Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 42)

У-19

(ФОТОГАЛЕРИЈА) “Петарда“ во мрежата на А.Пандев, младинското дерби убедливо им припадна на Вардарци

26

Младинците на ФК Вардар убедливо го добија дербито со екипата на Академија Пандев. Натпреварот се играше на теренот на академијата и заврши со убедлив триумф на црвено-црните со резултат од 5:1. По првото полувреме резултатот беше нерешен 1.1. Стрелци на головите за Вардар беа: Колевски, Трајчевски, Јахја, Илиевски и Дишлиевски. Погледнете ја нашата фотогалерија од овој натпревар. Read More »

Младинците имаа негатива, па до крајот на мечот до врв ја наполнија мрежата на А.Пандев

21767960_1459822724064569_4645824777489117590_n

Младинците на Вардар до врв ја наполнија мрежата на А.Пандев, на денешниот натпревар од четвртото првенствено коло. Со многу подобра игра во второто полувреме, избраниците на Ѓорѓиевски убедливо триумфираа со резултат 5:1. ФК Вардар: Велковски, Џуклески, Антовски, Стојановски, Милковски (c), Наумчески, Јахја, Илиевски, Колески, Маркоски, Ибиши. Академија Пандев прва успеа да го отвори резултатот и во 10 минута со евро ... Read More »

А. Пандев противник на Вардаровите генерации во четвртото првенствено коло

37

Викендов ќе се одигра четвртото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации е тимот на Академија Пандев. Кадетите и младинците се домаќини, во сабота на теренот на академијата со почеток од 10 и 12 часот, додека пионерските екипи во недела во истите термини гостуваат во Струмица. По заминувањето на Љупчо Марковски, помладите пионери во Струмица ќе ... Read More »

Два нерешени резултати, една победа и пораз на Вардаровите генерации во дуелите со Шкендија

21

Во саботата се одигра третото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации беше екипата на Шкендија. Беа забележани една победа, два нерешени резулати и еден пораз. Единствено кои успеаа да слават во дуелите со Шкендија беа помладите пионери. Избраниците на Љупчо Марковски стигнаа до висок триумф (4:1), натпревар на кој доминираа и создадоа повеќе шанси од ... Read More »

Кадетите одиграа реми, младинците поразени в гости кај Шкендија

777777777777777777

Денес во Тетово во рамки на третото коло во сезоната 2017/2018 година се одигра дербито помеѓу домаќинот Шкендија и нашиот  фудбалски клуб Вардар. Се играа дуели во рамки во две категории, кадетска и младинска конкуренција. Кадетите дојдоа до позитивен резултат 1-1 на дуелот со Шкендија. Колев мечот го почна со: Tимевски, Радевски,  Дарлишта, Петковски, Илиевски, Адем, Благоевиќ, Ѓоргиевски, Андовски и Младеновски. ... Read More »

Вардар – Шкендија во дербито на третото првенствено коло кај младинските категории, генерацијата “2003“ во дуел со Македонија Ѓ.П

vardarfans-12

Во сабота на програмата е дербито помеѓу Вардар и Шкендија во рамките на третото коло од првенството на младинските фудбалски категории. Пионерските екипи се домаќини на теренот во населбата Јане Сандански, додека кадетите и младинците гостуваат во Тетово. Сите натпревари се играат во сабота, во термините од 10 и 12 часот. Помладите пионери по две одиграни кола имаат вкупно четири ... Read More »

Бојан Тимевски: Искуството и поголемата желба пресудија за победата против Работнички

vardarfans-naslovna

Втора првенствена победа за младинците на ФК Вардар на стартот од новата сезона. Во градското младинско дерби бевме подобри од екипата на Работнички со резултат од 4:2. Вардар прв поведе и со резултат од 1:0 се замина на полувреме. Во вториот дел противникот направи комлетен пресврт и поведе со 1:2, за во последните десет минути од натпреварот Вардар да има ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардаровите младинци се враќаа од негатива и за десет минути постигнаа три гола

16

Победа за младинците на ФК Вардар во дербито на второто коло од првенството на младинските фудбалски категории. На овој меч Вардар поведе со 1:0, по што Работнички направи пресврт за 1:2. Сепак за десет минути, избраниците на Петар Ѓорѓиевски успеаа да постигнат дури три гола и да триумфираат со резултат 4:2. Колевски, Маркоски, Тодороски и Антовски погодија за Вардар. Погледнете ... Read More »

Младинците на ФК Вардар подобри од Работнички, во дербито на второто првенствено коло

vardarfans-naslovna

Младинците на ФК Вардар успеа да ја победат екипата на Работнички, во дербито на второто првенствено коло. По неколку резултатски пресврти на крајот нашите надежи успеаа да триумфираат со резултат од 4:2. Стрелци на головите за Вардар беа Колевски, Маркоски, Тодороски и Антовски. ФК Вардар: Тимевски, Димов, Антовски, Наумчески, Тодороски, Маркоски, Стојчевски, Ибиши, Милковски, Трајчевски, Колевски. Уште од стартот на ... Read More »

Ердон Даци од Вардар потпиша за Коњаспор

erdon-daci

Младинскиот играч на ФК Вардар, Ердон Даци во новата сезона ќе настапува за екипата на Коњаспор од Турција. Даци долго време беше дел од екипата на Вардар, во која ги има поминато сите младински категории на клубот и беше еден од најдобрите стрелци на црвено-црните. Има репрезентативни настапи за младинските селекции, како и настап за првиот тим на ФК Вардар. ... Read More »