Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка (page 142)

Кошарка

КК Вардар победи со Феникс и скоро има сигурна промоција во Втора лига

kk-logo

КК Вардар во рамките на 11 коло од третата кошаркарска лига со “фенерџијата“ тимот на Феникс оствари убедлива победа со 46-94. Вардарци во овој меч “гостуваа“ во сопствената сала во Кале . Со оваа победа 8 по ред избија на лидерското место во лигата и речиси сигурно обезбедуваат влез во втората Македонска кошаркарска лига. За тимот на Црвено-црните  на овој ... Read More »

Натпреварот на КК Вардар со КК Феникс 2010 презакажан за вторник

ppppppppppppp

Натпреварот од 11 коло во Третата Македонска кошаркарска лига помеѓу нашиот Кошаркарски тим Вардар и тимот на КК Феникс 2010 кој првично беше закажан на програмата за сабота е презакажан во нов термин. Мечот ќе се одигра во вторник на 24 Март  со почеток во 20часот и 30 минути. И ако КК Вардар на овој меч се води како гостински ... Read More »

(ВИДЕО) КОМБАТ 87 На гостување во Пробиштип со Пробаскет

Комбат 87  во Пробиштип !

Видео од гостувањето на навивачката група на Кошаркарскиот Клуб Вардар КОМБАТ 87  во рамките на третата Македонска кошаркарска лига .Ова гостување беше во саботата каде навивачите на ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ кошаркари заминаа за Пробиштип . Вистинска навивачка атмосфера владееше во салата во ова мало гратче . По завршување на мечот од Пробиштип навивачите на Комбат 87 се упатија во Спортскиот Центар Јане ... Read More »

КК Вардар со нова победа викендов кај Пробаскет , Комбат гостуваа во Пробиштип

ttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

Кошаркарскиот клуб Вардар викендов во рамки на третата Македонска кошаркарска лига гостуваше кај тимот на Пробаскет во Пробиштип.  Нашите момци ја однесоа победата на овој дуел со 49-55 . На полувреме се отиде со 11 позитива за КК Вардар од 22-33 во меч типичен за третата лига со многу технички грешки и не така допадлива кошарка . Вардаровата победа беше ... Read More »

Вардарови Резултати : Победа за Фудбалерите, Кошаркарите, Кугларите и Ракометарките единствено пораз за РК Вардар

vardar fans

Овој викенд на спортските борилишта излегоа тимовите на Црвено-Црните речиси сите однесоа победа Фудбалерите победиа во Турново , Кошаркарите победиа на гостувањето во Пробиштип , Кугларите победија во мечот со КК Империјал Тобако , Девојките му нанесоа пораз на Динамо единствено Ракометарите негативно не изнеадиа со поразот во Висла Плоцк од минус  6 гола . ФК Хоризонт Турново – ФК ВАРДАР ... Read More »

КК Вардар и Комбат 87 на гостување во Пробиштип кај Пробаскет

71

КК Вардар по првото коло и победата над Ангели во второто пролетно коло гостува кај Пробаскет . Пробиштип е дестинацијата на која кошаркарите и навивачите од Скопје во Сабота ќе гостуваат . На првиот меч во малата сала во С.Ц. Кале Црвено-Црните издвојува убедлива победа со 36 поена разлика со резултат 93-57 .  По повод ова гостување и навивачката група ... Read More »

КК Вардар со победа во првиот пролетен дуел , Комбат во елемент

90

На првиот пролетен дуел КК Вардар со победа го почна походот кон врвот во лигата . Во саботата во малата сала во Спортскиот Центар Кале, црвено-црните кошаркари издвојуваа победа над тимот на Ангели со 72-58. Во есенскиот дел единствен пораз КК Вардар го доживеа токму од тимот на Ангели со само два поена , и во оваа прилика му се ... Read More »

КК Вардар стартува со првото пролетно коло и тоа дерби против Ангели , Комбат повикуваат : Сите во Кале

2323

Конечно по долгата пауза за почнува продолжението до Лигата во Кошарка за КК Вардар . Првиот меч е закажан за Сабота во 19-00 часот во Кале противник е тимот на Ангели . Овој меч е клучен за КК Вардар со победа ќе бидат многу блиску до промоција во Втората Кошаркарска лига. Тимот на Ангели е едниствениот кој му нанесе пораз ... Read More »

Филип Јованов: Екипата е во добра форма

11040066_1015709791795368_1965370409_n

Кк Вардар М-15 викендов ги продолжи натпреварите во првенството, во својата група. На домашен терен беа подобри од екипата на Баскет КАМ Р.Саса, совладувајќи ги со резултат 67-65. -Натпреварот со Баскет КАМ Р.Саса беше многу неизвесен. Утакмицата ја започнавме солидно, на полувреме водевме со 7 поени разлика. Во вториот дел играта беше изедначена но цело време бевме во водство, за ... Read More »

КК Вардар “генерација 2002“ настапија на турнир во организација на Анадолу Ефес !(ФОТОГАЛЕРИЈА) !

11007656_10204839837089191_941085110_n

По покана на турскиот гигант, Анадолу Ефес, нашите кошаркарски надежи настапија на турнир во организација на Ефес. Играа против оваа екипа, забележувајќи една победа и еден пораз. Исто така ги одмерија силите и со Галатасарај. Имаа можност да гледаат натпревар на вториот тим на Ефес, кој се натпреварува во втората турска лига. Тука имаа можност да се дружат со хрватскиот ... Read More »