Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 51)

У-19

Ердон Даци: Во текот на целиот натпревар се залагавме и по нашата борбеност на теренот се гледаше дека сме желни за победа

a2

Младинците на ФК Вардар го добија дербито со екипата на Шкендија забележувајќи ја деветтата последователна победа во првенството. Овој натпревар се одигра на теренот во населбата Јане Сандански и заврши со триумф на нашиот состав од 3:2. Иако имавме високо водство од 3:0 поради мало опуштање дозволивме да примиме два погодоци. Со новите три бода се одалечивме на плус четири ... Read More »

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар триумфално во дербито со Шкендија

a9

Вчера триумф забележаа младинците на фудбалскиот клуб Вардар во дербито со  тетовска Шкендија. Победата ја  забележавме на  дуел одигран на теренот во Јане Сандански. Момците на Љупчо Марковски-Калц однесоа победа со резулат 3-2 (2-0). Целосен извештај може да погледнете на нашиот сајт (овде), а во продолжение ви носиме неколку фотографии од овој дуел. Read More »

Победа во дербито за младинците на Вардар, тетовска Шкендија доби репете од избраниците на Калц

90

Победа за ФК Вардар младинци во дербито со Шкендија забележуваме на денешниот дуел одигран на теренот во Јане Сандански. Момците на Љупчо Марковски-Калц однесоа победа со резулат 3-2(2-0). За нас настапија: Трајчевски, Тодоровски,Ричков, Исмаил, Личина(капитен), Димков, Додевски, Димитровски, Даци и Стојчевски. Мечот го почнуваме офанзивно нашиот напаѓач Даци Ердон прв забележува прилика која не успева да ја претвори во погодок. ... Read More »

Вардар – Шкендија, дерби во деветото првенствено коло на младинските фудбалски категории

vardarfans-9-kolo

Во сабота и недела ќе биде одиграно деветото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите генерации за противник ќе ја имаат екипата на Шкендија. Пионерските екипи во недела ќе гостуваат во Тетово, додека кадетите и младинците ќе бидат домаќини. Помладите пионери ќе се обидат да ја прекинат серијата од два последователни порази и да освојат барем бод на тешкото ... Read More »

Пионерите и младинците на ФК Вардар сигурно “газат“ во лигата, кадетите одиграа со нерешен резултат, додека пом.пионери се поразени во дуелите со Металург

22

Изминатиов викенд се одигра осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Победи забележаа пионерите и младинците, кадетите ремизираа, додека пом. пионери се поразени во дуелите со тимот на Металург. Помладите пионери го претрпеа својот четврти пораз оваа сезона. Иако по првото полувреме имавме водство со голот на Ибрахим Ариф, во вториот дел голема пад во нашата игра, каде дозволивме ... Read More »

Младинците на ФК Вардар со лекција за Металург, пет голови во противничката мрежа за потврдување на првото место на табелата

vardarfans-mladinci3-660x330-660x330

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар и по осум одиграни кола остануваат на првото место, со максимален број на освоени бодови. Денес на теренот во “Скопско поле“, црвено-црните забележаа убедлив триумф против екипата на Металург. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 0:5. Тренерот Марковски го започна натпреварот во следниот состав: Трајчевски, Т. Тодороски, Ричков, Исмаил, Личина, Димков, Додевски, Беќири, Димитровски, Даци, ... Read More »

Металург е следен предизвик за Вардаровитге екипи, во рамките на осмото првенствено коло

a18

Претстојниов викенд ќе се одиграат натпреварите од осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за Вардаровите екипи ќе биде Металург. Пионерските екипи во сабота се домаќини на теренот на академијата, додека кадетите и младинците во недела ќе гостуваат на Железарница. Паузата од две недели се надеваме дека добро им дојде на помладите пионери, кои имаат лош старт на ... Read More »

(Видео) Салцбург повторно поуспешни од Вардаровите младинци

vardarfans-video

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар се поразени и на реваншот во рамките на младинската лига на шампиони. На арената “Филип втори“, шампионот на Австрија, екипата на Салцбург беше поуспешна забележувајќи триумф изразен со резултат 0:3. По првото полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0. Погледнете ги головите и најинтересните моменти од вчерашниот натпревар одигран на нашиот најголем стадион >  Read More »

Младинците на ФК Вардар без шанси за триумф и на реваншот на арената “Филип втори“

vardarfans-mladinci

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар се поразени и на реванш натпреварот во рамките на младинската лига на шампиони. Црвено-црните доживеа нов пораз вечерва на арената “Филип втори“ со резултат 0:3. По првото полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0. Вардарци се држеа се до 68 минута кога започна серијата на погодоци во нашата мрежа. Салцбург успеа во 69 минута да го ... Read More »

Младинците на ФК Вардар одат по “чудо“ на реваншот против Салцбург на арената “Филип втори“

vardarfans-mladinci1-660x330

Вечерва со почеток од 19 часот на националната арена Филип Втори ќе се одигра реванш натпреварот од младинската лига на шампиони, помеѓу екипите на Вардар и Салцбург. По првиот меч одигран во Австрија противникот има голема предност од 5:0, така што нашите надежи ќе имаат тешка задача да ја анулираат оваа негатива. Избраниците на Љупчо Марковски нема што да загубат ... Read More »