Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 81)

У-19

Мирза Дураковиќ: Купот е нешто посебно, кој секој тим би сакал да го освои

vardarfans kup

После Велигденските празници, следуват полуфиналните натпревари во националниот куп кај младинските категории на Вардар. Младинците во среда на теренот во Чаир, гостуваат на екипата на Шкупи. Мечот ќе се одигра со почеток од 15 часот. -Купот е нешто посебно кој секој тим би посакал да го освои. Така ќе дадеме се од себе да поминеме во среда и да се пласираме ... Read More »

Две победи, еден нерешен резултат и еден пораз за младинските категории на Фк Вардар, против Македонија Ѓ.П.

10710680_531846050280096_338975502609500463_n

Викендов се одигра 13 коло во првенството на младинските лиги. Противник на нашите категории беше екипата на Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери први ја започнаа серијата натпревари против овој противник, каде забележаа убедлива победа од 5:0. Марко Ѓоргиевски повторно беше во центар на вниманието псотигнувајќи два погодоци. Кренарт Дардиша, Горјан Трајковски и Стефан Миљковиќ по еднаш ја затресоа противничката мрежа. Ова ... Read More »

Александар Трифунов: Вардар е бренд кој секогаш играл офанзивен фудбал

10155623_810062542389901_6178631439848409253_n

После седум дена пауза поради репрезентативни обврски, продолжуваат натпреварите во националното првенство за младинските категории на Фк Вардар. Младинците предводени од Петар Ѓоргиевски гостуваат во Ѓорче, на екипата на Македонија Ѓ.П. Мечот е закажан за недела. -После победата против екипата на Шкупи со 2:1, атмосферата во екипата е повеќе од одлична. Моментално сме на третата позиција но заслужуваме многу повеќе ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар, против Македонија Ѓ.П. во 13-коло

1184814_653686234642545_362052712_n

Викендов кој следи продолжуваат настапите за младинските категории на Фк Вардар. Противник на сите генерации е екипата на Македонија Ѓ.П. Минатата недела не се играше поради репрезентативни настапи на играчите. -Помладите пионери први ќе го одиграат својот натревар, во сабота со почеток од 10:00 на теренот на Локомотива. Оваа генерација ќе се обиде да се врати на победничките патеки, откако ... Read More »

Петар Петковски: Се радувам за мојот првенец во дресот на најголемиот клуб

11096848_10202538122494040_935632093_n

Фк Вардар и Раднички одиграа 1:1 во пријателски натпревар кој се одигра во Ниш. Во составот за овој меч се најдоа и двајца играчи од кадетите и двајца од младинците. Еден од младинците, Петар Петковски го спаси Вардар од пораз, донесувајќи му реми на осум минути пред крајот на мечот. -Се радувам што уште на моето прво деби го постигнав ... Read More »

(ВИДЕА) Од дуелите на младите категории на ФК Вардар со ФК Пелистер

zemo

Овој викенд покрај првиот тим на ФК Вардар на мегдан со тимот на Битолски ФК Пелистер излегоа и младите категории успехот е релативен еден пораз две нерешени и една победа на кадетите која беше убедлива од 9:0 (7:0), видеа од сите 4 дуели на младите Вардарови фудбалски надежи со врсниците од Битола . Младинци:  Вардар и Пелистер ги поделија бодовите ... Read More »

Кристијан Николовски: Среќата не беше на наша страна

11056822_984160338268364_1379926034_n

Викендов стартуваше првото пролетно коло за младинските категории на Фк Вардар. Младиниците предводени од Петар Ѓоргиевски одиграа без голови 0:0 со екипата на Пелистер. Вардар речиси цел натпревар го одиграа со играч помалку, откако директен црвен картон уште во петата минута доби стоперот Христијан Цукалевски. -Денес oдигрaвме еден дoстa тежoк нaтпревaр, oд 5-тaтa минутa игрaвме сo игрaч пoмaлку, нo тoa ... Read More »

Една победа, два нерешени резултати и еден пораз за генерациите на Фк Вардар

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Денеска започна првото пролетно коло за фудбалските категории на Вардар. Противник на сите беше екипата на Пелистер, каде беше забележана една победа, два нерешени резултати и еден пораз. -Поразени беа најмладата генерација која се натпреварува во првенството. Помладите пионери после подолго време забележаа неуспех. Конечниот резултат беше 2:1. Стрелец на единствениот погодок за Вардар беше Марко Ѓоргиевски. Мечот се одигра ... Read More »

Почнува првото пролетно коло за фудбалските Вардарови генерации

mladinci

Како предигра и увертура на големото Македонско вечно дерби помеѓу екипите на Вардар и Пелистер во недела, истиве екипи ќе се сретнат и во дуелите на младинските категории. -Помладите пионери ќе бараат одмазда за првиот првенствен пораз што го доживеаа од Пелистер на домашен терен. Но сега ситуацијата е сосема обратна, избраниците на Сашо Тодоровски се наоѓаат во одлична форма ... Read More »

(ВИДЕА)Од победите на ФК Вардар младинци со ФК Шкупи(Слога) и кадетите со ФК Металург

KK

Во рамките на полуфиналето на Македонскиот фудбалски куп во категоријата У-19  нашите   младинци во првиот меч  со головите на Петар Петковски и Никола Ристески ја совладаа екипата на ФК Шкупи од Скопски Чаир . ВИДЕО Младинци: ФК ВАРДАР-ФК Шкупи 2-1 .>>>>   Истиот ден се одигра и полуфиналето во купот за категоријата У-18 во кое кадетите на ФК Вардар ... Read More »