Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 79)

У-19

4/4 за категориите на Вардар, во дерби дуелите со Пелистер

vardarfans 4444444444

Сите Вардарови категории кои се натпреваруваат во домашното првенство забележаа победи во рамките на третото коло. Противник ни беше ривалот Пелистер, против кој забележавме максимални четири победи. -Најубедлива победа забележаа најмладите момчиња, помладите пионери му нанесоа висок пораз на тимот од Битола со резултат 7:0. Можеби беа фаворит и се очекуваше победа, но пријатно изненади високиот триумф на оваа генерација ... Read More »

Кристијан Апостоловски: Со оглед дека игравме на гостински терен, можеме да бидеме задоволни од резултатот

vardarfans apostolovski

Младинското дерби, помеѓу екипите на Пелистер и Вардар им припадна на црвено-црните, кои ги освоија трите бодови од овој дуел. Вардар беше подобар противник и сосема заслужено победи на овој дуел. Мечот се одигра во Битола и заврши со резултат 0:2. Стрелци на головите беа Кристијан Апостоловски и Ердон Даци. Одигравме еден тежок натпревар, во кој речиси 90 минути го ... Read More »

Дербито во Битола, им припадна на младинците на Вардар

vardarfans derbi maldinci

Младинците на Фк Вардар ги освоија трите бода, на гостувањето во Битола, откако беа поуспешни од Пелистер. Дербито заслужено им припадна на црвено-црните, со резултат 0:2. Ердон Даци и Кристијан Апостоловски беа стрелци на головите за Вардар. Вардарци поведоа најпрвин со голот на Даци, преку воиграна комбинација од слободен удар. Потоа избраниците на Љупчо Марковски имаа уште неколку шанси, но ... Read More »

Дербито во 3 коло на младинските категории, помеѓу Вардар и Пелистер

vardarfans 3 kolo mladi

Во недела, своите натпревари од 3 коло ќе ги одиграат младинските категории на Фк Вардар. Противник е екипата на Пелистер, во вечното Македонско дерби. Помладите пионери и пионери се домаќини, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Битола. Кадетите и пионерите имаат максимални 6 бодови по првите две одиграни кола, додека младинците и помладите пионери вкупно 4 бодови. Распоредот на ... Read More »

(ВИДЕО) Головите на младинските категории на Вардар, во второто првенствено коло

vardarfans toooooooooooo

Сите Вардарови генерациии кои се натпреваруваат во домашната лига, забележаа убедливи триумфи во дуелите со своите врсници од Прилепска Победа. 1.ФК Вардар (младинци) -Фк Победа 3:0 Стрелци: Беќири, Димков и Даци Головите на младинците можете да ги погледнете ТУКА  2. ФК Вардар ( кадети) – Фк Победа 3:1 Стрелци: Петревски, Бериша, Маркоски Головите на кадетите, погледнете ги ТУКА  3. Фк ... Read More »

Четири убедливи победи за генерациите на Фк Вардар, во дуелите со Победа

vardarfans xz

Викендов се одигра второто коло во првенството на младинските фудбалски категории. Црвено-црните за противник ја имаа екипата на Победа од Прилеп. На сите четири дуели забележаа убедливи победи. -Помладите пионери се вистински хит во својата дебитантска сезона во домашните натпреварувња. Оваа генерација одлично ја започна сезоната и има освоено 4 бода. Најпрво ремизираа со градскио ривал Работнички (1:1). Во неделата ... Read More »

Виктор Димков: Се надевам на уште многу погодоци оваа сезона

vardarfans dimkov

Во рамките на второто коло од првенството на младинските категории, избраниците на Љупчо Марковски ја остварија првата победа во новата сезона. Совладана беше екипата на Победа од Прилеп, со резултат 3:0. Беќири, Димков и Даци погодија за Вардар. Виктор Димков повторно се наметнува како еден од претедентите за најдобар стрелец во својот тим. -Мечот помина во најдобар ред за нас, ... Read More »

Дарко Додевски: Имаме одлична екипа и очекувам до крајот да се бориме за титулата

vardarfans dodevski

Првиот триумф во новата сезона и за младинците на Фк Вардар. Со резултат 3:1 беа подобри на домашен терен од екипата на Победа од Прилеп. Стрелци на головите беа Беќири, Димков и Даци. -Натпреварот помина коректно од двете страни, иако победивме со 3:0 , резултатот требаше да биде двојно поголем. Ја спроведовме нашата игра и направивме премногу шанси за постигнување ... Read More »

Младинците на Фк Вардар, сигурни против Победа од Прилеп

vardarfans mladinci

По ремито во градското дерби со екипата на Работнички, младинците на Фк Вардар ја забележаа првата победа во новата сезона. Во второто коло на домашен терен беше остварен триумф против Победа од Припеп, со резултат 3:0. Јасир Беќири, Виктор Димков и Ердон Даци, погодија за Вардар на овој меч. Немаше дилема за тоа кој ќе биде победник на овој дуел. ... Read More »

Победа од Прилеп, е противник на Вардаровите генерации во 2 коло

vardarfans 2 kolo mladi

Викендов ќе се одигра второто првенствено коло кај младинските категории. Противник на сите наши генерации е новиот учесник од оваа сезона, победа од Прилеп. Во првото коло забележавме две победи и два нерешени резултати. Првите три бода ги освоија пионерите и кадетите, а помладите пионери и младинции ремизираа. Сите натпревари кои ќе ги одиграат младите Вардарови генерации викендов: ФК Вардар ... Read More »