Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 38)

У-19

Во вторник и среда, сите четири генерации на ФК Вардар ќе играат против Шкупи, во рамките на последното 14 коло од првиот круг на натпреварување

k3

Утре и во среда ќе се одигра претпоследното 14 коло од првиот круг на натпреварување, во првенството на младинските фудбалски категории. Сите четири генерации ќе одиграат натпревари со екипата на Шкупи и тоа сите натпревари ќе бидат одиграни на теренот на Академијата. Поради лошиот терен во Чаир, екипата на Шкупи условно ќе биде домаќин на теренот на Академијата, додека кадетите ... Read More »

Кадетите убедливи во Струмица, младинците загубија од А.Пандев

2610

Денес во Струмица, натпревари од 13 првенствено коло одиграа кадетите и младинците на ФК Вардар. Победа забележаа кадетите (0:3), додека младинците се поразени од А.Пандев со резултат 0:2. Избраниците на Влатко Колев, кадетите успеаа да психички да се вратат после елиминацијата во четвртфиналето на купот и денес на гостински терен убедливо ја победи Академија Пандев. По првото полувреме имавме минимално ... Read More »

Академија Пандев е противник на Вардаровите генерации, во претпоследното 13 коло од првиот круг на натпреварување

1107

Во сабота и недела, своето 13 коло во првенството на младнските фудбалски категории ќе го одиграат генерациите на Вардар. Кадетите и младинците во сабота гостуваат во Струмица, на екипата на Академија Пандев, додека пионерските екипи во недела на теренот на Академијата го пречекуваат истиов противнк. Помладите пионери атакуваат на 12 победа во првенството, а пред овој натпревар имаат 11 победи ... Read More »

Младинците на Шкендија го елиминираа Вардар во 1/4 на купот

17c

Денес во Тетово се одигра реванш натпревар од четврфиналето на купот, помеѓу младинските екипи на Шкендија и Вардар. Мечот заврши со нерешен резултат 1:1, но поради повеќе постигнати голови на гостински терен, екипата од Тетово е таа која се пласира во полуфиналето на националниот куп. Првиот дуел одигран на теренот на Академијата заврши со нерешен резултат 3:3, иако Вардар на ... Read More »

Кадетите и младинците на ФК Вардар ги играат реванш натпреварите од 1/4 на купот

1715

Денес и утре, своите реванш натпревари од четврфиналето на купот против Шкендија, ќе ги одиграат кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар. Младинците својот натпревар го играат денес од 13 часот на теренот на противникот, односно во Тетово. На првиот дуел одигран на теренот на Академијата, ниту една од екипите не обезбедија предност и овој меч заврши со нерешен резултат ... Read More »

Филип Антовски: Многу значајни бодови со оглед дека игравме против состав кој е наш директен конкурент за титулата

vardarfans-antovski

Младинското фудбалско дерби му припадна на Вардар, кој на теренот на Академијата ја победи екипата на Шкендија. Избраниците на Петар Ѓорѓиевски му вратија на противникот за поразот во Тетово и сега многу поубедливо славеа во дербито на колото. Конечниот резултат од 4:1 говори за доминацијата на нашиот состав и одличната прикажана игра во текот на сите 90 минути. Бериша постигна ... Read More »

РЕПЕТЕ! Кадетите и младинците на ФК Вардар во дербито ја совладаа тетовска Шкендија

vardarfans-blagojevic-660x330

*Вечерва на Академијата на фудбалскиот клуб Вардар во Скопје за првпат се играа дуели под рефлектори, во истите две победи забележаа црвено-црните тимови. Повеќе во продолжение.. Вечерва во рамки на  12 коло во првенството на младинските фудбалски категории кадетите на ФК Вардар на Академијата во градски парк ја пречекаа екипата на ФК Шкендија во дербито. Момците на Колев  триумфираа во дуелот ... Read More »

Пет играчи од ФК Вардар беа дел од младинската репрезентација до 18 години, на контролните мечеви против Турција

vardarfans

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Турција. По една победа им припадна на двете селекции, Турција славеше на првиот контролен дуел со резултат 2:1, додека Македонија триумфираше минимално на вториот со резултат 1:0. Во составот на Добринко Илиевски за овие контролни натпревари со Турција се најдоа шест играчи на фудбалскиот клуб Вардар. ... Read More »

Дерби помеѓу Вардар и Шкендија, во 12 првенствено коло кај младинските фудбалски категории

617

Во недела ќе биде одиграно 12 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации ќе биде екипата на Шкендија. Интересно домашните натпревари против Шкендија, кадетите и младинците ќе ги одиграат во недела, во вечерни термини од 18 и 20 часот, додека пионерските екипи истиов ден гостуваат во Тетово, во термини од 10 и 12 часот. Помладите пионери ... Read More »

(Фотогалерија) Кадетите и младинците одиграа без победник, на дерби мечевите против Работнички

naslovna

Кадетите и младинците на ФК Вардар одиграа со нерешен резултат, на дерби натпреварите против екипата на Работнички. Кадетите одиграа без голови (0:0), додека младинците ремизираа (1:1), откако на полувреме противникот имаше предност од 0:1. Погледнете ја фотогалеријата од кадетското и младинското фудбалско дерби, на кои немаше победник. Read More »