Tuesday ,09 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 20)

У-19

МЛАДИНЦИТЕ НА ФК ВАРДАР ПРЕСИЛНИ ЗА Шкендија, ОСВОЕН НОВ КУП ТРОФЕЈ НА ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ

vardarfans-naslovna

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар го освоија купот на Македонија, откако во големото финале кое се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ја совладаа екипата на Шкендија и тоа многу убедливо со 4:0 Тренерот Тодоровски стартуваше ова финале со следните играчи: Андов, Тасев, Стојчески, Наумчески, Радевски, Ѓорѓиески, Димоски, Адем (c), Велковски, Ибиши и Колевски. Вардар во првите 45 минути имаше ... Read More »

(СТРИМ) Младинско куп финале, Вардар против Шкендија

1914

Денес со почеток од 17:00 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе се одигра големото младинско финале во купот на Македонија. Во него ќе се сретнат екипите на Вардар и Шкендија. Оваа сезона одигравме два меѓусебни дуели, кои со еден гол ги доби екипата од Тетово, која успеа да ја освои шампионската титула во младинската Супер лига, додека за вардарци ... Read More »

Младинците со “петарда“ за А.Пандев, кадетите одиграа “реми“

1107-660x330

ФК Вардар денес беше домаќин на Академија Пандев, на средбите во кадетската и младинската лига. Црвено-црните на овие две соочувања има една убедлива победа и одиграа едно реми.  Кадетите на Вардар  одиграа реми 2-2 со стумичани. За кадетите на Вардар овој дуел го започнаа следните момци: Величковски, Зендели, Митревски, Манасиевски (c), Ангелковски, Спировски, Ристовски, Мирков, Поповски, Мирчевски и Мицевски. Првиот ... Read More »

Претпоследно коло во младинските фудбалски лиги, Академија Пандев е противник за вардаровите екипи

87

Во сабота своето претпоследно коло ќе го одиграат младинските екипи на ФК Вардар, кои за противник ја имаат екипата на Академија Пандев. Пионерските екипи гостуваат во Струмица, додека кадетите и младинците на теренот на Академијата се домаќини на А.Пандев. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Последните две кола ќе бидат само формалност за помладите пионери, ... Read More »

Три победи и еден пораз за младинските екипи на ФК Вардар, на дуелите со Македонија Ѓ.П

176

Изминативе два дена се одигра 25.коло во младинските фудбалски лиги. Вардаровите генерации за противник ја имаа екипата на Македонија Ѓ.П, дуели на кои забележавме три победи и еден пораз. Помладите пионери иако ја имаа заверено титулата и пред ова коло, сепак не пропуштија ништо на случајноста и остварија нова победа, вкупно 19 оваа сезона за избраниците на Деспотовски. На гостински ... Read More »

Познати термините за финалните мечеви на вардаровите генерации, во Купот на Македонија

vardarfans-finale-kup

Четири младински екипи на ФК Вардар се пласираа во големото финале од купот на Македонија и ќе имаат можност да се борат за трофејот во ова натпреварување. Тоа се генерациите на Вардар родени 2000, 2003, 2004 и 2005 година. Првично, финалните натпревари од Купот на Македонија во шест конкуренции за млади категории беа закажани на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид, ... Read More »

Младинците на ФК Вардар минимално ја совладаа Македонија ЃП

40579245_10212724498049518_7664401476520771584_n

Младинците на ФК Вардар стигнаа и до 22.првенствена победа во првенството, откако денес на домашен терен ја победија екипата на Македонија Ѓ.П. Победата за избраниците на Тодоровски Саше Рап-тап дојде со минимални 1-0 (0-0). Вардар: Андов, Радевски, Пешевски (c), Наумчески, Стојчески, Велковски, Ѓорѓиески, Колевски, Димоски, Божиноски, Тасев. Првиот дел заврши со почетните 0-0, иако имаа прилики двата младински тима мрежите на ... Read More »

Во вторник и среда, младинските екипи на ФК Вардар ќе го одиграат своето 25.првенствено коло

19748415_1640684899311683_3314955141926642243_n

Во вторник и среда, своите натпревари од 25.коло ќе ги одиграат младинските екипи на ФК Вардар, кои за противник ќе ја имаат екипата на Македонија Ѓ.П. Пионерските екипи во среда гостуваат во Ѓорче, додека кадетите и младинците во вторник, на теренот во Аеродром се домаќини на Македонија Ѓ.П. Мечевите се играат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во помладата ... Read More »

Четири победи за младинските екипи на ФК Вардар во дуелите со Шкипи. пом.пионери се први кои се промовираа во шампиони

60175882_2299196323634199_5901925341248618496_n

Четири победи од исто толку одиграни натпревари за младинските екипи на ФК Вардар, во рамките на 24 коло и дуелите против екипите на Шкупи. Една генерација на Вардар веќе се промовира во шампион на Македонија, тоа се помладите пионери предводени од Филип Деспотовски, кои имаат недостижни десет бодови повеќе од екипата на Победа. Помладите пионери како што напоменавме се Шампиони ... Read More »

Победничко коло за кадетите и младинците на ФК Вардар во дуелите со Шкупи

347

Денес на теренот во Драчево, своето 24. првенствено коло го одиграа кадетите и младинците на ФК Вардар, кои за противник ја имаа екипата на Шкупи. Кадетите на Вардар успеаа да слават на ова гостување со резултат 1:3. Вардар: Китановски, Николов, Митревски, Ѓурковски, Манасиевски (c), Цури, Спировски, Игнатов, Трајановски, Мицевски, Ангелковски. По првото полувреме, вардаровите кадети имаа минимално водство од 0:1, ... Read More »