Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 21)

У-19

Вардар против Работнички, во градското дерби на 17.младинско коло

277382422_2029736363852646_3460222610332677155_n

За претстојниов викенд се закажани натпреварите од 17.коло во младинските фудбалски лиги, во кое на програмата е градското дерби меѓу екипите на Вардар и Работнички. Сите натпревари со овој противник се закажани за недела (03.04). Пионерските екипи ќе гостуваат на Алумина, во термините од 10:00 и 12:00 часот, додека во истите саатници кадетите и младинците се домаќини на теренот во ... Read More »

Табелите во младинските фудбалски лиги, Вардар е лидер со две генерации

6

Изминатиов викенд се одигра 16.коло во младинските фудбалски лиги, а Вардар за противник ја имаше екипата на Шкендија, натпревари на кои освоивме вкупно 7 бодови. На табелите, помладите пионери останаа на лидерското место со иста бодовна разлика пред конкурентите, екипите на Работнички и Њу Старс, додека во младинската Супер лига, Вардар останува на првото место, но само со два бода ... Read More »

Вардар освои 7 од максималните 12 бодови на натпреварите со Шкендија, преглед на 16.коло

276293060_10221184039612770_15131611425921073_n

На натпреварите од 16.коло против екипата на Шкендија, Вардар успеа да освои 7 од максималните 12 бодови. На домашен терен забележавме победи со пионерските екипи, додека во Тетово кадетите беа поразени, а младинците освоија бод. Сите резултати од ова коло можете да ги погледнете во продолжение: Помлада пионерска Супер лига ФК Работнички – ФК Скопје  6:0 ФК Вардар – ФК ... Read More »

Вардаровите младинци освоија бод кај Шкендија, кадетите беа поразени

276952881_3251210151779175_7145202361509593314_n

Денес во Тетово, своите натпревари од 16.коло ги одиграа вардаровите кадети и младинци, кои гостуваа кај екипата на Шкендија. Кадетите на Вардар беа поразени со резултат 4:1 (1:0). Домашната екипа успеа да го отвори резултатот во последната минута од првото полувреме и на тој начин со минимална предност да замине на одмор. Домашната екипа во 52.минута успеа да го зголеми ... Read More »

Вардар против Шкендија, во дербито на 16.младинско коло

276952881_3251210151779175_7145202361509593314_n

Вардар против Шкендија, во рамките на дербито од 16.коло во младите фудбалски лиги. Најпрво во сабота на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, пионерските екипи ќе ја пречекаат екипата на Шкендија, натпревари кои ќе започнат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во сабота во истите саатници на игралиштето „АМС СЦ Тетово“ кадетите и младинците на Вардар ќе гостуваат на истиов ... Read More »

Младинците на Вардар со минимална победа над КУЛ

51

Младинците на ФК Вардар беа домаќини на ФК Кул во дуел од 15.коло во Супер лигата. Вардар дојде до победа со резултат 2-1 (1-0), во дуел кој се одигна на теренот со вештачка трева при ,,Тренинг кампот Хиподром”. Вардар стартуваше со овие 11-мина: Јовчев Гоце, Трпезановски Дарко, Серафимов Давор, Стојилевски Марко,  Каровски Сандро, Здравковски Огнен, Дошев Ѓорѓи, Величковски Никола,  Стојановски Стефан, Јусуфи Нијаз ... Read More »

Вардар против Кул, во вонредното 15.коло во младите лиги

250247334_2915330428777995_2265451516314117912_n

Утре на програмата е вонредното 15.коло во младинските фудбалски лиги. Противник за младите надежи на Вардар ќе биде Кул, кој сезонава дебитира во најсилната Супер Лига и бележи добри резултати. Сите четири натпревари со овој противник ќе се одиграат во среда. Пионерските екипи ќе гостуваат на Цементарница, во термините од 13:00 и 15:00 часот, додека кадетите и младинците на Хиподром ... Read More »

Преглед на резултатите од 14.коло во младинските фудбалски лиги

276011082_10221144772231110_477212959806849455_n

Се одигра 14.коло во младинските фудбалски лиги, во кое Вардар се соочи со екипата на Брегалница. Единствено кадетите успеаа да излезат како победници на натпреварите со овој противник, додека помладите пионери и младинците освоија бод, а пионерите беа високо поразени на домашен терен. Во ова коло не се одиграа само натпреварите на Победа и Шкупи, во кадетската и младинската лига. ... Read More »

Кадетите со победа, младинците одиграа реми во Штип кај ФК Брегалница

114

ФК Вардар денес гостуваше со две младински екипи во Штип, на дуелите кој се одиграа на игралиште „Бело Брдо“ дојдовме до една победа и еден нерешен резултат. Кадетите дојдоа до победа кај штипјани со минимални, но дволни 0-1 (0-0). За Вардар започнаа:  Данчевски Данстак Андреј, Трајковски Драган, Миноски Леонид, Филиповски Томислав,  Таневски Кристијан, Јовановски Филип, Анчевски Никола,  Алији Алтин, Цветков Горјан,  ... Read More »

Вардар против Брегалница го отвара вториот натпреварувачки круг во младинската фудбалска лига

275681079_1101033214135055_2529753494904565310_n

Претстојниов викенд ќе стартуваат натпреварите од вториот круг во младинските фудбалски лиги. Во рамките на 14.коло, Вардар за противник ќе ја има екипата на Брегалница. Во сабота, пионерските екипи ќе бидат домаќини на Брегалница, натпревари кои ќе се одиграат на спортскиот комплекс во населбата Хиподром со почеток од 10:00 и 12:00 часот. Во истиве саатници, но во недела, на игралиштето ... Read More »