Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 48)

У-19

Пионерските екипи на ФК Вардар се домаќини на Пелистер, кадетите и младинците гостуваат во Битола

828

Екипата на Пелистер е противник за младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар, во рамките на 12. првенствено коло. Во сабота пионерските екипи се домаќини на теренот на Академијата, додека кадетите и младинците во недела гостуваат во Битола. Термините на одигрување натпревари се во 11:00 и 13:00 часот. Пионерските екипи на Вардар се големи фаворити за освојување на бодовите, на дуелите ... Read More »

ТАБЕЛИ !! Три победи и еден пораз за младинските екипи на ФК Вардар во дуелите со Шкендија

446

Три победи и еден пораз за младинските екипи на ФК Вардар во дуелите со Шкендија, во рамките на 11.првенствено коло. Помладите пионери освоија важни бодови на гостувањето во Тетово, каде успеаа да го победат еден од најголемите конкуренти за трофејот, со резултат 1:3. И после ова коло избраниците на Рап-Тап остануваат единствените кои не се поразени во лигата. Оваа генерација ... Read More »

Шкендија високо ги совлада младинците на ФК Вардар

75258469_10215567766689457_4734357620205289472_n

Шкендија на доминантен начин го доби дуелот со младинците на ФК Вардар, тетовчани на оваа средба победија со резултат 0:6 (0:4). Вардар: Андов, Зендели, Мирчевски, Костовски, Мицевски, Манасиевски, Хасановиќ, Рушити, Ристовски, Цури и Трајановски. Нема што многу да се опишува за првиот дел од овој дуел, Шкендија веќе во првата минута поведе со 0-1. Ние не успеавме да најдеме баланс, ... Read More »

Дерби меѓу Вардар и Шкендија, во рамките на 11.коло во младинските фудбалски лиги

616

Во сабота не очекува дербито помеѓу Вардар и Шкендија, во рамките на 11 коло во младинските фудбалски лиги. Пионерските екипи гостуваат во Тетово, додека кадетите и младинците на теренот во населбата Јане Сандански се домаќини на екипата на Шкендија. Помладите пионери после десет одиграни кола не знаат за пораз, па очекува така да биде и на гостувањето во Тетово. Ова ... Read More »

Македонската селекција до 19 години обезбеди пласман во елитната фаза квалификации за ЕП

vardarfans-naslovna

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години обезбеди пласман во Елитната фаза квалификации за Европско првенство. Денес на тренинг центарот „Петар Милошевски“, Македонија во последното коло убедливо ја совлада селекцијата на Луксембург (3:0) и поради подобрата гол разлика го освои второто место во групата. Како првопласирана заврши селекцијата на Англија која им заврши работа на Македонија, после убедливиот триумф против селекцијата на ... Read More »

Македонија и БИХ одиграа без голови, Матеј Андов во неколку наврати го спаси голот на Македонија

mak-fudbal-makedonija-u19-bih-u19-13112019-81001

Македонската репрезентација до 19 години одигра 0:0 против Босна и Херцеговина во првото коло од квалификацискиот турнир за пласман во Елитна рунда квалификации за Европско првенство. Свои шанси имале и двете репрезентации, но до крајот мрежите мирувале. На голот на Македонија, бил вардаровиот чувар на мрежата, се работи за Матеј Андов, кој во неколку наврати го спасил голот на Македонија ... Read More »

(ФОТО) ТАБЕЛИ!! Пом.пионери на ФК Вардар се нови лидери, пионерите го загубија првото место

naslovna3-660x330

Само една победа за вардаровите екипи во дуелите со екипата на Академија Пандев, рамките на 9.првенствено коло. Единствениот триумф во дуелите со Акад.Пандев го остварија помладите пионери на Вардар кои на домашен терен го совладаа противникот со резултат 2:0. Двата гола беа постигнати во првото полувреме, кои на крајот се покажаа како доволни за победа. Со овој триумф, кој е ... Read More »

Андов, Китановски, Димовски и Ѓурковски дел од У19 селекцијата, за претстојниот квалификациски турнир

73349260_145138503469462_3044867616540721152_n

Македонската репрезентација до 19 години од 13. до 19. ноември го игра квалификацискиот турнир за пласман во Елитна фаза квалификации за пласман на Европско првенство. Фудбалската федерација на Македонија е организатор на турнирот, а нашата млада селекција е во група со Англија, Босна и Херцеговина и Луксембург. Селекторот на Македонија до 19 години, Горан Станиќ за квалификацискиот турнир ќе смета ... Read More »

Кадетите освоија бод, младинците загубија на гостувањето кај Акад.Пандев

74385180_145138926802753_963165661876453376_n

Кадетите и младинците на ФК Вардар денес гостуваа во Струмица на екипата на Академија Пандев. Во редовното 9.коло од младинските фудбалски лиги, нашите млади надежи остварија еден нерешен резултат и пораз. Без голови заврши кадетското дерби помеѓу екипите на Академија Пандев и Вардар. Иако и двете екипи имаа свои прилики, сепак и по истекот на 90.минути мрежите на двете екипи ... Read More »

Акад.Пандев е противник за вардаровите младински екипи во 9.првенствено коло

2614

Во петок и недела, вардаровите екипи ќе го одиграат 9.коло во младинските фудбалски лиги. Пионерските екипи во недела на теренот на Академијата се домаќини на Академија Пандев, додека кадетите и младинците во петок ќе гостуваат во Струмица. Помладите пионери на Вардар имаат шанса да се вратат на победите, во домашниот дуел против струмичани. После осум одиграни кола, Вардар е втор ... Read More »