Monday ,30 November 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 30)

У-19

Во среда и четврток ќе се одигра последното 27 првенствено коло, Македониија Ѓ.П е противник за вардаровите генерации

1916

Во среда и четврток ќе се одигра последното 27 коло во првенството на младинските фудбалски категории, противник за вардаровите екипи е Македонија Ѓ.П. Пионерските екипи во среда се домаќини на теренот на Академијата, додека кадетите и младинците во четврток ќе гостуваат на теренот во Ѓорче. Помладите пионери после завршување на овој натпревар ќе го добијат трофејот за освоеното прво место. ... Read More »

Младинците на ФК Вардар водеа со 4:0 против Милано, па мечот беше прекинат поради тоа што противникот немаше играчки кадар

2020

Младинците на ФК Вардар денес на теренот на Академијата одиграа само 26 минути против екипата на Милано. До овој период двајца противнички играчи се повредија, па поради немање на играчки кадар, главниот судија и делегатот на овој дуел го прекинаа натпреварот, кој со службен резултат ќе му биде доделен на Вардар Вардар: Петковски, Тасев, Наумчески, Младеновски, Јахја, Јусуф, Маркоски, Бериша, ... Read More »

Пионерските екипи гостуваат во Куманово, кадетите и младинците се домаќини на Милано, во претпоследното првенствено коло

22728651_10210604408688609_9032065675485858000_n

Претстојниов викенд ќе се одигра претпоследното 26 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Кадетите и младинците во сабота се домаќини на теренот на Академијата на екипата на Милано, додека во недела пионерските екипи ќе гостуваат во Куманово, мечевите се во термините од 15 и 17 часот. Помладите пинери се на добар пат со само еден пораз да ја завршат ... Read More »

Давид Велковски: Среќен сум што после кратко време поминато во клубот имав шанса да дебитирам за првиот тим на Вардар

vardarfans-naslovna-2

На последниот меч за оваа натпреварувачка сезона, на кој Вардар гостуваше во Чаир на екипата на Шкупи, можност да дебитираат во првиот тим добија пет играчи од младинскиот погон. Еден од нив беше и Давид Велковски, кој се најде во стартниот состав на овој дуел, кој црвено-црните го загубија со резултат 4:1. Давид дојде во Вардар, на стартот од пролетниот ... Read More »

Дишлиевски: Ми се исполни животниот сон, дебитирав за првиот тим на најтрофејниот македонски клуб, Вардар

oli

Младиот играч на ФК Вардар, Оливер Дишлиевски веќе 12 години редовно тренира, но сеуште се усовршува на патот за успех во фудбалот кој многу го посакува. Тој е од градот Охрид, неговите почетоци за фудбалската игра се врзани за ФК Караорман, потоа минува во ФК А.Пандев-Охрид и ФК Е.Милк од Скопје, во сите екипи настапува со успех. Поради квалитетот конечно станува ... Read More »

Со еден бод се враќаме од гостувањето во Прилеп, кадетите ремизираа, младинците се високо поразени

1716

Кадетите и младинците на ФК Вардар денес во Прилеп го одиграа 25 првенствено коло. Со само еден бод се враќаме од ова гостување, кој го освоија кадетите, додека младинците беа убедливо поразени. Кадетите на Победа и Вардар одиграа натпревар со многу голови, вкупно шест на овој натпревар. Конечниот резултат гласеше 3:3, додека нерешено беше и на полувреме (1:1). Два гола ... Read More »

Прилепска Победа е противник на вардаровите генерации, во 25 првенствено коло

vardarfans-25-kolo

Претстојниов викенд ќе се одигра 25 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардар ќе му биде тимот на Победа од Прилеп. Пионерските екипи во сабота се домаќини на теренот на Академијата, додека во недела кадетите и младинците гостуваат во Прилеп, во термините од 10 и 12 часот. Помладите пионери се единствените кои на крајот од сезоната ќе ... Read More »

Колевски погоди за Македонија против Бугарија, стартери беа и Бериша, Наумчески и Антовски

selekcija-do-18-godini

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години успеа да го добие првиот контролен дуел против Бугарија. На тренинг центарот “Петар Милошевски“, нашите млади надежи дојдоа до лесен и убедлив триумф со резултат 3:0. Првиот гол беше дело на играчот на Вардар, се работи за Бојан Колевски, додека третиот го постигна Марко Ѓорѓиевски, кој е поранешен играч на црвено-црните. Покрај Колевски, во ... Read More »

Вардар го “прегази“ Пелистер во младинското фудбалско дерби

22405870_10210547210938701_1409859032762301697_n

Младинците на ФК Вардар убедливо го добија дербито против екипата на Пелистер. Денес на теренот на Академијата, црвено-црните беа домаќини на битолчани, кои ги совладаа со резултат 6:1 Тренерот Раденко Бојовиќ стартуваше со следните 11-сетмина: Велковски, Џуклески, Наумчески, Серафимов, Ѓорѓиески, Јахја, Адем, Дишлиевски, Маркоски, Велковски, Тасев. По првото полувреме уште ја осигуравме поебдата, кога имавме убедливо водство од 4:0. Голеадата ... Read More »

Пет играчи од ФК Вардар, повикани за претстојните контролни мечеви на репрезентацијата до 18 години, во дуелите со Бугарија

233

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години, во претстојниов период ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Бугарија. Мечевите се закажани, за на 15-ти и 17-ти мај, на тренинг центарот “Петар Милошевски“. За овие пријателски мечеви, селекторот на Македонија, Добринко Илиевски повика пет играчи од фудбалскиот клуб Вардар. Се работи за голманот, Методија Велковски, потоа Филип Антовски, Јакуп Бериша, ... Read More »