Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 43)

У-19

Преглед на некомплетната сезона во младинската фудбалска лига

417

Како што е познато нема да се прогласуваат шампиони во младинските фудбалски лиги, во натпреварувачката сезона 2018/19. Генерацијата на играчи родени 2001 година ја одиграа последната сезона во младинската лига, со оглед дека веќе од следната сезона ќе немаат право под ова годиште да се натпреваруваат во младинските категории. Младинците на Вардар не се прославија многу сезонава, па воопшто не ... Read More »

Најдобрите голгетери за сезоната 2013/14, во четирите младински фудбалски категории

vardarfans-najdobri-strelci-660x330

Во следниов наш текст можете да ги прочитате најдобрите три вардарови стрелци, во сезоната 2013/14, во сите четири младински фудбалски лиги. Помлади пионери: 1. Александар Трајчевски  8 2. Јасир Беќири  7 3. Виктор Димков  6 Пионери: 1. Кристијан Апостоловски  11 2. Благоја Мирчевски  9 3. Ѓорѓи Малов  6 Кадети: 1. Енсар Сулемани  9 2. Јане Стојанов и Игор Стојковски по ... Read More »

Ѓорѓиевски, Маркоски, Даци и Аломеровиќ ја одбележаа сезоната 2014/15, според бројот на постигнати голови

11081839_805538002872010_1615484329_n-660x330

На ред е натпреварувачката сезона 2014/15 и играчите од вардаровите генерации кои беа најдобри стрелци во своите категории. Сезоната ја одбележа Марко Ѓорѓиевски кој успеа да постигне најмногу голови во сите четири младински лиги во таа сезона. Поранешниот голгетер на Вардар, кој оваа сезона е дел од екипата на Вождовац, во српската лига, во сезоната 2014/15 постигна 31 гол или ... Read More »

Играчите кои постигнаа најмногу голови за младинските фудбалски екипи на Вардар, во сезоната 2015/16

vardarfans-17-660x330

Во следниов текст ќе ги објавиме играчите кои постигнаа најмногу голови, а беа дел од младинските фудбалски екипи, во натпреварувачката сезона 2015/16. Помлади пионери: 1. Ибраим Ариф  21 2. Виктор Петкоски  14 3. Давид Астарџиев  8 Пионери: 1. Марко Ѓорѓиевски  15 2. Јакуп Бериша  9 3. Саит Битиќи 8 Кадети: 1. Дејан Маркоски  8 2. Александар Трајчевски  7 3. Дамјан ... Read More »

Димоски, Битиќи, Трајчевски и Даци, најдобри вардарови стрелци во сезоната 2016/17

14590359_1093080044144692_8611158756016331245_n

Во следниот наш текст ќе ги изнесеме најдобрите стрелци во младинските фудбалски лиги, во натпреварувачката сезона 2016/17. Помлади пионери: 1. Бојдан Димоски  9 2. Ибраим Ариф и Марио Илиевски по 8 3. Давид Ристовски и Малик Хасановиќ по 4 Пионери: 1. Саит Битиќи  8 2. Јакуп Бериша и Фитор Реџепи по 6 3. Адем Али 5 Кадети: 1. Александар Трајчевски  ... Read More »

Натпреварувачка сезона 2017/18: Најдобрите голгетери во младинските фудбалски лиги

vardarfans-najoobri-strelci

Продолжуваме да ги изнесува најдобрите три вардароци стрелци, во младинските фудбалски лиги. На ред е натпреварувачката 2017/18 сезона. Помлади пионери: 1. Азер Омерагиќ  14 2. Мартин Радуловиќ-Величковиќ и Фисник Салиу по 9 3. Антонио Мирков, Атом Фазлиу и Анатолиј Петејчук по 8 Пионери: 1. Ветон Туша  12 2. Леонид Игнатов  9 3. Филип Андоновски, Џемал Ибиши, Давид Ристовски и Малик ... Read More »

Кои играчи беа најдобри стрелци во младинските фудбалски лиги, за минатата натпреварувачка 2018/19 сезона

430

Во следниов наш текст ќе ви ги изнесеме најдобрите три стрелци, во сите четири генерации на ФК Вардар кои се дел од младинските лиги, а се однесуваат на натпреварувачката сезона 2018/19. Помладите пионери, или генерацијата 2003, која беше единствената која успеа да освои двојна круна, минатата сезона го имаше расположениот Георг Стојановски кој заврши како прв најдобар стрелец во Вардар. ... Read More »

Хасановиќ е најдобар стрелец на младинците во лигата

73136345_143130780336901_117454492118548480_n

Останува да направиме уште преглед на постигнатите голови за младинците на фудбалскиот клуб Вардар. Оваа екипа после 16 одиграни кола се наоѓа на 5.место на табелата со вкупно 22 освоени бодови. Црвено-црните до овој дел од сезоната успеаа да постигнат 27 голови. Најдобар стрелец на младинскиот тим е Малик Хасановиќ. Ова се сите играчи кои се запишуваа во листата на ... Read More »

Матеј Андов со неговите соиграчи од У19 репрезентацијата донираа храна и други продукти на неколку загрозени семејства

vardarfans-naslovna

Голманот на младинската екипа на ФК Вардар и репрезентативец на Македонија до 19 години, Матеј Андов, денес заедно со неговите соиграчи од репрезентацијата беа во посета на неколку семејства од околината на Чаир и Скопска Црна Гора. Голем потег од нашите младински репрезентативци кои донираа храна и неопходни продукти на неколку загрозени семејства, во период кога владее лоша ситуација поради ... Read More »

Вардаровите голгетери во младинските лиги, кои постигнале повеќе од два гола на еден дуел

32745629_2069159086637925_3321287889190387712_o

Во следниот наш текст ќе ги изнесеме играчите кои успеваа сезонава да постигнат три или повеќе голови, на еден натгпревар во младинските лиги. Кај помладите пионери, само двајца играчи можат да се пофалат дека на еден меч имале постигнато повеќе од два гола. Се работи за Бесар Гуџуфи, кој инаку е рекордер по бројот на постигнати голови на еден дуел. ... Read More »