Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 69)

У-19

Кадетите и младинците подобри од Македонија Ѓ.П на пријателски натпревари

vardarfans-mladincite-ja-pobedija-renova-660x330-660x330

Кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар денес на теренот во Ѓорче одиграа пријателски натпревари со екипата на Македонија Ѓ.П. Двете наши генерации забележаа победи на овие дуели. Најпрво на теренот излегоа кадетите против своите врсници од Македонија Ѓ.П. Овој натпревар заврши со резултат 3:0. Доминација на Вардарци кои го контролираа најголем дел од натпреварот. Уште по првото полувреме црвено-црните ... Read More »

Пионерските екипи во Тетово, кадетите и младинците на “мегдан“ со екипата на Македонија Ѓ.П

vardarfans-25

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар во текот на утрешниот ден ќе одиграат пријателски натпревари. Пом. пионери и пионери гостуваат во Тетово на екипата на Шкендија, додека кадетите и младинците ќе “спарингуваат“ со екипата на Македонија Ѓ.П на теренот во Ѓорче. Ова ќе биде последна проверка на формата за сите Вардарови генерации кои се натпреваруваат во домашната лига и куп. ... Read More »

Сениорите на ФК Вардар ги совладаа младинците со 6-0

vardarci

Вчера првотимците на ФК Вардар  кои не настапија на последниот првенствен меч на теренот со природна трева во тренинг-кампот во Хиподром ја совладаа младинската екипа со високи 6-0. Натпреварот сениорите со гол го отворија релативно рано во 12. минута. Филип Ивановски по едно одличното проигрување од  Брдаровски Владица погоди за предност од 1:0. Следниот погодок дојде во 24 минута кога Благоја Љамчевски ... Read More »

Младинците на Фк Вардар подобри од Љубанци, на пријателски натпревар

mladinci-13-660x330

Денес на теренот во населбата Ново Лисиче, се одигра контролен натпревар помеѓу младинските екипи на Фк Вардар и Љубанци. Во еден интерен натпревар, црвено-црните успеаа да забележат победа со минимални 1:0. Вардарци настапија со следниве 11-сетмина: Трајчевски, Ричков, Личина, Исмаил, Тасевски, Кремчески, Додевски, Даци, Димков, Апостоловски и Димитровски. Се играа две полувремиња по 45 минути, а моментот на одлука падна ... Read More »

Младинците на Фк Вардар против Љубанци, пионерските екипи патуваат во Штип на контролни мечеви против Брегалница

vardarfans mladinci-14

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар, предводени од тренерот Љупчо Марковски утре ќе одиграат пријателски натпревар против своите врсници од екипата на Љубанци. Мечот ќе се соигра на теренот во Н. Ново Лисиче со почеток од 10 часот. Ова се последни контролни натпревари и подготовки пред почетокот на пролетниот дел од сезоната, каде Вардарци атакуваат на освојување на двојната круна. Веќе ... Read More »

Среќен роденден Љупчо Марковски

kalc-1

Поранешниот играч на ФК Вардар, а денеска тренер на младинците на ФК Вардар, Љупчо Марковски – Калц денеска го прославува својот 48 роденден. Калц минатата сезона го освои купот на Македонија заедно со кадетите на ФК Вардар. Вардар фанс му го честита 48 роденден на Љупчо Марковски. Read More »

Три Вардарови генерации ги дознаа противниците за полуфиналето во националниот куп

mladinci-21

Денес во седиштето на фудбалската федерација на Македонија беа извлечени паровите за полуфиналните натпревари во националниот куп на младинските категории. Своите противници ги добија нашите пионери, кадети и младинци. Пионерите за противник ја добија екипата на Металург. Првиот натпревар црвено-црните ќе го одиграат на домашен терен. Во есенскиот дел од сезоната, избраниците на Сашо Тодоровски во рамките на 9 коло ... Read More »

Дарко Додевски: Ние сме Вардар и до крај ќе атакуваме на двојната круна

vardrafans darko dodevski

Седум победи, два нерешени резултати и два порази е епилогот за младинците на Фк Вардар во есенскиот дел од првенствената сезона. Оваа екипа заврши на треттото место во овој дел од натпреварувачката сезона, со два бода помалку од Шкендија и ист број на освоени бодови со Академија Пандев. Голема предност за црвено-црните е играњето на домашен терен во пролетниот дел, ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинците работеа на теренот во Хиподром

vardarfans mladinci-25

Вчера младинците работеа на теренот во Хиподром, тие одработија напорен тренинг под “будното око“ на шефот на стручниот штаб Љубчо Марковски-Калц. Од овој тренинг Вардар фанс ви носи фотогалерија од која може да доловите мал дел од атмосферата на теренот со вештачка трева. Read More »

Младинците на Фк Вардар минимално поразени од лидерот во втората лига

vardarfans-mladincite-ja-pobedija-renova-660x330

Денес на теренот со вештачка трева во населбата Ѓорче се одигра пријателски натпревар помеѓу младинците на Фк Вардар и екипата на Љубанци, која е лидер во втората Македонска фудбалска лига. Мечот заврши со победа на Љубанци со резултат 2:0. На овој дуел гледавме две различни полувремиња на нашите младинци, кои беа многу поактивни и поразиграни во првите 45 минути. Црвено-црните ... Read More »