Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 68)

У-19

Седум погодоци во младинското дерби на купот, Вардар подобар од Работнички

mladinci-27

Голеада на теренот во населбата Марино во рамките на првиот полуфинален натпревар. Екипите на Вардар и Работнички одиграа со резултат 4:3 во корист на црвено-црните. Многу интересен прв полуфинален меч помеѓу овие две екипи. Со многу пресврти во резултатот, на крајот Вардарци успеаа да забележат триумф. Црвено-црните први поведоа со погодокот на Ердон Даци. До крајот на првото полувреме противникот ... Read More »

Кадетите и младинците во борба за големото финале од купот на Македонија

kadeti-2

Утре на теренот во Марино своите први полуфинални натпревари од купот на Македонија ќе ги одиграат кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар. Противници се екипите на Милано и Работнички. Со почеток од 10 часот својот меч ќе го започнат кадетите, додека два часа подоцна на теренот ќе излезат младинците. Вардаровите кадети за противник ја имаат екипата на Милано, со ... Read More »

Младинците на ФК Вардар со три гола во вториот дел го освоија Прилеп

mladinci -21

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар ја забележаа втората пролетна победа во првенството. Избраниците на Љупчо Марковски со три бода се враќаат од гостувањето во Прилеп. После победаа во дербито со Работнички, нашите надежи продолжуваат со одлична игра во овој дел од сезоната. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 0:3. Стрелци на головите беа Кристијан Апостоловски, Ердон Даци и Виктор Димков. ... Read More »

Филип Трајчевски: Секој натпревар е ново докажување, ќе тргнеме офанзивно уште од првата минута против Победа

vardarfans trajcevski

Младинците на фубалскиот клуб Вардар во недела ќе го одиграат второто пролетно коло во првенството. Црвено-црните ќе гостуваат во Прилеп на екипата на Победа. Мечот ќе започне во 14 :00 часот, на кој Вардарци се фаворити за освојување на трите бода. На првиот дуел одигран на теренот на локомотива, избраниците на Љупчо Марковски славеа со убедливи 3:0. После првиот пролетен ... Read More »

Прилепска Победа противник за Вардаровите генерации во второто пролетно коло

kadeti-2

Викендов кој следи ќе биде одиграно второто пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Екипата на Победа од Прилеп ќе биде противник за сите генерации на фудбалскиот клуб Вардар. -По нерешениот резултат во градското дерби со екипата на Работнички, помладите пионери на домашен терен ја пречекуваат екипата на Победа. Составот предводен од Сашо Јанев е апсолутен фаворит на овој ... Read More »

(ВИДЕО) ! Головите од првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории !

mladinci -21

Изминатиов викенд се одигра првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на сите наши генерации беше екипата на Работнички. Беа остварен две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. Помладите пионери на Фк Вардар останаа на првото место на табелата, откако на дербито со Работнички одиграа со нерешен резултат 1:1. По првиот дел противникот имаше водство од ... Read More »

Пом. пионери остануваат први, пионерите пропуштија шанса да бидат лидери, кадетите и младинците во борба за првата позиција

kadeti-22

Во саботата се одигра првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите генерации забележаа две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. Противник на сите наши екипи беше Работнички. -Помладите пионери го задржаа врвот и по првото пролетно коло, откако одиграа без победник во дербито со екипата на Работнички. Можеби најдинамичен натпревар од сите возрасни дуели на овие ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинците на Вардар поуспешни од Работнички со 2:1

mladinci 26

На фудбалскиот терен во Марино се одигра мечот од првото пролетно коло во младинската лига, во овој дуел црвено-црните младинци беа домаќини на врсниците од ФК Работнички. Во еден цврст дуел по дождливо време и влажен терен далеку поуспешни беа младинците предводени од Љупчо Марковски-Калц, нашите момци однесоа победа во овој дуел со 2-1. Стрелци беа  во првиот дел Дарко Додевски ... Read More »

Младинците на Вардар забележаа победа со Работнички во дербито на колото

mladi

Денеска на фудбалскиот терен во скопско Марино се одигра мечот од првото пролетно коло во младинската лига, во овој дуел црвено-црните младинци беа домаќини на врсниците од ФК Работнички. Во еден цврст дуел по дождливо време и влажен терен далеку поуспешни беа младинците предводени од Љубчо Марковски-Калц, нашите момци однесоа победа во овој дуел со 2-1. За нас на овој ... Read More »

Работнички прв пролетен предизвик во првенството за Вардаровите генерации

mladinci-21-660x330

Викендов кој следи започнуваат возбудувањата во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во првото пролетно коло за Вардаровите генерации ќе биде екипата на Работнички. Пионерските екипи во недела ќе гостуваат на теренот на Алумина, додека кадетите и младинците како домаќини на теренот во Марино ќе ги пречекаат своите врсници од Работнички. -Помладите пионери ќе го стартуваат пролетниот дел од првото ... Read More »