Monday ,08 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 77)

У-19

Новата сезона за Вардаровите генерации започнува со дуел против Академија Пандев

vardarfans-1811

Во сабота и официјално стартува нова сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во првото коло за Вардаровите екипи ќе биде Академија Пандев. Пионерските екипи ќе гостуваат во Струмица, додека кадетите и младинците како домаќини на теренот во населбата Јане Сандански ќе ги пречекаат своите врнсици од А.Пандев. Сите мечеви ќе бидат одиграни во сабота. -Помладите пионери предводени од ... Read More »

Александар Најдоски: Нема зборови кои би го опишале моето враќање во најголемиот Македонски клуб

vardarfans najdoski

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар напорно се подготвуваат за почетокот на новата натпреварувачка сезона. Избраниците на Љупчо Марковски ќе ја бранат титулата од лигата, освоена минатата сезона. Екипата не замина на подготовки, па најголем дел од тренинзите беа на новата академија. Младинците одиграа и два контролни натпревари со помалите кадети и на двата дуели издвојуваа победи. Тие во новата сезона ... Read More »

(ФОТО) Распоред за сезоната 2016/17 на младинската и кадетската екипа на ФК Вардар

vardarfans mladinci

Следниот викенд кој е пред нас ќе стартуваат мечевите во кадетската и младинската фудбалска лига на ФФМ. Нашите два младински состави се дел од истите. Младинците (у-19) на фудбалскиот клуб Вардар предводени од Љупчо Марковски-Калц ќе се обидат да ја одбранат ланската титула кај највозрасната категорија во младинските лиги. Тие се фаворити во оваа конкуренција од 12 екипи колку што ... Read More »

Младинските фудбалски категории започнуваат со тренинзи, како увертира за предизвиците кои им следат во новата сезона

vardarfans-52-660x330

Младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар ги започнуваат подготовките за новата натпреварувачка сезона, кои најпрво ќе се одвиваат на новата академија Први кои стартуваа со тренинзи е младинскиот состав предводен од тренерот Љупчо Марковски. Инаку оваа највозрасна генерација ќе го брани трофејот освоен во првенството, за минатата сезона. Денес со почеток од 10:00 часот својот прв тренинг ќе го одржаа ... Read More »

Нема промени во однос на возрасните генерации и тренери кај Вардаровите младински екипи кои се натпреваруваат во лигата и купот

13244652_1030889026957943_8678136897322949330_n

Во натпреварувачката сезона 2016/17 во првенството и купот на младинските фудбалски категории нема промени во возрасните генерации, односно остануваат со исто годиште како и изминатава сезона. Така генерацијата родени “2001“ остануваат како помлади пионери со тренерот Сашо Јанев, генерацијата “2000“ продолжува да се натпреварува како пионери и следната година под водство на тренерот Сашо Тодоровски. Да потсетиме дека оваа генерација ... Read More »

Филип Трајчевски: Амбициите на Вардар се на високо ниво и ние секогаш атакуваме на двојната круна

vardarfans-trajcevski1-660x330

Успешна сезона зад себе имаа младинците на фудбалскиот клуб Вардар. Избраниците на Љупчо Марковски успеаа да стигнат до титулата во првенството, додека во купот игравме во големото финале, каде бевме поразени од екипата на А. Пандев. До титулата во лигата стигнавме со импресивни резултати во пролетниот дел од сезоната, каде забележавме девет победи, еден нерешен резултат и само еден пораз ... Read More »

Сашо Милошевски: Младинската школа функционира како едно семејство и затоа резултатите не изостануваат

Стручниот тим одговорен за успехот!

Финишираше една успешна сезона за младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар, кои освоија вкупно три трофеи, иако бевме во борба за уште неколку. Помладите пионери станаа вицешампиони со само еден бод помалку од првопласираниот. Пионерите стигнаа до двојната титула, кадетите и младинците играа финале на куп, а младинскиот состав го освои и првенството. Како помина сезона во младинските категории ќе ... Read More »

(ФОТО) Блесокот на пехарите “сведочи“ за одличната сезона на младинските екипи на ФК Вардар

vardarfans pioneri

Во текот на вчерашниот ден на академијата се одржа заедничко сликање на сите младински категории во фудбалскиот клуб Вардар, по повод завршување на уште една натпреварувачка сезона. Единстено недостасуваа младинците предводени од тренерот Љупчо Марковски. Беа прикажани и освоените трофеи за оваа сезона. Ние како медиум кои цела сезона бевме верна сенка на нивните натпревари, присуствувавме и на оваа завршна ... Read More »

Виктор Димков: Ние сме Вардар и секогаш треба да атакуваме на првото место

dimkov

Заврши уште една сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Младинците на ФК Вардар успеаа да стигнат до првенствената титула и да играат во финалето на националниот куп. Успешна сезона за нашите младинци, кои во пролетниот дел ја надоместијата негативата од два бода од есенскиот дел и со девет победи, еден нерешен резултат и само еден пораз и тоа оној ... Read More »

(ФОТО) Успешна година за школата на ФК Вардар, бројните трофеи доказ за тоа

3

Навистина успешна сезона е зад младинската школа на фудбалскиот клуб Вардар. Повторно како некогаш, силно светна ѕвездата на оваа најважна школа во македонскиот клубски фудбал. Годинава е голем доказ, голем број трофеи завршија во рацете на црвено-црните надежи. Освен трофеите, во Вардаровата школа надзираат и голем број на таленти, кои би можеле со сигруност да кажеме, дека во иднина може да бидат ... Read More »