Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 72)

У-19

Кадетите и младинците по “заверка“ на пласманот во 1/2 на купот

mladinci-32

Кадетите и младинците на Фк Вардар денес треба да го заверат плaсманот во полуфиналето на националниот куп. Кадетите не би требало да имаат никакви проблеми околу тоа кој ќе биде патник во следната рунда. Денес со почеток од 10 часот на теренот на локомотива, ќе започнеме со предност од 4:1 во дуелот против Младост Ц.Д. На првиот натпревар одигран во ... Read More »

Ѓорѓи Малов: Посакував да бидам повикан за Б-тимот на Вардар и таа желба ми се оствари

mladinci-29

Денес се одигра второто коло во лигата на Б-тимовите. Свој настап имаше фудбалскиот клуб Вардар кој ремизираше со екипата на Металург. Конечниот резултат беше 1:1. Двата голови паднаа во вториот дел. Најпрво Металург дојде до водство со голот на Шопоски и имаше поволен резултат. Радоста на противникот не траеше долго време, па Филип Петковски го израмни резултатот. Погодокот беше со ... Read More »

Младинците на Фк Вардар победнички против Ренова

vardarfans mladincite ja pobedija renova

Младинците на Фк Вардар се вратија на победите во првенството, откако денес на теренот на локомотива, беа подобри од екипата на Ренова. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 2:1. Ердон Даци и Андреј Ричков беа најзаслужни за новите три бода на црвено-црните. Нашите младинци одиграа одлично прво полувреме, кое на крај се покажа како пресудно за конечниот победник. Двата погодоци ... Read More »

Ренова е противник во 10 коло, на Вардаровите фудбалски генерации

vardarfans 5

Во недела ќе се одигра 10 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Следен предизвик за Вардаровите екипи, е тимот на Ренова. Помладите пионери и пионери гостуваат во Боговиње, додека кадетите и младинци се домаќини на теренот на локомотива. -Помладите пионери се наоѓаат во одлична победничка серија, која се очекува да продолжи и во недела. Избраниците на Сашо Јанев веќе ... Read More »

Порази за кадетите и младинците на Фк Вардар, во дуелите со Металург

vardarfans 16 kolo

Лош ден за кадетите и младинците на Фк Вардар, кои претрпеа порази на гостувањата во населбата Железарница, во дуелите против екипата на Металург. По вчерашните победи на помладите и постари пионери, постоеше надеж и верба дека таа серија на добри резултати ќе ги продолжат и другите две генерации. Кадетите доживеаа минимален пораз од своите врсници од Металург, со резултат 1:0. ... Read More »

Виктор Димков: Квалитетот е на наша страна, што ќе се покаже како пресуден на крајот од овој дуел

vardar fans viktor

Младинците на Фк Вардар остварија одличен резултат, на првиот меч во рамките на 1/4 од купот на Македонија. Избраниците на Марковски-Калц го победија Шкупи, на гостински терен со 1:2 и имаат големи шанси да се пласираат во четирите најдобри екипи во ова натпреварување. Головите за црвено-црните беа дело на Виктор Димков со евро-гол од повеќе од 30 метри и на ... Read More »

Дерби во 9 коло на младинските категории, помеѓу екипите на Вардар и Металург

vardarfans 15 kolo

Викендов продолжуваат натпреварите во првенството на младинските фудбалски категории. Дербито во 9 коло ќе биде помеѓу екипите на Вардар и Металург. Помладите пионери и пионери се домаќини, додека кадетите и младинците на Вардар ќе гостуваат на Железара. -Помладите пионери после неочекуваниот пораз во купот против Шкендија се враќаат на првенствените мечеви. По лошиот резултат во првиот дуел од 1/4 на ... Read More »

“Слатка одмазда“ за Шкупи, од младинците на Фк Вардар

11140342_1429174820722334_168767081508140304_n

Младинците на Фк Вардар со предност од 1:2 ќе го дочекаат реванш натпреварот, во рамките на 1/4 од купот на Македонија, против екипата на Шкупи. Овој дуел се одигра во Сингелиќ, на теренот каде игра третолигашот Фортуна. Црвено-црните не подлегнаа на притисокот од противничката публика, па во реваншот на свој терен ќе започнат со одлична предност. Виктор Димков и Кристијан ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар играат 1/4 во националниот куп

vardarfans u 19

Во среда и четврток младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар ќе ги одиграат првите натпревари, во рамките на 1/4 од купот на Македонија. -Помладите пионери за противник ќе ја имаат незгодната екипа на Шкендија. Овие две екипи веќе еднаш се сретнаа во првенството, кога нашите надежи му нанесоа тежок пораз на тимот од Тетово. Тогаш во 5 коло од лигата, ... Read More »