Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 74)

У-19

Последен есенски натпревар во Б-лигата, Вардар домаќин на Силекс

mladinci-34

Во петок со почеток од 13 часот на фудбалскиот терен во н. Аеродром во близина на спортскиот центар Ј. Сандански ќе се одигра последниот натпревар во Б-лигата, од првиот дел на сезоната. Вардарци ќе бидат домаќини на екипата на Силекс од Кратово. И на овој дуел тимот ќе го предводи Љупчо Марковски со својата младинска екипа, која ќе биде дополнета ... Read More »

(ВИДЕО) Три победи и еден нерешен резултат, во последното есенско коло за фудбалските категории на Вардар

mladinci-21

Изминатиов викенд се одигра последното коло од есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за Вардаровите генерации, беше екипата на Милано од Куманово. Беа забележани вкупно три победи и еден нерешен резултат во дуелите со овој противник. -Помладите пионери на успешен начин го заокружија првиот дел од сезоната. На домашен терен беа подобри од Милано со резултат 3:0. ... Read More »

Кадетите ремизираа, младинците со три бода се враќаат од Куманово

mladinci-31

Денес Вардаровите категории кои се натпреваруваат во домашното првенство го комплетираа есенскиот дел од сезоната. Активни беа кадетите и младинците, кои со реми и победа се враќаат од незгодното и тешко гостување во Куманово. Кадетите на Вардар и Милано одиграа со нерешен резултат 0:0. Во натпревар на кој повеќе имаше груба игра од страна на домаќинот и пред се лошиот ... Read More »

Тројца играчи на Вардар во составот на Македонската фудбалска репрезентација до 18 години

mladinci-12

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години на 23 и 26-ти ноември ќе одигра два пријателски натпревари со соодветната селекција на Унгарија. Двата меча ќе бидат одиграни на тренинг центарот на Унгарската фудбалска федерација. На списокот на селекторот Јетон Несими за овие пријателски натпревари се најдоа тројца играчи кои доаѓаат од редовите на Вардар. Сите тројца настапуваат за младинската екипа. Филип ... Read More »

Милано е последниот есенски предизвик за младинските фудбалски категории на Вардар

kadeti-20

Викендов кој претстои ќе се одигра последното коло од есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории. Противник е екипата на Милано од Куманово. -Помладите пионери после елиминацијата во националниот куп, сите свои сили ќе ги насочат кон домашното првенство, каде ќе се обидат до крајот на сезоната да ја задржат моменталната лидерска позиција. Милано ќе биде последната пречка од ... Read More »

Андреј Ричков: Ова е шанса да се докажеме и да ја оправдаме довербата која ни е дадена од тренерите на првиот тим

mladinci-5

Во натпревар од третото коло на Б-лигата, тимот на Фк Вардар беше подобар од Работнички. Ова е прв триумф во оваа лига, откако претходно на два пати одигравме со нерешен резултат. Конечниот исход гласеше 3:1, иако на полувреме имавме негатива од еден гол. Блаежевски постигна два гола и еден дело на Темелков. Тренерот Васоски на денешниот меч настапи со комбиниран ... Read More »

Комбинираниот состав на младинците на Вардар, поразен од Вардар-Неготино

mladinci-13

Денеска се одигра пријателски натпревар во Неготино, помеѓу комбинираниот состав на младинците на Фк Вардар и лидерот во третата лига-Југ, екипата на Вардар од Неготино. Конечниот резултат гласеше 3:1. Стрелец на единствениот гол за нас беше Јасир Беќири. На овој меч настапивме со комбиниран состав, кој се дел од младинската и кадетската екипа на Фк Вардар. Во составот за овој ... Read More »

Слободен викенд за младинските фудбалски категории кои играат во првенството

kadeti-11

Последното 11 коло од есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории ќе се одигра следната недела. Така овој викенд ќе биде слободен за Вардаровите генерации кои се натпреваруваат во лигата. Одморов добро ќе им дојде, ако се има предвид дека изминативе денови се одиграа реванш натпреварите од 1/4 на националниот куп. Единствено помладите пионери испаднаа во оваа елиминациска фаза ... Read More »

Уште една фудбалска лекција за Шкупи, од нашите младинци

mladinci-33

Нова лекција по модерен фудбал им одржаа младинците на Фк Вардар на своите врсници од Шкупи. Избраниците на Љупчо Марковски уште еднаш ја потврија својата доминација во дуелите со екипата од Чаир и сосема заслужено се пласираа во полуфиналето на купот. Конечниот резултат од денешниот меч, кој се играше на локомотива гласи 4:1 и со вкупни 6:2 нашите младинци го ... Read More »

Кадетите и младинците по “заверка“ на пласманот во 1/2 на купот

mladinci-32

Кадетите и младинците на Фк Вардар денес треба да го заверат плaсманот во полуфиналето на националниот куп. Кадетите не би требало да имаат никакви проблеми околу тоа кој ќе биде патник во следната рунда. Денес со почеток од 10 часот на теренот на локомотива, ќе започнеме со предност од 4:1 во дуелот против Младост Ц.Д. На првиот натпревар одигран во ... Read More »