Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 19)

У-19

(ТАБЕЛИ) Помладите пионери се поблиску до трофејот, младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број на бодови

279623776_10221340981656223_8291965603825451908_n

Остануваат да се одиграат уште пет кола во најсилната младинска Супер Лига. Вардаровите екипи треба да одиграат уште четири натпревари, со оглед дека сезонава Куманово Еуроспорт не се натпреварува во лигата. Помладите пионери се многу блиску до освојување на шампионската титула, со оглед дека имаат шест бода повеќе од екипата на Работнички. Младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број ... Read More »

Кадетите и младинците на ФК Вардар ги играат натпреварите во Купот

15

Претстојниве денови, кадетите и младинците на ФК Вардар ќе ги одиграат 1/4 финалните натпревари во Купот на Македонија. Во среда (04.05), кадетите на Вардар се домаќини на екипата на Работнички. Натпреварот ќе се одигра на спортскиот комплекс во населбата Хиподром со почеток од 10:00 часот. Во четврток (05.05), младиниците од 10:00 часот ќе гостуваат на стадионот во Ѓорче на екипата ... Read More »

Три победи и еден пораз на натпреварите со Шкупи, преглед на одиграното 21.коло во најсилната Супер Лига

5

Се одигра и 21.коло во најсилната младинска Супер лига, а Вардар одигра натпревари со екипата на Шкупи. На дуелите со овој противник остваривме три победи и еден пораз. Погледнете ги комплетните резултати во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига ФК Скопје – ФК Ренова  0:2 ФК Кул – ФК Победа  1:0 ФК Шкендија – ФК Пелистер  3:1 ФК Работнички ... Read More »

Младинците на Вардар го победија Шкупи, кадетите беа високо поразени

275795213_941916176515951_5653589575938153518_n

Денес на теренот во населбата Бутел, своите натпревари од 21.коло ги одиграа кадетите и младинците на ФК Вардар. Кадетите на Вардар доживеа висок пораз од екипата на Шкупи. Домашниот тим на овој натпревар од кадетската Супер Лига славеше убедливо со резултат 5:0. Уште во првото полувреме беа познати многу работи околу конечниот победник, кога противникот на одмор замина со предност ... Read More »

Пионерските екипи се домаќини на Шкупи, кадетите и младинците ќе гостуваат на истиов противник

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите во младинската фудбалска Супер Лига, на програмата се натпреварите од 21.коло. Вардар за противник ќе ја има екипата на Шкупи, сите четири натпревари се закажани да се одиграат во сабота. Пионерските екипи на Вардар се домаќини на Шкупи, натпревари кои се закажани да започнат од 10:00 и 12:00 часот на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, додека ... Read More »

Младинците одиграа реми со тимот на Македонија ЃП

71

Денес, на теренот при Тренинг камп Хиподром, младинците на ФК Вардар беа домаќини на екипата на ФК Македонија Ѓорче Петров. На оваа средба како и на кадетската отворивме со предност, сепак на крајот моравме да се задоволиме со бод. Натпреварот заврши реми 1-1 (1-0). Младинците започнаа со овој состав: Стојковски Лука, Трпезановски Дарко (К), Серафимов Давор, Стојилевски Марко, Каровски Сандро, Дошев Ѓорѓи ... Read More »

Вардар против Македонија Ѓ.П, во рамките на 20.младинско првенствено коло

277806373_10221278384451332_2764852009250405835_n

За среда (27.04) се закажани натпреварите од 20.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар за противник ќе ја има екипата на Македонија Ѓ.П. Сите натпревари се закажани да се одиграат во среда. Пионерските екипи ќе гостуваат на Македонија Ѓ.П, додека кадетите и младинците на теренот во населбата Хиподром ќе бидат домаќини на истиов противник. Термините на одигрување се 10:00 и 12:00 ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Две младински екипи на ФК Вардар останаа лидери и после одигрување на 19.коло

278108158_10221278376451132_1807216708411692121_n

Вардар освои максимални 12 бодови на натпреварите против екипата на Њу Старс, во рамките на 19.коло. Помладите пионери со овој триумф се зацврстија на врвот на табелата со 9 бода повеќе од екипата на Работнички, додека младинците ја задржаа предноста од 2 бода пред Победа од Прилеп која има и натпревар помалку. Погледнете како изгледаат табелите во сите четири лиги: ... Read More »

Вардар со максимален ефект во 19.младинско коло, освоени 12 бодови на натпреварите со Њу Старс

fb_img_1650267136485

Се комплетираше 19.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар имаше успешен настап против екипата на Њу Старс, коло во кое освои максимални 12 бодови. На сите натпревари покажавме супериорност и заслужено стигнавме до победите. Сите комплетни резултати од 19.коло во четирите лиги: Помлада пионерска Супер лига ФК Ренова – ФК Победа  1:2 ФК Брегалница – ФК Пелистер  1:4 ФК Кул – ... Read More »

Младинците и кадетите убедливи во гости, девет гола во мрежата на Њу Старс

117-660x330

Денес, кадетите и младинците на ФК Вардар гостуваа кај тимот на Њу Старс, на двете средби дојдовме до убедливи победи со дури девет гола во мрежата на домаќинот. Вардар започна со следните 11 кадети :  Филевски Никола, Петровски Андреј, Јовановски Филип, Алији Алтин,  Цветков Горјан, Блажевски Филип, Таневски Кристијан, Абаз Мануел, Анчевски Никола, Трајковски Драган и  Здравковски Симеон. Кадетите  на Вардар дојдоа ... Read More »