Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 37)

У-19

По една победа за двете млади репрезентации на заедничкиот камп во Охрид, настапи имаа и вардаровите играчи

fk

Изминативе денови, два контролни натпревари во Охрид одиграа младите репрезентации на Македонија до 19 и 21 година. На заедничкиот камп кој се одржа во Охрид, двете селекции имаа два меѓусебни дуели, по еден триумф им припадна на двете екипи. На првиот дуел, славеше повозрасната Македонија У21 која триумфираше со резултат 3:1, додека вториот натпревар исто така заврши со овој резултат, ... Read More »

Со најдобра гол разлика и без пораз, младинците на ФК Вардар завршија на второто место во првиот дел од сезоната

naslovna1-660x330

Последни за преглед во есенскиот дел од сезоната ни останаа младинците на Вардар. Можеме да кажеме дека нашите млади надежи имаа одлична полусезона, која ја завршија без пораз. Со пет победи и два нерешени резултати, момците на Филип Ивановски се пласирани на второто место во младинската супер-лига, единствените со екипата на Шкендија кои незнаат за пораз во овој дел од ... Read More »

Тројца играчи од Вардар повикани за тренинг кампот на Македонија У19 и У21

131084149_3553035904791398_4258360069673094996_o

Селекторот на македонската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски и предводникот на селекцијата до 19 години, Шкумбин Арслани ги објавија фудбалерите на кои ќе сметаат за заедничкиот тренинг камп во Охрид за фудбалери од двете генерации. Селекциите до 19 и 21 година меѓусебно ќе одиграат два контролни натпревари. Првиот е закажан на 21. декември на стадионот „Билјанини Извори“ од 11:00 часот. Во истиот термин ... Read More »

Помладите пионери и кадетите се есенски шампиони, пионерите и младинците се вицешампиони

131016028_3530533470326807_4078857467869368760_o

Младинските екипи на ФК Вардар го финишираа есенскиот дел од сезоната. Помладите пионери и кадетите завршија на првото место, додека пионерите и младинците се второпласирани. Во продолжение можете да ги погледнете табелите во сите четири младински категории Помлада пионерска лига Пионерска лига Кадетска лига Младинска лига Read More »

Младинските екипи на ФК Вардар со максимални 12 освоени бодови го финишираа последното есенско коло

131088528_3532825520097602_1986176284630489183_o

Изминатиов викенд се одигра седмото коло во младинските фудбалски лиги, кое беше последно во есенскиот дел од сезоната. Вардаровите екипи на најдобар можен начин го завршија овој дел од сезоната освојувајќи максимални 12 бодови во дуелите со екипата на Македонија Ѓ.П. Во продолжение ќе ги објавиме сите резултати од колото во четирите лиги. Помладите пионери стигнаа и до седмата последователна ... Read More »

Триумфално последно есенско коло за кадетите и младинците на ФК Вардар

128894704_3496271143753040_3653529685344271524_o

Кадетите и младинците на ФК Вардар денес во Ѓорче го одиграа последното есенско коло во натпреварувачката сезона 2020/21. Двете екипи кои ги предводи Филип Ивановски дојдоа до победи во дуелите со Македонија Ѓ.П. Кадетите на ФК Вардар ја прокнижија и седмата последователна победа сезонава. На гостувањето кај Македонија Ѓ.П, црвено-црните славеа со резултат 0:2. По еден гол беа постигнати во ... Read More »

Македонија Ѓ.П е противник за младинските екипи на ФК Вардар во рамките на 7.коло

128592042_3496268827086605_5984326751315160560_o

Претстојниов викенд ќе се одигра 7 коло во младинските фудбалски лиги, противник на Вардар ќе биде екипата на Македонија Ѓ.П. Во сабота (12.12) пионерските екипи се домаќини на теренот на Академијата, додека истиов ден кадетите и младинците ќе гостуваат во Ѓорче.  Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Помладите пионери на Вардар се големи фаворити во ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Сите младински екипи на ФК Вардар можат да станат Есенски Шампиони

128663992_3496268020420019_4481994520410298575_o

После одигрување на 6.коло, помладите пионери и кадетите остануваат лидери во своите категории, додека пионерите и младинците се пробија на второто место на табелата. Тоа значи дека сите наши генерации имаат шанси да станат есенски шампиони. Во продолжение можете да ги погледнете табелите во сите четири младински лиги, за помладата пионерска лига треба да се впишат три бода за екипата ... Read More »

Одлично коло за младите надежи на Вардар, со максимални 12 бодови во дуелите со Њу Старс

128760307_3496270360419785_950321788160959022_o

Младинските екипи на ФК Вардар имаа одлично 6.првенствено коло, освојувајќи максимални 12 бодови во дуелите со екипата на Њу Старс. Вкупната гол разликата на овие четири натпревари гласеше 18:1, едноставно доминиравме на дуелите со овој противник. Помладите пионери повторно немаа големи проблеми да забележат победа, па како и на претодните, така и на дуелот со Њу Старс, лесно и рутински ... Read More »

Младинците на ФК Вардар им нанесоа „тежок“ пораз на Њу Старс, противникот девет пати ја вадеше топката од мрежата

128894704_3496271143753040_3653529685344271524_o

Екипата на Њу Старс денес доживеа вистинска „бламажа“ од младинците на ФК Вардар. Истата екипа која пред три дена не елиминираше во 1/4 финалето на Купот денес убедливо загуби од црвено-црните. На натпреварот кој се одигра на „Академијата“ во рамките на 6.коло од младинската супер лига, Вардар го „декласираше“ тимот на Њу Старс со неверојатни 9:0. Кој само веруваше дека ... Read More »