Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка (page 150)

Кошарка

Младинците на КК Вардар поразени во финалето Купот

Комбат 87

Младите кошаркари на КК Вардар не успеаа да дојдат до петтиот Куп трофеј. Во финалето беа поразени од екипата на Мзт Скопје со 87:58. Натпреварот се играше во Спортскиот Центар “Јане Сандански “ . Сепак треба да бидат задоволни и со сребрениот медал, кој ќе им биде мотив во борбата за титулата во домашното првенство. Навивачката група на КК Вардар ... Read More »

Марко Огњановски за Вардарфанс: Утре не чека пеколно финале

16407_10202271767914055_1472051722268344336_n

Утре во С.Ц.Јане Сандански ќе се одигра големото финале од националниот кошаркарски куп, помеѓу екипите на Вардар и Мзт Скопје.Натпреварот се игра со почеток од 17:00, каде вардарци ќе ја имаат подршката од навивачката подгрупа Комбат, кои верно ги следат на секој нивни натпревар. Тие беа присутни и на денешниот последен тренинг на своите пулени, каде им дадоа подршка и ... Read More »

КК Мзт – КК Вардар

10989301_900368376652200_3906819963348312385_n

Во недела од 17:00  во спортскиот центар Јане Сандански натпревар ќе одиграат младите екипи, на Мзт и Вардар. Ова ќе биде Финале од националниот куп. Во првенството,КК Вардар се наоѓа на првата позиција со скор од 5-2, идентичен скор има и Мзт Скопје на 2-то место. На оваа средба најавено е и присуство на подгрупата Комбат 87 (Навивачи на Вардар). Read More »

Кристијан Арсовски : Се надевам дека ќе влеземе во најдобрите четири екипи

09

КК Вардар М-16 се натпреваруваат во најсилната супер лига.Претходно регуларната сезона ја завршија на првото место со само еден пораз. -Регуларниот дел од групната фаза нашиот клуб Вардар ја одигра во најсилната група.Со тимска игра и напорни тренинзи успеавме да го освоиме првото место од групата со 9 победи и 1 пораз. Црвено-Црните момци на КК Вардар М-16 во Супер ... Read More »

Младен Јегдиќ:Моите впечатоци од Турција се одлични.

10984913_10204817263284860_826038693_n

КК Вардар Апаве генерација 2001 во периодот од 11-14-ти вефруари беа гости на големиот турски гигант, Анадолу Ефес. -Моите впечатоци се одлични. Бевме сместени во тренажниот центар Анадолу Ефес, кој се наоѓа во склоп на пиварата Ефес. Одлично бевме примени, и драго ми е што имавме прилика да видиме како функционира еден евролигашки клуб. Момците имаа можност да одиграат пријателски ... Read More »

КК Вардар Апаве – 2001 пристигна во Скопје

kk 2001

Во периодот од 11-14 февруари КК Вардар генерација 2001 настапија на турнир во организација на турскиот гигант Анадолу Ефес . Одиграа два натпревари со овој противник,и по една победа им припадна на двете екипи. Анадолу Ефес-КК Вардар 55:45 Анадолу Ефес-КК Вардар 43:50 Исто така играа против постара од нив генерација на Галатасарај , на кој доживеаа пораз . Секако дека ... Read More »

КК Вардар Апаве во Истанбул

kk

КК Вардар апаве генерација 2001 до недела ќе бидат учесници на турнир во организација на Анадолу Ефес.Токму против домаќиот и го отворија својот настап.Иако загубија со 55:45 сепак покажаа зошто се тука и колку вредат.Денес пак играат со истиот ривал, а во сабота противник им е екипата на Галатасарај.Вечерва ќе имаат можност во живо да го проследат дерби дуелот од ... Read More »

Младите надежи на КК Вардар гости на Анадолу Ефес

10993086_1600525530163907_1535059508610890652_n

КК Вардар генерација 2001 денес отпатуваа за Турција каде ќе бидат гости на Анадолу Ефес.На покана од големиот турски гигант,момците предводени од Младен Јегдиќ и Никола Данев ќе бидат гости во нивниот тренинг центар во следните четири дена.Во самиот комплекс на Анадолу Ефес ќе престојуваат и ќе се хранат нашите кошаркари.Овие момчиња ќе имаат можност да се натпреваруваат со најдобрите ... Read More »

Генерациите на КК Вардар победнички овој викенд.

10982393_596789240453480_2220360082537384601_n

Сите млади генерации на КК Вардар кои се натпреваруваат во младинските лиги,забележаа победи во викендот кој помина. М20 Вардар-Работнички 70-65 М18 Вардар-Борец Баскет 103-70 М16 Вардар-А. ФМП 70-55 М14 Колибри-Вардар 71-75 М13 МЗТ-Вардар 38-81 М12 Драчево-Вардар 09-97 Read More »

Андреј Ников за Вардарфанс:Првата фаза од првенството ни помина одлично.

10922065_10152693531393935_520158444_n

Младинците на КК Вардар М-14 по првата фаза од првенството се наоѓаат на второто место на табелата,забележувајќи 5 победи и еден пораз.Единствениот пораз го доживеа од својот најголем конкурент екипата на Работнички на гостински терен.Иако водеа во поголем дел од натпреварот,сепак на крај несреќно изгубија. Резултатите по првиот дел од сезоната: 1 коло: Работнички-Вардар 88:85 2 коло: Вардар-Колибри 115:30 3 ... Read More »