Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 76)

У-19

Голема е честа што дебитирав за сениорскиот тим на Фк Вардар- Филип Трајчевски за Вардар фанс

vardarfans debi na filip trajcevski vo prv tim

Продолжува победничката серија за Вардарци во домашните натпреварувања. На реванш мечот в рамките на 1/8 од купот, црвено-црните по втор пат беа подобри од својот ривал, екипата на Пелистер. Овој дуел се одигра во Прилеп и заврши со наш триумф од 0:2. Еден гол беше дело на Стојков и авто-гол на противникот. На овој натпревар своето деби во првиот тим, ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за Вардаровите категории, во дуелите против Македонија Ѓ.П

vardarfans pomladi pioneri

Две победи и два нерешени резултати е епилогот, после комплетирање на осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник ни беше незгодната и пред се квалитетна екипа на Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери забележаа уште една важна победа, во бробата за врвот во лигата. Ниту гостинскиот терен во Ѓорче не им пречеше да освојат нови три бодови. Повторно на убедлив ... Read More »

Младинците на Фк Вардар и Македонија Ѓ.П ги поделија бодовите

vardarfans 16 kolo

Младинците на Фк Вардар одиграа без голови 0:0, против екипата на Македонија Ѓ.П. Иако се очекуваше сигурна победа од овој дуел, тоа не се случи па на крај мораше да се задоволиме со поделба на бодовите. Мора да жалиме за пропуштените прилики за постигнување на гол, кои требаше да ги реализираме. Имавме поголем дел од играта кој беше стациониран на ... Read More »

Продолжуваат првенствените натпревари за Вардаровите генерации, следен противник е Македонија Ѓ.П

vardarfans pomladi

Овој викенд продолжуваат мечевите во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардар во рамките на 8 коло е екипата на Македонија Ѓ.П. Помладите пионери и младинците како лидери на табелата го дочекуваат овој дуел, додека пионерите и кадетите се наоѓаат на второто место на табелата во својата конкуренција. Распоредот на одигрување на натпреварите на Вардаровите генерации. Сите дуели ќе ... Read More »

Б-тимот на Фк Вардар одигра нерешено против Брегалница

12088505_615910575214062_3713357482096923774_n

Започна втората сезона на Б-лигата, за фудбалскиот клуб Вардар со натпревар против екипата на Брегалница. Иако по првото полувреме имавме негатива од 2:0, во вториот дел црвено-црните успеаа да го израмнат резултатот, за конечни 2:2 на овој дуел. Тренерот Љупчо Марковски настапи со играчи од младинските категории, без ниту еден од првиот тим на Вардар. Иако во составот на Брегалница ... Read More »

Александар Ѓоргиоски: Благодарност до стручниот штаб, што ми ги доделија последните минути од пријателскиот меч со Македонија Ѓ.П

vardarfans debi na djorgioski za prv tim

Вчера нашиот фудбалски шампион, екипата на Вардар одигра пријателски натпревар против Македонија Ѓ.П. Паузата во првенството поради репрезентативни настапи, избраниците на Седлоски ја искористија за одржување на формата. Беше остварен уште еден триумф во низа, овој пат во пријателски меч против тимот од Ѓорче. Конечниот резултат гласеше 3:1. Она што треба да се одбележи е дебито во првиот тим на ... Read More »

Вардарецот и капитенот на Македонија У-19 П.Петковски одигра 80 минути против Англија

vardarfans p.p

Младиот фудбалер на црвено – црните кој е се почесто стартер кај Гоце Седловски одигра 81 минута од квалификацискиот дуел на македонската фудбалска репрезенација до 19 години на мечот со Англија. Петар Петковски на овој дуел ја носеше капитенската лента за црвено-жолтите. Мечот со Англија беше прв  натпревар од квалификацискиот турнир за пласман во елитната фаза од квалификациите за Европското првенство. ... Read More »

Викендов нема првенствени натпревари во младинските фудбалски категории

vardarfans 17

Малку одмор и за Вардаровите фудбалски категории кои се натпреваруваат во првенството. Поради настапот на Македонската репрезентација до 19 години на квалификацискиот турнир во Скопје, викендов ќе нема лигашки мечеви кај младинските генерации. Овој турнир е во рамките за пласман во елитната фаза, од квалификациите за европското првенство. Нашата репрезентација го одигра првиот натпревар, на кој беа поразени од селекцијата ... Read More »

(ВИДЕО) Головите на Вардаровите категории, во рамките на 7 коло

vardarfans mladinci

Три победи и еден пораз беше епилогот, после одигрување на седмото првенствено коло кај младинските категории. Противник ни беше екипата на Академија Пандев, од Струмица. -Со еден гол во мрежата на противникот, помладите пионери ја остварија шестата победа во лигата. Давид Астарџиев донесе три бода за својот тим. Оваа генерација се наоѓа на првото место на табелата со 19 освоени ... Read More »

Три победи и еден пораз за категориите на Вардар, во дуелите против А. Пандев

vardarfans marko

Три победи и еден пораз е билансот на Вардаровите генерации, после завршување на 7 коло, во дуелите против Академија Пандев. Единствени кои забележаа пораз се кадетите. Останатите генерации беа сигурни и освоија три бода. -Помладите пионери продолжуваат со одлични резултати во новата сезона. На свој терен ја победија А. Пандев со минимални 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше Давид Астарџиев. ... Read More »