Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 52)

У-19

Утре првиот тим ќе игра на “Б.Трајковски“, а младинците на ”Арената Филип II”

fkvardar

Интересно, утре Фудбалскиот клуб на Вардар ќе одигра два натпревари. Првиот тим ќе одигра Куп меч, а младинците реванш во Л.Ш.  Најпрвин, од 14 часот и 30 минути првиот тим на Вардар силите ќе ги одмери со кичевскиот второлигаш, тимот на Влазерими. Овој натпревар е во рамките на реванш дуелот од 1/8 финалето од Купот на Македонија. Нашиот тим по ... Read More »

Билетите за мечот во Л.Ш младинци Вардар-Салцбург по симболична цена од 50 денари

7921-mladincite-so-ubedliv-poraz-od-salcburg-vo-mladinskata-lsh

Утре со почеток во 19-00 часот на нашиот најголем спортски објект Националната Арена „Филип втори“ во Скопје ќе се одигра дуел во рамките од младинската Лига на шампиони, патека на домашни шампиони.  Младинците на ФК  Вардар ќе бидат домаќини во  реванш натпреварот со австрискиот Ред Бул Салцбург.  Во Австрија првиот меч од овој двомеч  заврши со победа на домаќините Салцбург ... Read More »

Младинците триумфално во Тетово, со победата над Ренова “заверена визата“ за следната фаза во Купот

vardarfans-zaostanato-kolo-660x330

Младинците на Вардар денес играа  реванш меч во Купот во Тетово, против екипата на ФК Ренова. Тие отидоа со одличен резултат од првиот меч , кога славевме со високи 4:0. Денеска рутинирано и зрело ја одработија “домашната задача“ во реваншот триумфирајќи со резулат 2-3 што донесе пласман во следната фаза од најмасовното натпреварување во земјава. Ние на овој дуел стартувавме со ... Read More »

Натпревари од Купот за младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар

licina

Во наредниве три дена натпревари од националниот куп ќе одиграат неколку младински екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Во недела од 11 часот својот реванш од осминафиналето на купот ќе го одигра Вардаровата генерација родени “2002“ година. По првиот натпревар одигран во Скопје избраниците на Петар Ѓорѓиевски имаат предност од 2:1, која ќе се обидат да ја зачуваат на гостувањето во ... Read More »

Ристе Папуџиев: Задоволен сум од тоа што играме добро и победуваме секогаш

vardarfans-riste

Младинците на ФК Вардар стигнаа до својата седма првенствена победа од исто толку одиграни мечеви. Избраниците на Љупчо Марковски беа убедливи на гостувањето во Гостивар, против истоимената екипа совладувајќи ги со високи 0:7. Ова инаку беше меч во рамките на заостанатото шестто коло во лигата. Црвено-црните  беа за класа подобри од противникот и тоа го докажаа на теренот со седум ... Read More »

Младинците на Калц “газат“. Денес со победата во Гостивар стигнаа до 7/7 во лигата

144

Денеска на теренот со вештачка трева до Градскиот стадион во Гостивар одигравме заостанат дуел од лигата за младинци. Црвено-црните младинци , избраниците на Љубчо Марковски -Калц во дуелот со врсниците од фудбалскиот тим Гостивар однесоа висока победа со резулат 0-7 (0-3). Тренерот на теренот истрча со следнава постава: Трајчевски, Тодороски, Ричков, Исмаил, Тодоровски, Димков, Додевски, Беќири, Димитровски, Даци, Најдоски. Од клупата своја ... Read More »

Кадетите и младинците во недела го играат заостанатото коло против екипата на Гостивар

vardarfans-zaostanato-kolo

Во недела ќе се одигра заостанатото коло во првенството на младинските фудбалски категории, за кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар. Како што е познато тоа шестто коло беше одложено поради настапот на нашиот младински состав во лигата на шампионите против екипата на Салцбург. Кадетите после пет последователни победи во лигата, сврзаа два порази во низа и имаат мал пад ... Read More »

Спировски настапи за “А“, Личина за У-19 Македонската селекција

licina-660x330

Вчера македонскиот репрезентативец и член на црвено-црните  Стефан Спировски, настапи во  второто полувреме за А-селецијата  на натпреварот со Израел . Тој влезе во 46 минута поточно на стартот од вториот дел. Тој  успеаа да  биде асистент на единствениот гол на средбата во 62. минута кога нашата селекција   намали 1-2 резултат со кој заврши дуелот. Другиот вардарец во првиот тим кој беше прекомандуван од селекцијата ... Read More »

Филип Трајчевски: Убедливата победа беше реална, со оглед на нашата добра игра

16

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар со значајна предност ќе патуваат на реваншот во Тетово, откако на првиот меч од осминафиналето на купот беа подобри од екипата на Ренова. Противникот одолеваше на нашите напади цели 45 минути, кога на полувреме се замина со почетниот резултат 0:0. Во вториот дел целосната офанзива кон противничкиот гол резултираше со погодоци во мрежата на Ренова. ... Read More »

Младинците на Вардар го “распукаа гипсот“ совладувајќи ја Ренова со 4-0 во Купот

vardarfans-mladinci3-660x330

Денес на теренот во скопската населбата Aeродром, ФК Вардар – младинци одиграа меч од  осминафиналето во Купот на Република Македонија. Наш противник беше тетовска Ренова. Нашите младинци,  избраниците на Љупчо Марковски – Калц по овој дуел веќе се со една нога во следната фаза. Тие донесоа висока победа во мечот со 4:0. Дуелот го стартувавме со: Трајчевски, Тодоровски Т. , Ричков, Тодоровски ... Read More »