Saturday ,22 September 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 44)

У-19

Младинците на Фк Вардар, сигурни против Победа од Прилеп

vardarfans mladinci

По ремито во градското дерби со екипата на Работнички, младинците на Фк Вардар ја забележаа првата победа во новата сезона. Во второто коло на домашен терен беше остварен триумф против Победа од Припеп, со резултат 3:0. Јасир Беќири, Виктор Димков и Ердон Даци, погодија за Вардар на овој меч. Немаше дилема за тоа кој ќе биде победник на овој дуел. ... Read More »

Победа од Прилеп, е противник на Вардаровите генерации во 2 коло

vardarfans 2 kolo mladi

Викендов ќе се одигра второто првенствено коло кај младинските категории. Противник на сите наши генерации е новиот учесник од оваа сезона, победа од Прилеп. Во првото коло забележавме две победи и два нерешени резултати. Првите три бода ги освоија пионерите и кадетите, а помладите пионери и младинции ремизираа. Сите натпревари кои ќе ги одиграат младите Вардарови генерации викендов: ФК Вардар ... Read More »

Извлечени двојките за 1/16 финалните натпревари во купот на младинските категории

vardarfans kup mladi

Во седиштето наФудбалската федерација на Македонија беа извлечени двојките за 1/16 натпревари во купот на младинските категории. Помладите пионери, пионери и кадетите на ФК Вардар обезбедија директен пласман во следната 1/8 рунда. Привилигирани се оние екипи кои минатата сезона стигнале до 1/4 на ова натпреварување. Само да потсетиме дека минатата сезона помладите пинери( сега пионери) го освоија купот на Македонија. ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за младинските категории на Фк Вардар, во дербито со Работнички

vardarfans liga

Викендов стартуваше новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Во првото коло противник на сите наши генерации, беше екипата на Работнички. Во дуелите со градскиот ривал беа остварени две победи и два нерешени резултати. -Помладите пионери во премиерниот настап кој беше и нивни прв официјален натпревар во домашната лига, одиграа нерешено со своите врсници од Работнички. Конечниот резултат беше ... Read More »

Младинското фудбалско градско дерби заврши со поделба на бодовите

vardarfans mladinci prvo kolo

Без победник заврши градското дерби помеѓу Вардар и Работнички во младинска конкуренција. Натпреварот се играше на теренот на Алумина и заврши со нерешен резултат 1:1. Стрелец на единствениот погодок за нашиот тим беше Кристијан Апостоловски. Во средината на првото полувреме, домаќинот на овој меч Работнички прв дојде во водство од 1:0. До крајот на првиот дел, црвено-црните имаа одлична шанса ... Read More »

Започнува првенството кај младинските фудбалски категории, уште на стартот ќе се игра градското дерби

vardarfans start na sezona

Денес започнува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Ждрепката сакаше уште во првото коло да се одигра градското дерби, помеѓу екипите на Вардар и Работнички. Помладите пионери на Фк Вардар, предводени од тренерот Сашо Јанев се дебитанти во домашното првенство. Пионерите ќе ги води Сашо Тодоровски, кадетите Влатко Колев и младинците Љупчо Марковски-Калц. Ви го презентираме распоредот на ... Read More »

Скандал: ФФМ драстично ја намали казната на Шкупи

52729-kaznata-na-shkupi-smeshno-namalena-ffm-se-bori-protiv-nasilstvo-a-nasilnicite-gi-pomiluva

Фудбалската Федарација на Македонија шокантно ја намали казната на Шкупи од 10 на само 3 натпревари казна без домашни навивачи.  Сите се сеќаваме на овој немил настан кој се случи на Чаир, кога младинците на Вардар беа подложени на вистински линч од страна на навивачите на овој чаирски клуб. Нашите млади деца спасуваа ”жива глава” од Чаир, при што тројца ... Read More »

Кристијан Николовски: Ние секогаш одиме на победа, така ќе биде и на градското дерби

vardarfans nikolovski

Започнува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Викендот кој следи ќе се одигра првото коло, со дерби дуелот помеѓу екипите на Вардар и Работнички. Нашите младинци подготвени го дочекуваат овој натпревар, надевајќи се на позитивен резултат. Во подготвителниот период одиграа неколку пријателски натпревари, на кои забележаа добри резултати. -Припремите ги поминавме одлично, работевме доста напорно речиси еден ипол ... Read More »

Младинците на Фк Вардар подобри од Еуромилк на пријателски натпревар

vardarfans- tk

Младинците на Фк Вардар ги одработуваат последните подготовки пред почетокот на новата сезона во младинската лига. Избраниците на Љупчо Марковски забележаа нов триумф во пријателски меч. На теренот во Ново Лисиче, црвено-црните забележаа убедлива победа, против своите врсници од Еуромилк. Конечниот резултат беше 4:0. Стрелци на головите беа Виктор Димков, Јасир Беќири, Кристијан Апостоловски и Ердон Даци. Уште на полувреме ... Read More »

Младинците на Фк Вардар со “фуриозни настапи“ на подготовките

vardarfans vel

Кога станува збор за Љупчо Марковски-Калц, нема дилеми околу професионалноста и сериозниот пристап на подготовките  на неговата екипа. Иако младинците на Фк Вардар не заминаа на подготовки, предсезоната ја одработуваат во Скопје, во многу напорно темпо. Немаа можност да учествуваат ни на “Скопје куп 2015“ , но сепак одиграа неколку пријателски и силни натпревари. Најсериозен испит за нашите младинци беше ... Read More »