Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 39)

У-19

Младинците на ФК Вардар и Работнички ги поделија бодовите, играјќи со нерешен резултат 1:1

3

Младинското фудбалско дербри, помеѓу Вардар и Работнички заврши без победник. откако двете екипи одиграа со нерешен резултат од 1:1. Тренерот Ѓорѓиевски стартуваше со следниве 11-сетмина: Велковски, Наумчески, Димов, Петкоски, Антовски, Ѓорѓиески, Реџепи, Милковски, Бериша, Колевски, Абдулхади. Првата закана кон еден од головите ја имаше екипата на Работнички, но напиот голман Велковски го одбрани ударот. Мора да се напомене дека Методија ... Read More »

Градско фудбалско дерби помеѓу Вардар и Работнички, во 11 првенствено коло кај младинските категории

1149

Во сабота и недела продолжуваат натпреварите во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за генерациите на ФК Вардар, ќе биде екипата на Работнички. Веќе започна вториот круг на натпреварување, а во ова коло ќе гледаме дерби помеѓу Вардар и Работнички. Во недела пионерските екипи се домаќини на теренот на Академијата, додека во сабота, кадетите и младинците на Вардар се условно ... Read More »

Бојан Колевски погоди за Македонската репрезентација до 19 години, која обезбеди пласман во Елитната УЕФА фаза за ЕП

mladinska-reprezentacija-do-19-godini

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со победа и максимални девет освоени бодови го заврши квалификацискиот турнир и на тој начин обезбеди пласман во Елитната УЕФА фаза за ЕП. Избраниците на Вујадин Станојковиќ славеа и на третиот натпревар, против селекцијата на Лихтештајн и тоа убедливо со резултат 6:0 и на тој начин го потврдија првото место во групата. На дуелот со ... Read More »

Тодор Тодороски отстапен на младинската фудбалска репрезентација до 21 година, за утрешниот квалификациски натпревар против Австрија

vardarfans-todoroski

После двете победи, против репрезентациите на Швајцарија и Белгија, Македонската фудбалска репрезентација до 19 години направи голем успех и се квалификува за елитната група учесници во квалификациите. Избраниците на Вујадин Станојковиќ во првото коло беа подобри од Швајцарија (2:1), додека во саботата ја победија и селекцијата на Белгија (2:1), така да утрешниот натпревар против Лихтештајн неам резултатско значење за нашите ... Read More »

Тодороски и Антовски беа стартери, во победата на фудбалската репрезентација до 19 години против Швајцарија

vardarfans-reprezentacija

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со победа го стартуваше квалификацискиот турнир за пласман во елитната фаза од квалификациите за ЕП. Избраниците на Вујадин Станојковиќ денес на тренинг центарот “Петар Милошевски“ ја совладаа селекцијата на Швајцарија, со резултат од 2:1, и тоа со резултатски пресврт откако на полувреме противникот имаше водство од 0:1. Во вториот дел ни беа потребни само ... Read More »

Младинците на Вардар одиграа “реми“ со Шкендија во 1/4-фин. од Купот на Македонија

3115-660x330

Денес на теренот на Академијата на ФК Вардар во Скопје младинската екипа  на ФК Вардар предводени од Ѓорѓиевски Петар одиграа натпревар од 1/4-финалето во Купот на Република Македонија против екипата на ФК Шкендија од Тетово. Нашите момци одиграа нерешени 3-3 (1-0) во овој дуел од  националниот Куп. Нашите момци го почнаа дуелот со следниот состав: Зибери, Џуклевски, Антовски, Димов, Милковски, Наумчевски, Битиќи, ... Read More »

Пет играчи на ФК Вардар, дел од младинската репрезентација до 19 години, на квалификацискиот турнир во Скопје

vardarfans-reprezentacija

Уште една младинска фудбалска репрезентација ќе биде домаќин на квалификациски турнир, за пласман на во УЕФА Елитна рунда за Европско првенство. Се работи за селекцијата на играчи до 19 години кои ги предводи селекторот Вујадин Станојковиќ. Македонија е во група со репрезентациите на Белгија, Лихтештајн и Швајцарија. За овој квалификациски турнир, селекторот Станојковиќ повика пет играчи од фудбалскиот клуб Вардар. Се ... Read More »

Шест младински екипи на ФК Вардар во претстојниве три дена ги играат првите натпревари од 1/4 на националниот куп

1224

Наредниве три дена, дури шест младински екипи на фудбалскиот клуб Вардар ќе ги одиграат своите први натпревари во рамките на четврфиналето од купот на Македнија. Први кои ќе стартуваат со четврфиналните мечеви се генерацијата “2004“ кои денес гостуваат во Куманово, на екипата на Милано, натпревар кој ќе започне од 11 часот. Веќе еднаш и тоа во рамките на седмото коло ... Read More »

Јакуп Бериша: Задоволен сум од мојот придонес и постигнатите три голови, но сепак најбитно ми е што тимот победува и игра добро

vardarfans-jakup-berisa

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до својата шестта првенствена победа. Избраниците на Петар Ѓорѓиевски славеа на гостувањето кај екипата на Македонија Ѓ.П, со резултат 1:5 и на тој начин останаа во борбата за титулата. Хет-трик на овој дуел постигна Јакуп Бериша кој за нашиот сајт ги пренесе впечатоците од победата против Ѓорче. -Знаевме дека нема лесен натпревар и затоа ... Read More »

Триумфално коло за кадетите и младинците на ФК Вардар, кои денес го совладаа тимот на Македонија Ѓ.П

2615-660x330

Кадетите и младинците на ФК Вардар забележаа победи во денешното првенствено коло. Тие денес гостуваа на теренот во Ѓорче, на екипата на Македонија Ѓ.П. Кадетите на ФК Вардар успеаа да го победат лидерот во оваа генерација и да освојат нови три важни бодови во борбата за титулата. Избраниците на Влатко Колев славеа на овој дуел со резултат од 1:2. Сите ... Read More »