Saturday ,10 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 40)

У-19

Пет играчи на ФК Вардар дел од Македонската репрезентација до 19 години, во рамките на квалификациите за пласман на ЕП

vardarfans-reprezentacija

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години во периодот од 21-27-ми март ќе игра квалификации за пласман на Европското првенство кое ќе биде одиграно во Финска, од 16 до 29 јули. Оваа селекција која се смета за надежна на квалификацискиот турнир одигран во Скопје забележа три победи од исто толку натпревари, а тоагаш совладани беа селекциите на Белгија, Швајцарија и Лихтештајн. ... Read More »

(ФОТО) Голмански тренинг со Саша Илиќ и неговите ученици, Велковски и Тимевски

3

Вардар Фанс на голмански тренинг со Методија Велковски и Бојан Тимевски, кои се дел од кадетскиот и младинскиот состав на ФК Вардар. Тие во текот на вчерашниот ден го одбработија тренингот, со својот тренер на голмани, се работи за Саша Илиќ кој работи со голманите во младинските екипи на ФК Вардар. Погледнете ја фотогалеријата од голманскиот тренинг под “палка“ на ... Read More »

(ФОТО) Ниту снегот не претставува проблем за младинците на ФК Вардар, кои утрово го одработија својот тренинг

12

Ниту снегот не е пробем за младинците на фудбалскиот клуб Вардар, кои се подготвуваат за пролетниот дел од сезоната, кој требаше да стартува овој викенд, но е одложен за една недела, поради лошите временски услови. Утрово нашите надежи кои во пролетниот дел од клупата ќе ги води Бобан Бабунски и неговиот помошник Раденко Бојовиќ го одржаа својот тренинг на Академијата. ... Read More »

Колевски со хет-трик и Стојчевски со еден гол, донесоа висока победа на Македонија до 19 години, на првиот контролен дуел со Финска

vardarfans-reprezentacija

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години забележа победа на првиот контролен натпревар против соодветната селекција на Финска. Денес на тренинг центарот “Петар Милошевски, избраниците на Вујадин Станојковиќ ја покажаа војата сила и триумфираа убедливо со резултат од 5:0. Резултатот за водство од 1:0 го отвори играчот на Вардар, Филип Стојчевски кој прв погоди за водство на Македонија. Со овој резултат ... Read More »

Антовски, Тодоровски, Стојчевски и Колевски повикани за репрезентацијата до 19 години, на контролните мечеви со Финска

vardarfans

Младинската фудбалска репрезентација до 19 години во претстојниов период ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Финска, како подготовка за елитната квалификациска фаза за ЕП. Натпреварите ќе се одиграат на 27-ми февруари и 1-ви март, на тренинг центарот “Петар Милошевски“. Селекторот на Македонија, Вујадин Станојковиќ за овие мечеви повика четворица играчи од ФК Вардар. Се работи за бековите ... Read More »

Кадетите и младинците на ФК Вардар одиграа по едно полувреме, пријателски натпревар со екипата на Пирин

22405870_10210547210938701_1409859032762301697_n

Денес на теренот на Академијата, по едно полувреме пријателски натпревари со екипата на Пирин од Бугарија, одиграа кадетите и младинците на ФК Вардар. Младинските екипи одиграа без победник, со почетниот резултат 0:0. ФК Вардар: Тимевски, М.Младеновски, Наумчески, Џуклески, Ѓорѓиески, Адем, Маркоски, Димоски, Дишлиевски, Абдулхади, Блгојевиќ. Прв кој се обиде беше Милан Благојевиќ, кој со глава бие покрај голот на Пирин. ... Read More »

Младинците на Вардар го почастија со “петарда“ сениорскиот тим на ФК Локомотива

kk

Денес на теренот во склоп на трениг центарот   на ФК Вардар во Хиподром се одигра тест дуел помеѓу младинците на фудбалскиот клуб Вардар и сениорскиот тим на второлигашот ФК Локомотива од Скопје. Црвено-црните младинци предводени од Бобан Бабунски дојдоа до висока победа со петарда, односно со резултат 5-0. Првиот дел мина во целосна доминација на вардаровите надежи кои играа претежно ... Read More »

Младинците на ФК Вардар подобри од Работнички, на контролен натпревар

vardarfans-naslovna5-660x330

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар успеаа да забележат победа на контролниот натпревар со врсниците од екипата на Работнички. Овој меч се одигра на теренот на спортскиот комплекс во населбата Хиподром. ФК Вардар: Тимевски, Наумчески, Младеновски, Џуклески, Димоски, Ѓорѓиески, Дишлиевски, Милковски, Абдулхади, Ибиши, Маркоски.  Избраниците на Бобан Бабунски успеаа да триумфираат со резултат од 2:0. По првото полувреме имавме водство од ... Read More »

Лука Стојковски од генер. “2003“ тренира со кадетите и младинците, на Хиподром

434

Веќе деветти ден, кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар тренираат на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, каде ги одработуваат главните подготовки за пролетниот од натпреварувачка сезона. Се тренира два пати дневно, а голманите работат под палка на Саша Илиќ, кој работеше и во првиот тим на ФК Вардар, во периодот кога на клупата беше Гоце Седлоски. Најмладиот голман кој ... Read More »

Кадетите и младинците на ФК Вардар во наредните две недели ќе тренираат на спортскиот комплекс, во населбата Хиподром

710

Повозрасните генерации на фудбалскиот клуб Вардар од 10-ти јануари стартуваа со подготовки за пролетниот дел од сезоната. Кадетите и младинците од денес пак се преселуваат на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, каде ќе останат во наредните 14 дена и ќе се подготвуваат за предизвиците кои им следат во вториот дел од натпреварувачката сезона. Во текот на целите подготовки ќе бидат ... Read More »