Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 60)

У-19

(ВИДЕО) Импресии пред првиот меч во Младинската Л.Ш. на фудбалерите и тренерот Љупчо Марковски-Калц

7892-mladincite-trgnaa-za-avstrija-odime-po-dobar-rezultat

Вчера попладне од аеродромот „Александар Велики“   младинците на ФК Вардар  заминуваат во Австрија. Тие таму денес ќе го  го играат првиот дуел од Лигата на шампионите против Салцбург кој се игра во Гродиг со почеток во 18-00 часот. Вардар ТВ имаше  разговор со дел од фудбалерите  и со тренерот Љупчо Марковски-Калц пред настапите на тимот во младинската Лига на шампиони. Во прилогот ... Read More »

Есмин Личина: Најважно е да го испочитуваме договореното и да ги слушаме советите на тренерот

licina

Вардаровите младинци попладнево заминаа за Австрија, каде утре ги очекува првиот натпревар од првото коло во најголемото фудбалско натпреварување, против екипата на Салцбург. Утрово црвено-црните го имаа последниот тренинг на новиот комплекс во населбата Хиподром. Утрешниот натпревар ќе се одигра во градот Гродиг со почеток од 18 часот. Нашите надежи имаат максимални 15 освоени бодови по првите пет одиграни кла ... Read More »

Андреј Ричков: Ние сме доста охрабрени и ќе одиме во Австрија да покажеме дека противникот е само фаворит на хартија

vardarfans-andrej-rickov

Младинците на фудбалскиот клуб  Вардар ќе ја имаат честа да бидат дел од најголемото натпреварување. За прв пат во историја една младинска екипа ќе има можност да се натпреварува во лигата на шампиони. Во вторник црвено-црните ќе го одиграат првиот натпревар против екипата на Салцбург. Мечот ќе се одигра во градот Гродиг, со почеток од 19:30 часот. Реваншот е закажан ... Read More »

Тренерот Марковски ја објави листата на пријавени играчи за натпреварите против Салцбург во лигата на шампиони

vardarfans-mladinci

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар ги очекува голем предизвик во наредниот период. Тие ќе бидат дел од првото коло во лигата на шампиони, а противник ќе ни биде тимот на Салцбург од Австрија. Првиот меч е закажан за 27-ми септември во градот Гродиг, додека реваншот ќе се игра на арената Филип втори со почеток од 19 часот. Тренерот на младинците ... Read More »

Младинците засилени со Кировски патуваат за Австрија

vardarfans-kirovski

Судбината сакаше историјата на прв учесник во младинската УЕФА Лига на Шампиони да ја испише фудбалскиот клуб Вардар, односно неговите младинци. Избраниците на Љупчо Марковски – Калц ќе дебитираат во Лигата на шампионите против екипата на Салцбург. Нашите младинци в недела ќе заминат на пат за Австрија, каде во вторник силите ќе ги одмерат против младинскиот шампион на оваа земја. Тренерот ... Read More »

(ВИДЕО) Вардаровите младинци и кадети ја исфрлија Шкендија од Купот на Р.М

vardarfans mladinci

Ждрепката посака во првиот меч во фудбалскиот Куп на Република Македонија во кадетска и младинска конкуренција да одиграме дерби со екипата на тетовска ФК Шкендија. Ова беа дуели во рамки на шеснаесетфиналето во кое се играше еден меч кој носеше пласман понатака во следната осминфинална рунда. Младинците на фудбалскиот клуб Вардар продводени од Љупчо Марковски-Калц успеаа да се пласираат понатака со ... Read More »

Три победи и нерешен резултат во дуелите со Брегалница

13

Изминатиов викенд се одигра петтото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите генерации за противник ја имаа екипата на Брегалница од Штип. Беа забележани три победи и еден нерешен резултат. Помладите пионери полека влегуваат во посакуваната форма, остварувајќи две убедливи победи на последните меча. Постигнаа вкупно девет голови на два меча, што говори за нивната ефикасност. Во неделаа ја ... Read More »

Историско деби за македонски клуб во младинската Л.Ш. Вардар игра со Салцбург на 27 септември

Младинците со шампионскиот пехар за изминатата сезона!

Судбината сакаше историјата на прв учесник во младинската УЕФА Лига на Шампиони да ја испише фудбалскиот клуб Вардар, односно неговите младинци. Избраниците на Љупчо Марковски-Калц  ќе дебитираат во  Лигата на шампионите  против екипата на Салцбург. Познат е веќе и терминот,  мечот е закажан за на   27 септември со почеток во  18-00 часот. Домаќините ја одредија локацијата  за одигрување, дуелот ќе ... Read More »

(Фотогалерија) Младинците триумфално во мечот со Брегалница Штип

9

 ФК Вардар младинци вчера  го одиграа 5.коло во младинската лига, тие на теренот “Јане Сандански“ во Аеродром беа домаќини на екипата на Брегалница од Штип. Во овој меч дојдовме до петтата победа во петтиот првенствен дуел со резулат   3-0, со три погодока во вториот дел. Погодоците за црвено-црните ги постигнаа Најдовски Александар, Виктор Димков и последниот Папуџиев Ристо. Во продолжение погледнете фотогафии ... Read More »

Младинците со 5 од 5, “падна“ и ФК Брегалница

m

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар денес го одиграа 5.коло во младинската лига, тие на теренот “Јане Сандански“ во Аеродром беа домаќини на екипата на Брегалница од Штип. Во еден тврд дуел обезбедивме победа од 3-0, со три погодока во вториот дел. Љупчо Марковски –Калц мечот го почна со следните 11 играчи: на голот беше Трајчевски, играа Тодоровски, Личина (капитен) , ... Read More »