Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 78)

У-19

Петковски и Аломеровиќ на припреми со репрезентацијата до 19 години.

983785_10201566696488997_1057734787062327764_n

Петар Петковски и Дин Аломеровиќ кој се членови на младинците на Фк Вардар, вчера заминаа за Турција на припреми со репрезентацијата до 19 години. Репрезентативците на Македонија се сместени во хотелот Грин парк во Пендиг. Утре ќе одиграат пријателски натпревар со репрезентацијата на Турција. Во петок се очекува да пристигнат во Скопје.Селектор е Горан Станиќ, а Петковски е и капитен ... Read More »

Зоран Недевски: Атмосферата во екипата е одлична

11004363_10203929911351396_1243674207_n

Младинците на Фк Вардар одиграа нерешено со екипата на Работнички. Ова беше еден од неколкуте подготвителни натпревари за младинците во изминатиов период. Натпреварот заврши со резултат 1:1. Стрелец на голот за Вардар, беше Тони Мирчевски. -Многу тежок натпревар, без оглед на тоа што беше пријателски. Ова е прв меч што го завршиме со реми за време на подготовките. Екипата на ... Read More »

Игор Стојковски : Подготвени сме за новата полусезона

u-19

Трета победа за младинците на Фк Вардар во исто толку подготвителни натпревари. Вчера на теренот во Марино , беше совладана екипата на Милано со убедлив резултат од 3:0. Стрелци на головите за Вардар беа Игор Стојковски, Никола Ристески и Тони Мирчевски . -Одигравме добар натпревар, на кој забележавме убедлива победа од 3:0. Бевме подобри од екипата на Милано во секој ... Read More »

Кристијан Николовски:Верувам дека можеме до двојна титула.

10997235_963720313645700_1951719990_n

Младинците на Фк Вардар по првиот дел од сезоната се наоѓаат на третото место на табелата, со учинок од седум победи и четири порази. -Од првиот дел од сезоната сум задоволен, но можеше да биде и подобро. Одигравме доста добри утакмици но имавме и неколку неочекувани порази, на кои што и среќата ни го заврте грбот и не сме на ... Read More »

Ѓорѓи Малов:Среќен сум што го постигнав голот за победа.

10553593_591629924288660_8314827379114034075_n

Младинците на Фк Вардар продолжуваат со одигрување на пријателски натпревари пред почетокот на пролетниот дел од сезоната. Во еден груб меч кој го наметнаа гостите од Штип, на крајот со голот на Ѓорѓи Малов, вардарци забележаа победа против Брегалница. -Од самиот почеток па се до крајот на натпреварот беше неизвесно. Бевме поспремни од гостинската екипа,имавме многу шанси но не ги ... Read More »

Никола Ристески за Вардар Фанс:Подготовките течат во најдобар ред.

10984903_981203841908046_884040765_n

Никола Ристески: Подготовките течат во најдобар ред. Младинците на Фк Вардар вчера на теренот во Марино одиграа пријателски натпревар против екипта на Цементарница, како подготовка за она што ги очекува во вториот дел од сезоната. Мечот заврши со убедлива победа на Вардар од 6:1. Хет трик постигна Сабахудин Аломеровиќ,а по еден гол Никола Ристески,Петар Петковски и Кристијан Николовски. – Натпреварот ... Read More »

Младинци сезона 2018/2019

1. Методија Велковски 2. Кристијан Китановски 3. Јовица Радевски 4. Марио Младеновски 5. Филип Антовски 6. Стефан Наумчески 7. Али Адем 8. Бојан Димоски 9. Фитор Реџепи 10. Александар Младеновски 11. Александар Ѓорѓиески 12. Јакуп Бериша 13. Виктор Пешевски 14. Марио Тасев 15. Дарко Велковски   Тренер: Ане Андовски Read More »

Петар Петковски:Добро завршена полусезона со победа.

1234729_10201620195145332_3145188634234511472_n

Младинците на Вардар со победа го финишираа есенскиот дел од сезоната.На теренот на локомотива беа подобри од своите врсници од Шкендија,забележувајќи победа со 2:0.Петар Петковски и Сабахудин Аломеровиќ беа стрелци на головите. -Добро завршена полусезона со победа против еден од нашите конкуренти,и доста квалитетен противник.Се радувам на мојот гол во првата минута,по што ни беше полесно во продолжение од натпреварот.На ... Read More »

Три победи,и еден пораз за генерациите на Фк Вардар во 9 коло од младинската лига.

1187035_645563672123121_1614923897_n-660x330

-Екипата на Фк Вардар У16 продолжува со имресивните игри и победи и во ова коло од првенството.По воведните две кола и порази на оваа генерација,во продолжение од првенството и купот,незнаат за пораз веќе долго време.Овој викенд нивна следна жртва беше екипата на Дрита,кои на свој терен доживеаа висок пораз од црвено-црните.Мечот заврши со резултат 0:7 за Вардар.Стрелци на головите беа:Јакуп ... Read More »

Петар Петковски за Вардарфанс:Тежок натпревар со Х.Турново.

10833822_10201962256777757_155013665_n

После победата во националниот куп против екипата на Еуромилк,избраниците на Петар Ѓоргиевски забележаа нова победа во првенството.Совладана беше екипата на Турново на гостински терен со резултат 0:2.Головите ги постигнаа Петар Петковски и Сабахудин Аломеровиќ. -Тежок натпревар против екипата на Х.Турново.Прв пат оваа сезона игравме во нова формација,во која мислам дека мене најмногу ми одговара.Среќен сум за мојата асистенција при првиот ... Read More »