинците на ФК Вардар. Кадетите на Вардар доживеа висок пораз од екипата на Шкупи. Домашниот тим на овој натпревар од кадетската Супер Лига славеше убедливо со резултат 5:0. Уште во првото полувреме беа познати многу работи околу конечниот победник, кога противникот на одмор замина со предност ... Read More »

Пионерските екипи се домаќини на Шкупи, кадетите и младинците ќе гостуваат на истиов противник

259718311_4566855026694641_1591173791805791057_n

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите во младинската фудбалска Супер Лига, на програмата се натпреварите од 21.коло. Вардар за противник ќе ја има екипата на Шкупи, сите четири натпревари се закажани да се одиграат во сабота. Пионерските екипи на Вардар се домаќини на Шкупи, натпревари кои се закажани да започнат од 10:00 и 12:00 часот на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, додека ... Read More »