Monday ,30 November 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 75)

У-19

Кристијан Николовски: Среќата не беше на наша страна

11056822_984160338268364_1379926034_n

Викендов стартуваше првото пролетно коло за младинските категории на Фк Вардар. Младиниците предводени од Петар Ѓоргиевски одиграа без голови 0:0 со екипата на Пелистер. Вардар речиси цел натпревар го одиграа со играч помалку, откако директен црвен картон уште во петата минута доби стоперот Христијан Цукалевски. -Денес oдигрaвме еден дoстa тежoк нaтпревaр, oд 5-тaтa минутa игрaвме сo игрaч пoмaлку, нo тoa ... Read More »

Една победа, два нерешени резултати и еден пораз за генерациите на Фк Вардар

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Денеска започна првото пролетно коло за фудбалските категории на Вардар. Противник на сите беше екипата на Пелистер, каде беше забележана една победа, два нерешени резултати и еден пораз. -Поразени беа најмладата генерација која се натпреварува во првенството. Помладите пионери после подолго време забележаа неуспех. Конечниот резултат беше 2:1. Стрелец на единствениот погодок за Вардар беше Марко Ѓоргиевски. Мечот се одигра ... Read More »

Почнува првото пролетно коло за фудбалските Вардарови генерации

mladinci

Како предигра и увертура на големото Македонско вечно дерби помеѓу екипите на Вардар и Пелистер во недела, истиве екипи ќе се сретнат и во дуелите на младинските категории. -Помладите пионери ќе бараат одмазда за првиот првенствен пораз што го доживеаа од Пелистер на домашен терен. Но сега ситуацијата е сосема обратна, избраниците на Сашо Тодоровски се наоѓаат во одлична форма ... Read More »

(ВИДЕА)Од победите на ФК Вардар младинци со ФК Шкупи(Слога) и кадетите со ФК Металург

KK

Во рамките на полуфиналето на Македонскиот фудбалски куп во категоријата У-19  нашите   младинци во првиот меч  со головите на Петар Петковски и Никола Ристески ја совладаа екипата на ФК Шкупи од Скопски Чаир . ВИДЕО Младинци: ФК ВАРДАР-ФК Шкупи 2-1 .>>>>   Истиот ден се одигра и полуфиналето во купот за категоријата У-18 во кое кадетите на ФК Вардар ... Read More »

Петар Петковски: По примениот гол се стабилизиравме и заигравме подобро

10446396_10202485319533999_2083017689_n

Денеска сите Вардарови генерации играа натпревари во рамките на полуфиналето од купот на Македонија. Меѓу нив беа и младинците кои забележаа победа во првиот меч, против екипата на Шкупи. Натпреварот заврши со резултат 2:1. Петар Петковски и Никола Ристески беа стрелци на головите за нашата екипа. -Натпреварот со Шкупи беше многу тежок. Почетокот го почнавме многу слабо, кој гостите го ... Read More »

Дин Аломеровиќ: Очекувам во втората полусезона да се покажеме во најдобро светло,со тоа да го освоиме купот и лигата

10527492_935955159764687_7704500617342997770_n

Уште три дена до почетокот на пролетниот дел од сезоната за фудбалските генерации на Вардар кои се натпреваруваат во првенството и националниот куп. Младинците својот прв меч ќе го има во среда, во рамките на полуфиналето од купот, каде за противник ја имаат екипата на Шкупи. Овој викенд требаше да се игра дербито со Пелистер, но истото е одложено поради ... Read More »

Комплетна анализа за младинците на Фк Вардар, во есенскиот дел од сезоната.

10940490_934007999943699_6387568889343081141_n

Се одбројуваат деновите пред почетокот на пролетниот дел од сезоната каде настапуваат младите генерации на Фк Вардар. Иако требаше викендов да стартува со дербито против екипата на Пелистер, истото се одложува. Причина се лошите услови за игра кои преовладуваат на фудбалските терени. Младинците на Фк Вардар, сепак првиот натпревар го играат во рамките на полуфиналето од националниот куп, против екипата ... Read More »

Ѓорѓи Малов во “голгетерска форма“

10553593_591629924288660_8314827379114034075_n

Ѓорѓи Малов има 17 години, и е член на младинската екипа на Фк Вардар. Веќе единаесет години активно тренира фудбал. На шест години почнува во Локомотива. Од таму преминува во екипата на Форца. Неговата кариера во мал период ја продолжува во екипата на Работнички. Потоа следи една незгодна повреда која го одалечува од терените пола година. Неговата надеж и пред ... Read More »

Кристијан Апостоловски: Како капитен сум задоволен од играта и формата на мојата екипа.

02

Младинците на Фк Вардар приредија изненадување на теренот во Марино. Во пријателски натпревар беа подобри од второлигашот Маџари, победувајќи со резултат 3:2. За Вардар стрелаа Ѓорѓи Малов, Имран Абази и Тони Мирчевски. -Одигравме еден квалитетен натпревар во кој влеговме доста мотивирано. Изигравме дисциплинирано и на секој дел од теренот го диктиравме темпото. Од резултатот можам да кажам дека сум задоволен, ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар продолжуваат со подготвителните натпревари

11040360_820156721364509_881483980_n

Во очекување на почетокот на пролетниот дел од сезоната, младинските категории на Фк Вардар продолжуваат да ја темпираат формата преку одигрување на пријателски натпревари. Сите генерации кои настапија во изминативе три дена, забележаа три победи и еден нерешен резултат. -Помладите пионери предводени од новиот тренер Сашо Тодоровски на теренот во Драчево забележаа победа против екипата на ССК. Конечниот резултат беше ... Read More »