Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 50)

У-19

(Фотогалерија) Момците на Колев, кадетите на ФК Вардар триумфираа над Ренова

k9

Во првото коло во кадетската лига се викендов се одигра деби дуелот оваа сезона за избраниците на Влатко Колев. Кадетите на домашен терен ја пречекаа екипата на Ренова,  на овој дуел со доминантна игра дојдовме до победа со резултат 2:1 (1-1).   Тренерот Колев одлучи овие  црвено-црни кадети да  стартуваат: Велковски, Радевски, Калчиновски, Пешевски, Ѓоргиевски, Адем, Дарлишта, Благоевиќ, Реџепи, Битиќи и ... Read More »

(Фотогалерија) Младинците на Вардар со “петарда“ ја разорија Ренова

22

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар вчера  во рамките на првото првенствено коло беа подобри од екипата на Ренова. Новиот тренер на младинскиот состав, Петар Ѓорѓиевски имаше успешно деби со оваа генерација, покажувајќи дека Вардар оваа сезона ќе биде најголем претедент за освојување на титулата. Со “петарда„ во мрежата беше испратена дома Ренова.     Read More »

Оливер Дишлиевски: Постигнување на гол во еден ваков момент, кога се враќам на теренот после подолга пауза е многу значајно за мене

4

Убедлив старт на сезоната за младинците на фудбалскиот клуб Вардар, кои во рамките на првото првенствено коло беа подобри од екипата на Ренова. Новиот тренер на младинскиот состав, Петар Ѓорѓиевски имаше успешно деби со оваа генерација, покажувајќи дека Вардар оваа сезона ќе биде најголем претедент за освојување на титулата. Со “петарда„ во мрежата беше испратена дома Ренова, која беше целосна ... Read More »

Младинците со “петарда“ за Ренова! Јаневски, Панчев, Бабунски имаа што да гледаат

1

Денес во рамки на првото коло во младинската лига се одигра деби дуелот оваа сезона за избраниците на Петар Горгиевски кои оваа сезона го води младинскиот тим. Тие се сретнаа на домашен терен во “Јане Сандански“ со ривалите од Тетово, ФК Ренова. Нашите момци дојдоа до убедлива победа во меч во кој доминираа со резултат 5-0 (3-0). За црвено-црните стартуваа: ... Read More »

Александар Трајчевски: Кога секојдневно работите со легенди во фудбалот, успехот е неминовен и сигурен сум дека имаме тим да бидеме шампиони

vardarfans-trajcevski

Во сабота ќе стартува новата натпреварувачка сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации во првото коло ќе бид тимот на Ренова од Тетово. Кадетите и младинците се домаќини на теренот во населбата Јане Сандански, додека пионерските екипи ќе гостуваат во Тетово. Триумф на стартот на сезоната очекува играчот на Вардаровите младинци, кој за нашиот сајт ги ... Read More »

Во сабота стартува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории, прв противник за црвено-црните ќе биде екипата на Ренова

18-660x3301-660x330

Во сабота стартува новата натпреварувачка 2017/18 сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во првото коло за нашите екипи ќе биде Ренова од Тетово. Пионерските екипи во недела гостуваат на противникот, додека кадетите и младинците во сабота на теренот во населбата Јане Сандански ги пречекуваат врсниците од Ренова. Во недела со почеток од 10 и 12 на теренот во ... Read More »

Одложен е стартот на новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории

635

Одложен е стартот на новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Викендов требаше да се одигра првото коло, но истото е одложено за наредната недела. Вака одлучија од фудбалската федерација на Македонија, откако неколку екипи од регионите го откажале настапот и учеството за оваа сезона, а првично пријавиле дека ќе се натпреваруваат.  Останува во наредниве денови да се средат ... Read More »

Младинците на ФК Вардар, поразени од Хата на Ѓоко Хаџиевски

422-660x330

Вчера на стадионот “Билјанини извори„ пријателски натпревар одиграа младинците на ФК Врдар со екипата на Хата од Дубаи, која е предводена од Ѓоко Хаџиевски. Оваа екипа се наоѓа моментално на подготовки во Охрид, што го искористија нашите младинци да одиграат контролен меч. Овој дуел заврши со триумф на противникот од 7:4. По првото полувреме резултатот беше нерешено 1:1. Се играа ... Read More »

Денес во Охрид, контролен натпревар ќе одиграат младинците на ФК Вардар и екипата на Хата од Дубаи, која е предводена од Ѓоко Хаџиевски

vardarfans-mladinci

Денес со почеток од 18 часот на стадионот “Билјанини извори „ во Охрид, пријателски натпревар ќе одиграат младинците на фудбалскиот клуб Вардар и екипата на Хата од ОАЕ, Дубаи која е предводена од легендата на Вардар и Македонскиот фудбал, како и поранешниот спортски директор на црвено-црните, Ѓоко Хаџиевски. Неговата екипа од 1-ви август се наоѓа на подготовки во Македонија, кои ... Read More »

Познат распоредот на одигрување натпревари за младинските категории на ФК Вардар, во новата сезона со поинаков систем на натпреварување

vardarfans-nova-sezona

Новата натпреварувачка сезона 2017/18 во првенството на младинските фудбалски категории ќе започне на 19/20 август. Оваа сезона ќе гледаме поинаков систем на натпреварување, каде ќе се играат три круга, од по 9 натпревари, што значи секоја од екипите ќе одигра вкупно 27 мечеви. Кој ќе освои највеќе бодови, односно кој ќе заврши на првото место на табелата, по одигрување на ... Read More »