Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 80)

У-19

Осум гола во мрежата на Металург, младинците на ФК Вардар ја продолжуваат борбата за титулата

1161-660x330

Младинците на ФК Вардар стигнаа до убедлива победа, во рамките на 19 првенствено коло. Денес на теренот во населбата Јане Сандански, црвено-црните го совладаа тимот од Железарница со убедливи 8:2. Тренерот Марковски стартуваше со следниве 11-сетмина: Ф.Трајчевски, Б. Тодоровски, Исмаил, Ричков, Џуклески, Личина, Димитровски, А.Трајчевски, Најдоски, Даци. Ердон Даци го отвори резултатот на 1:0, откако ја затресе противничката мрежа. Црвено-црните ... Read More »

Металург е противник за Вардаровите екипи во 19 првенствено коло

vardarfans-67

Во сабота и недела ќе биде одиграно 19 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за Вардаровите екипи во ова коло ќе биде Металург. Пионерските екипи во сабота ќе гостуваат на теренот во Скопско поле, додека во недела кадетите и младинците на теренот во населбата Јане Сандански се домаќини на Металург. После победата во дербито против Работнички, нашите помлади ... Read More »

Младинците на ФК Вардар одиграа 1-1 со А.Пандев и не обезбедија место во Куп финалето

mladinci2

Младинскиот тим на Вардар денес ја одигра втората, реванш  полуфинална средба против екипата на Академија Пандев во рамки на Купот на Република Македонија. На натпреварот одигран во населбата Јане Сандански одигравме нерешено 1-1 (1-1). Ние во овој дуел влеговме со негатива од првиот меч кога  домаќинот однесе триумф над нас  со резултат 2:0 (0-0). Поради ова понатака во финалето место ... Read More »

Четворица играчи од Вардар повикани во составот на репрезентацијата до 19 години, за контролните дуели против Бугарија

vardarfans-mladi

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години на 9 и 11-ти мај ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Бугарија. Овие мечеви ќе се одиграаат на тренинг центарот “Петар Милошевски“. За овие дуели, селекторот Вујадин Станојковиќ повика четворица играчи од фудбалскиот клуб Вардар. Се работи за Филип Антовски кој настапува за пионерите, како и Филип Стојчевски, Тодор Тодороски и ... Read More »

Во среда и четврток младинскитге фудбалски генерации на Вардар ги играат реванш натпреварите од полуфиналето на купот

Претстојниве три дена се играат реванш натпреварите од полуфиналето на Купот на Република Македонија  кај младинските фудбалски категории. Вкупно пет вардарови фудбалски млади екипи ќе одиграат реванш натпревари во најмасовното натпреварување. Во четврток со почеток од 14 часот Вардаровата генерација “2003“ гостува во Куманово, на екипата на Милано. По првиот дуел одигран на академијата, избраниите на Томче Трајановски славеа со ... Read More »

Младинците на ФК Вардар со негатива се враќаат од Струмица, тие се поразени од А.Пандев во 1/2-фин. од Купот

Младинскиот тим на Вардар денес ја одигра  првата полуфинална средба против екипата на Академија Пандев во рамки на Купот на Република Македонија.  На натпреварот одигран во Струмица домаќинот однесе триумф со резултат  2:0 (0-0). Тренерот на црвено-црните младинци, Љупчо Марковски-Калц натпреварот го почна со овој состав: Трајчевски. Т. Тодоровски, Личина, Исмаил, Ричков, Додевски, Димков, Димитровски, Стојчевски, Даци, Најдоски. Играа уште: Хамзиќ ... Read More »

Пет генерации на ФК Вардар следниве два дена ќе ги играат првите полуфинални мечеви во Купот

Пет генерации на фудбалскиот клуб Вардар во среда и четврток ќе ги одиграат првите полуфинални натпревари од купот на Македонија. Генерацијата родени “2002“ година утре со почеток од 15 часот гостуваат на екипата на ФК Талент од Битола. Противник кој не е многу познат за нашиот состав, кој ќе се обиде уште на првиот меч да извлече поволен резултат, за ... Read More »

Младинскиот натпревар на градските ривали му припадна на Вардар

На теренот на Алумина свој натпревар одиграа и младинците на Вардар, денеска играчите на Калц му се спротиставија на градскиот ривал, тимот на Работнички. Овој тежок натпревар тимот на Вардар го доби со резултат 0:3 (0:2). Првите 15. минути од мечот поминаа со почетно испитување на силите на двата тима. По 20. минута почнаа да се редат шансите на овој ... Read More »

Во недела, кадетско и младинско фудбалско дерби помеѓу Работнички и Вардар

Во недела своето 18 првенствено коло ќе го одиграат кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар. Тие ќе гостуваат на Работнички, а натпреварите ќе се одиграат во недела на теренот на Алумина. Овој викенд нема да има настапи за пионерските екипи, поради репрезентативни обврски. Можеби најважниот натпревар за Вардаровите кадети е дуелот со Работнички во недела, кој започнува од 10 ... Read More »

На пет кола до крајот, пионерските екипи без шанси за првото место, додека кадетите и младинците се во отворена битка за титулата

4

Одиграно е 17. коло во првенството на младинските фудбалски категории, каде Вардар за противник го имаше тимот на Гостивар. Беа забележани две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. Пионерските екипи своите мечеви ги одиграа во четвртокот, на теренот на противникот. Помладите пионери го загбија дуелот со врсниците од Гостивар со резултат 3:1. По овој неуспех, оваа генерација ги загуби ... Read More »