Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар (page 920)

РК Вардар

РК Вардар продолжува со победите , Нексе нова “жртва“

vardarfans ccccccccccccccc

Продолжуваат победите за црвено- црните момчиња тие во третиот меч во рамки на СЕХА регионалната лига ја остварија третата победа. Вчера на  домашен терен во С.Ц Јане Сандански го победија вицешампионот на Хрватска тимот на Нексе со резултат 31:28 (13:10) . Избраниците на Раул Гонзалес во мечот влегоа резервирано со единствена цел да останат трите бода во Скопје. Вардарци одлично ... Read More »

Гонзалес: Мораме да се подобриме – Горбок: Најважно е што победивме

vardrafans izjavi pres

Екипата на Рк Вардар ја забележа третата победа во сеха лигата и ја продолжи победничката серија во новата сезона. Ова е вкупно десета победа за црвено-црните, вклучувајќи ги и подготвителните турнири. Избраниците на Гонзалес играа колку што беше потребно, за да се забележи победа. Конечниот резултат гласеше 31:28, иако на моменти нашиот шампион имаше предност и од седум голови. Сепак ... Read More »

17 одбрани на Штербик, како загревање за Л.Ш

sterbik-vardarfans-vardar

Арпад Штербик продолжува во континуитет да има добри настапи на почетокот од сезоната во Сеха лигата. На вчерашниот дуел со храватскиот преставник екипата на Нексе, нашиот голман имаше 17 успешни интервенции. Со самото тоа е и се полесно, кога имаш расположен голман во името на Арпад. Вардарци дојдоа до три победи, од исто толку натпревари во Регионалното натпреварување. Арпад Штербик ... Read More »

СЕХА дуелот: Вардар- Нексе низ директен пренос на МТВ 20:10ч.

vardarfans sexa

Денешниот дуел во СЕХА помеѓу македонскиот преставник РК Вардар и тимот кој доаѓа од Хрватска екипата на Нексе ќе може да го проследите низ директен пренос на македонската радио и телевизија на првиот програмски канал. Ова е трет меч за црвено- црнире во Сеха регионалната лига на кој ќе атакуваат на третата победа. Мечот почнува во 20 часот и 15 ... Read More »

Против Нексе за продолжување на победничката серија

vardarfans nexe

Вардар во потрага по десетата победа во новата сезона, вкупно трета во официјалните натпревари. Денес го играме третиот меч во сеха лигата, против екипата на Нексе од Хрватска. Четири победи од турнирот во Кањижа, три на “Вардар турнирот“ и две во сеха натпреварувањето е билансот на црвено-црните во новата сезона. Во претходните две кола, остваривме триумфи против тимовите на Војводина ... Read More »

(ВИДЕО) Штербик одлично ја започна новата сезона

vardarfans kojna

Еден од најдобрите светски голмани, Арпад Штербик одлично ја започна новата сезона во дресот на Вардар. Веќе освои две награди за најдобар голман на подготвителните турнири. На “Кањижа куп“ и “Вардар турнирот“, Штербик беше заслужено прогласен за најдобар голман. Добро ја започна и новата сезона во сеха лигата. На првиот дуел против Војводина, беше најзаслужен со своите 16 одбрани за ... Read More »

Мечот од сеха лигата помеѓу Загреб и Вардар, кој требаше да се игра во сабота е одложен

vardarfans-vujo-620x330

Одложен е натпреварот од сеха лигата помеѓу екипите на Загреб и Вардар. Овој дуел требаше да се игра во сабота во Загреб, но истиот е одложен поради здравствената состојба на шест играчи на Хрвасткиот шампион, кои добија труење од храна на гостувањето во Белорусија. После завршување на натпреварот против Брест Мешков, дел од ракометарите почуствувале грозница и стомачни болки. На ... Read More »

Гонзалес: Сакаме да ја подобриме играта и да бидеме подготвени за мечот со Монпелје

vardarfans gonzales

Денес беше оддржана прес конференција, по повод новиот натпревар во сеха лигата, против екипата на Нексе од Хрватска. Со овој противник, кој ни е добро познат од претходните сезони, имавме можност  да играме на “Вардар турнирот“. Тогаш го надигравме противникот и забелажавме убедлива победа. Минататга сезона во ова натпреварување, исто така забележавме два триумфи против Хрватскиот претставник. На овој дуел, ... Read More »

Пуштени во продажба билетите за натпреварот Вардар-Нексе

vardarfans bileti

Во периодот од 10-18 часот на билетарата кај С.Ц Јане Сандански ќе можете да си набавите билет за дуелот од сеха лигата, помеѓу Вардар и Нексе. Цената на билетот е 100 денари за на трибина и 200 денари, за ВИП просторот. Овој меч ќе се одигра утре со почеток од 20:15 часот. Повеќе информации за продажбата на влезници можете да ... Read More »

СЦ. ”Јане Сандански” се проширува

vardarfans bileti

Нашата армија навивачи се разбира не ја ”собира” во ”Јане Сандански”, па управата се реши да монтира уште две трибини, a со самото тоа и да се зголеми капацитетот на салата. Како што информираше спортскиот портал Sportmedia.mk, веќе е започната изградбата на нова трибина, одма зад едниот гол, а се очекува по истата, да започне и доградба на другата страна, ... Read More »