Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка (page 149)

Кошарка

КОШАРКА: КК Вардар денес гостува во Прилеп кај Марфил , КОМБАТ за жал не сме во можност да присуствуваме за првпат на меч на Вардар

88

КК Вардар денес ќе го одигра  последниот дуел во третата кошаркарската лига на Македонија со тимот на КК Марфил Спорт. Мечот ќе го одиграат нагости во Прилеп истиот беше претходно одложуван , а денес вонредно закажан за одигрување . Вардар на првиот меч во малата салата Кале го победи гостинскиот тим со огромни 49 поена разлика со резултат 111-62 . ... Read More »

КК Вардар М-15 ги прегази Водно Санс

11082618_1620641451485648_4034860505530385664_n

Во заостанат натпревар во рамките на групата А во младинската кошаркарска лига, КК Вардар М-15 забележа висока победа против екипата на Водно Санс. Конечниот резултат гласеше 81:55. Ова е вкупно девета победа за оваа генерација во групата во која се натпреварува. По четвртини резултатот се одвиваше: 15:9 26:16 21:17 19:23 Момците прикажаа убава за око и модерна кошарка. КК Вардар: ... Read More »

КК Вардар младински лиги-резултати

vardar mladi

Викендов кој помина настап имаа младинските категории на КК Вардар, забележувајќи ги следниве резултати: -КК Вардар(М-16)- Кк Јуниор Битола 82:44 Оваа категорија се натпреварува во најсилната супер лига, каде моментално се наоѓа на втората позиција со учинок од три победи и три порази. -Кк Ангели-КК Вардар(М-15) 65:87 Оваа генерација се натпреварува во групата А. Има забележано осум победи и четири ... Read More »

Изненадувачки пораз за КК Вардар во мечот со Академија ФМП 60-66

vardarfans kk

Кошаркарите на Вардар прокнижија пораз во мечот со Академија ФМП од 60-66 во рамките на третата Македонска лига . Помалку изненадувачки резултат бидејќи се очекуваше Вардар да ја однесе победата во мечот на свој паркет во малата сала на Спортскиот Центар Кале . Можеби огромен проблем на управата е пристапот кон мечевите така на овој меч Црвено-црните имаа на располагање само ... Read More »

КК Вардар победи со Феникс и скоро има сигурна промоција во Втора лига

kk-logo

КК Вардар во рамките на 11 коло од третата кошаркарска лига со “фенерџијата“ тимот на Феникс оствари убедлива победа со 46-94. Вардарци во овој меч “гостуваа“ во сопствената сала во Кале . Со оваа победа 8 по ред избија на лидерското место во лигата и речиси сигурно обезбедуваат влез во втората Македонска кошаркарска лига. За тимот на Црвено-црните  на овој ... Read More »

Натпреварот на КК Вардар со КК Феникс 2010 презакажан за вторник

ppppppppppppp

Натпреварот од 11 коло во Третата Македонска кошаркарска лига помеѓу нашиот Кошаркарски тим Вардар и тимот на КК Феникс 2010 кој првично беше закажан на програмата за сабота е презакажан во нов термин. Мечот ќе се одигра во вторник на 24 Март  со почеток во 20часот и 30 минути. И ако КК Вардар на овој меч се води како гостински ... Read More »

(ВИДЕО) КОМБАТ 87 На гостување во Пробиштип со Пробаскет

Комбат 87  во Пробиштип !

Видео од гостувањето на навивачката група на Кошаркарскиот Клуб Вардар КОМБАТ 87  во рамките на третата Македонска кошаркарска лига .Ова гостување беше во саботата каде навивачите на ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ кошаркари заминаа за Пробиштип . Вистинска навивачка атмосфера владееше во салата во ова мало гратче . По завршување на мечот од Пробиштип навивачите на Комбат 87 се упатија во Спортскиот Центар Јане ... Read More »

КК Вардар со нова победа викендов кај Пробаскет , Комбат гостуваа во Пробиштип

ttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

Кошаркарскиот клуб Вардар викендов во рамки на третата Македонска кошаркарска лига гостуваше кај тимот на Пробаскет во Пробиштип.  Нашите момци ја однесоа победата на овој дуел со 49-55 . На полувреме се отиде со 11 позитива за КК Вардар од 22-33 во меч типичен за третата лига со многу технички грешки и не така допадлива кошарка . Вардаровата победа беше ... Read More »

Вардарови Резултати : Победа за Фудбалерите, Кошаркарите, Кугларите и Ракометарките единствено пораз за РК Вардар

vardar fans

Овој викенд на спортските борилишта излегоа тимовите на Црвено-Црните речиси сите однесоа победа Фудбалерите победиа во Турново , Кошаркарите победиа на гостувањето во Пробиштип , Кугларите победија во мечот со КК Империјал Тобако , Девојките му нанесоа пораз на Динамо единствено Ракометарите негативно не изнеадиа со поразот во Висла Плоцк од минус  6 гола . ФК Хоризонт Турново – ФК ВАРДАР ... Read More »

КК Вардар и Комбат 87 на гостување во Пробиштип кај Пробаскет

71

КК Вардар по првото коло и победата над Ангели во второто пролетно коло гостува кај Пробаскет . Пробиштип е дестинацијата на која кошаркарите и навивачите од Скопје во Сабота ќе гостуваат . На првиот меч во малата сала во С.Ц. Кале Црвено-Црните издвојува убедлива победа со 36 поена разлика со резултат 93-57 .  По повод ова гостување и навивачката група ... Read More »