Monday ,08 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 70)

У-19

Пет младински екипи на ФК Вардар обезбедија пласман во полуфиналето на купот

2

Пет младински екипи на фудбалскиот клуб Вардар обезбедија пласман во полуфиналето на националниот куп и се само на еден чекор до борба за големото финале во ова натпреварување. Со вчерашните победи на генерацијата родени “2000“ година (пионери) како и генерацијата родени “2003“ година се комплетираше бројката од пет Вардарови екипи кои обезбедија место во полуфиналето. Тоа претходно го сторија генерациите ... Read More »

Преглед на претпоследното есенско коло за младинските екипи на ФК Вардар

4

Викендов кој е зад нас се одиграа натпреварите од десеттото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите екипи за противник го имаа Шкупи, против кој забележаа две победи и два порази. Помладите пионери покажаа дека не заборавиле да играат фудбал и остварија триумф на дербито со Шкупи. Овој натпревар се одигра на теренот во населбата Јане Сандански и заврши ... Read More »

Прв пораз за младинците на ФК Вардар, Шкупи подобар од црвено-црните

a111

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар го доживеаа првиот пораз во лигата, откако денес во рамките на претпоследното есенско коло беа совладани од екипата на Шкупи. Овој меч се одигра на теренот во Пржино и заврши со минимална победа на Шкупи со резултат 1:0. Голот беше постигнат во 72 минута од натпреварот, дело на Агушиевски. Ова беше прв пораз за избранциите ... Read More »

Вардар против Шкупи во претпоследното коло од есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории

Во сабота и недела ќе се одигра претпоследното есенско коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во десеттото коло за Вардаровите екипи ќе биде Шкупи. Пионерските екипи се домаќини, додека кадетите и младинците ќе гостуваат на противникот. Помладите пионери со бод се вратија од тешкото гостување во Тетово, со надеж дека е пребродена кризата во оваа најмлада генерација на ... Read More »

Младинците се одвоија на врвот, кадетите се вратија во борбата за титулата, додека пионерите и покрај поразот остануваат лидери на табелата

4

Две победи, еден нерешен резултат и пораз е билансот на Вардаровите екипи во рамките на деветтото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во ова коло ни беше екипата на Шкендија. Помладите пионери земаа еден бод на тешкото гостување во Тетово, играјќи со нерешен резултат 1:1. Иако имавме предност со голот на Ибрахим Ариф во второто полувреме домашниот тим ... Read More »

Ердон Даци: Во текот на целиот натпревар се залагавме и по нашата борбеност на теренот се гледаше дека сме желни за победа

a2

Младинците на ФК Вардар го добија дербито со екипата на Шкендија забележувајќи ја деветтата последователна победа во првенството. Овој натпревар се одигра на теренот во населбата Јане Сандански и заврши со триумф на нашиот состав од 3:2. Иако имавме високо водство од 3:0 поради мало опуштање дозволивме да примиме два погодоци. Со новите три бода се одалечивме на плус четири ... Read More »

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар триумфално во дербито со Шкендија

a9

Вчера триумф забележаа младинците на фудбалскиот клуб Вардар во дербито со  тетовска Шкендија. Победата ја  забележавме на  дуел одигран на теренот во Јане Сандански. Момците на Љупчо Марковски-Калц однесоа победа со резулат 3-2 (2-0). Целосен извештај може да погледнете на нашиот сајт (овде), а во продолжение ви носиме неколку фотографии од овој дуел. Read More »

Победа во дербито за младинците на Вардар, тетовска Шкендија доби репете од избраниците на Калц

90

Победа за ФК Вардар младинци во дербито со Шкендија забележуваме на денешниот дуел одигран на теренот во Јане Сандански. Момците на Љупчо Марковски-Калц однесоа победа со резулат 3-2(2-0). За нас настапија: Трајчевски, Тодоровски,Ричков, Исмаил, Личина(капитен), Димков, Додевски, Димитровски, Даци и Стојчевски. Мечот го почнуваме офанзивно нашиот напаѓач Даци Ердон прв забележува прилика која не успева да ја претвори во погодок. ... Read More »

Вардар – Шкендија, дерби во деветото првенствено коло на младинските фудбалски категории

vardarfans-9-kolo

Во сабота и недела ќе биде одиграно деветото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите генерации за противник ќе ја имаат екипата на Шкендија. Пионерските екипи во недела ќе гостуваат во Тетово, додека кадетите и младинците ќе бидат домаќини. Помладите пионери ќе се обидат да ја прекинат серијата од два последователни порази и да освојат барем бод на тешкото ... Read More »

Пионерите и младинците на ФК Вардар сигурно “газат“ во лигата, кадетите одиграа со нерешен резултат, додека пом.пионери се поразени во дуелите со Металург

Изминатиов викенд се одигра осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Победи забележаа пионерите и младинците, кадетите ремизираа, додека пом. пионери се поразени во дуелите со тимот на Металург. Помладите пионери го претрпеа својот четврти пораз оваа сезона. Иако по првото полувреме имавме водство со голот на Ибрахим Ариф, во вториот дел голема пад во нашата игра, каде дозволивме ... Read More »