Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 22)

У-19

Вардар е слободен во 1/8 финалето на младинскиот фудбалски Куп, познати се останатите двојки

10505499_772557442839272_5255736213670435255_n

Од следната недела на програмата се 1/8 финалните натпревари во младинскиот фудбалски Куп на Македонија. Вардар ќе биде слободен во оваа прва елиминациска фаза, како и екипите на Работнички и Шкупи. Вака изгледаат паровите во 1/8 финалето во младинскиот Куп во сите четири возрасни категории: Македонија Ѓ.П – Скопје Брегалница – Пелистер Победа – Њу Старс Ренова – Академија Пандев ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Остануваме лидери со помладите пионери и младинците, пионерите напредуваа на табелата

275672550_10221111957010750_465524224377672317_n

 После одигрување на 13.коло, правиме преглед на табелите во младинските фудбалски лиги. Го задржуваме лидерското место со помладите пионери и младинците. Од претстојниов викенд треба да стартува и вториот натпреварувачки круг, додека за пионерските екипи останува да го одиграат заостанатото коло против екипата на Пелистер. Помлада пионерска Супер Лига Пионерска Супер Лига Кадетска Супер Лига Младинска Супер Лига Read More »

Вардар освои 9 бодови на натпреварите со екипата на Ренова, преглед на 13.коло

275654857_10221112380381334_7045117498209146279_n

Во рамките на 13.првенствено младинско коло кое е последно од првиот дел на сезоната, Вардар за противник ја имаше екипата на Ренова. Од максимални 12 успеавме да освоиме 9 бодови на натпреварите со овој противник. Единствени кои не успеаа да освојат бодови се кадетите, кои беа минимално поразени во Тетово, додека останатите наши екипи стигнаа до важни победи. Во продолжение ... Read More »

Величковски ја „сруши“ Ренова за три бода на младинците, минимален пораз за кадетите во Тетово

263749603_4567938629919614_7091278463077537375_n-660x330

На терените во селото Голема Речица во Тетово, денес ФК Вардар гостуваше кај Ренова со кадетската и младинската екипа. Црвено-црните остварија половичен успех на ова гостување. Младинците на ФК Вардар  остварија успех во  Тетово кај тимот на ФК Ренова во рамки на 13.коло од младинската Супер лига. На оваа средба дојдовме до победа со минимални, но сосема доволни 0-1 (0-0). ... Read More »

Вардар против Ренова, во рамките на 13.коло кај младите фудбалски категории

275302453_1181245232412870_422788597337773435_n

За претстојниов викенд се закажани натпреварите на младинските екипи на ФК Вардар. Во рамките на 13.коло, кое е последно од првиот натпреварувачки круг за противник ја имаме екипата на Ренова. Во сабота на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, пионерските екипи на Вардар се домаќини на Ренова. Натпреварите ќе стартуваат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела, со кадетите ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Вардар останува лидер со помладите пионери и младинците

310

Вардар освои седум бодови на натпреварите од 11.коло против екипата на Брегалница. Помладите пионери и младинците останаа лидери во своите категории, пионерите со нова победа се враќаат во борбата за највисок пласман, додека најслабо котираат вардаровите кадети. Во продолжение можете да ги погледнете табелите во сите четири категории. Помлада пионерска Супер Лига   Пионерска Супер Лига Кадетска Супер Лига Младинска ... Read More »

Одиграно првото пролетно коло во младинските фудбалски лиги

1

Изминатиов викенд стартуваше пролетниот дел од сезоната во младинските фудбалски лиги. Со екипата на Победа го отворивме вториот дел од сезоната, одигравме четири натпревари на кои остваривме две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. Пионерските екипи на Вардар беа сигурни на домашен терен, додека на гостувањето во Прилеп освоивме бод со младинците, додека единствениот пораз го претрпеа кадетите. Комплетни ... Read More »

Кадетите поразени од Победа, младинците освоија бод

Денес во рамките на првото пролетно коло, нашите кадети гостуваа во Прилеп кај екипата на Победа. Кадетите на Вардар беа минимално поразени со резултат 1:0 и на тој начин останаа без бодови од гостувањето кај Победа. По првото полувреме резултатот беше 0:0. Вардар може да жали што не освои бодови на овој дуел од кадетската Супер Лига, со оглед што ... Read More »

Стартува пролетниот дел во младите фудбалски лиги, Победа е прв противник за вардаровите надежи

33

За претстојниов викенд е предвиден стартот на пролетниот дел во младинските фудбалски лиги. Победа од Прилеп ќе биде прв пролетен предизвик за младите вардарови надежи. Во сабота, на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, пионерските екипи ќе бидат домаќини на Победа. Натпреварите ќе стартуваат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела, кадетите и младинците ќе гостуваат во Прилеп, на ... Read More »

Дошев донесе победа за младинците, додека кадетите загубија минимално од Шкендија

274361597_3160836170855668_2805839932152347930_n

Денес на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, контролни натпревари со екипата на Шкендија одиграа нашите кадети и младинци. Кадетите на Вардар беа минимално поразени со резултат 0:1, со гол во првото полувреме од натпреварот кој беше постигнат после после центар шут од корнер на втора статива, се одби топката која стигна до еден од противничките играчи кој ја затресе нашата ... Read More »