Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар (page 910)

РК Вардар

РК Вардар јуниор денес гостува кај ГРК Борец во Велес

vardarfans dd

Тимот на РК Вардар јуниор денеска во рамки на четвртото коло од домашната Супер Лига гостува кај екипата на ГРК Борец во Велес. Нашите момци ќе се обидат да дојдат до втората едноподруго победа во најквалитетната домашна ракометна лига по триунфот минатот коло во С.р.ц “Кале“ со еден гол над тимот на РК Пелистер. Мечот ќе се игра денес со почеток ... Read More »

Вардар и Брест Мешков се единствените непоразени екипи во ЛШ

phoca_thumb_l_DD1_8056

Македонскиот и Белорускот ракометен шампион, се единствените две непоразени екипи во првите три кола на лигата на шампионите. Двата тима имаат стопроцентен учинок од три победи на стартот на новата сезона во ЛШ. Вардарци до сега беа поуспешни на гостински терен против Монпелје и Кристијанштад и во својата арена го победивме Пик Сегед. Вкупната гол разлика е 87 постинати и ... Read More »

Гласајте за Алем Тоскиќ, во изборот за најдобар играч на колото во ЛШ

vardarfans toskik vo idealen tim na ls

Нашиот играч, Алем Тоскиќ се најде во изборот за најдобар пикер на третото коло во лигата на Шампионите. Тој заедно со Дибиров беа најефикасни постигнувајќи по 7 голови. Постигнуваше голови во моменти кога противникот се приближуваше до нашата предност. Беа меѓу најзаслужните, заедно со Штербик за третата победа во групната фаза. Да гласаме за Тоскиќ и да му помогнеме да ... Read More »

Нема тим што може да го победи РК Вардар!

12079641_659191307516946_1227256466401272346_n

Нема одмор за нашите момци, по победата во Шведска, заминаа за Србија, на натпревар од Сеха лигата. Без клучните двајца играчи Дибиров и Карачиќ настапи Вардар на овој натревар во Србија, во тимот го немаше ниту Арпад Штербик и Алем Тоскиќ. Противник на нашиот тим беше дебитантот во Сеха натпреварувањето, тимот на Спартак Војпут. Натпреварот започна изадначено, нашите момци се ... Read More »

(ВИДЕО) Подсетување како Комити Запад ги поздравија Рајн Некар : Ша,ла,ла..“Auf Wiedersehen“

vardarfans-visla

Видео од минатата сезона во ЕХФ Лигата на ракометни шампиони како најверните навивачи на  Вардар навивачката група Комити Запад ги “поздрави“  гостите од Германија Рајн Некар Ловен. Во тој дуел нашите црвено  – црни ракометари по тешка битка на теренот славеа победа со резултат од 28:25 на крајот од мечот. Овогодинешното среќавање со тимот од Бундес лигата е прогласен од ... Read More »

Дибиров за Вардар Фанс: Спремен сум за сабота, ги повикувам да дојдат и нашите навивачи

vardar-visla-21.03.2015-1316(1)

Се е во најдобар ред со нашите играчи Дибиров и Карачиќ, кои заработија удари на последниот натпревар против Кристијанштад во лигата на шампиони. Тие нема да настапат на денешниот дуел во сеха-лигата против Спартак. Веќе се во Скопје и работат со медицинскиот тим, за комплетно санирање на повредите. Добив незгоден удар колено во колено, не се работи за повреда на ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ! Гости: Диви, Брдаровски, Гачевски и Симиќ

vardarfans divi

Видео од неделното издание на емисијата “Вардар ТВ“. Гости од машкиот ракометен колектив се : голманот Петар Ангелов-Диви и тренерот на голманите Горан Симиќ, а од фудбалскиот колектив голманот Филип Гачевски и дефанзивецот Владица Брдаровски. Покрај гостите во студиото во емисијата ќе има извештаи од победедите на РК Вардар во мечевите од ЕХФ Лигата на Шампионите и СЕХА-лигата. Извештај од ... Read More »

Голманскиот дуел помеѓу Штербик и Симиќ, му припадна на нашиот голман

vardarfans sterbik-simic

Нашиот ракометен шампион ја забележа третата победа во групната фаза на најголемото ракометно натпреварување. Ниту Кристијанштад не успеаа да се попречи на патот на Вардарци, за продолжување на победничката серија, која трае од почетокот на сезоната. Противникот немаше ниту едно водство, се што успеаа да направи е само на два пати да го израмни резултатот. Во главно издание на овој ... Read More »

Завршија прегледите на Карачиќ , повредата не е сериозна

vardarfans karacik ol-star seha

На вчерашниот меч во Шведска со тимот на Кристијанштад  средниот бек на црвено – црните Игор Карачиќ имаше лош судар со еден од домашните играчи. Нашиот играч беше изнесен од теренот поради настаната повреда, тој веднаш беше упатен кон Скопје на медицински прегледи . Игор Карачиќ денеска  дојде порано во Скопје, и отиде одма на анализи околу својата повреда добиена на ... Read More »

Нема одмор за црвено-црните херои, утре Сеха меч со Спартак, Дибиров и Карачиќ се вратија во Скопје

vardarfans TAB7

Црвено – црните херои немаат многу време за одмор по вчерашниот дуел во Шведска и победата од 25:30 над домаќинот  Кристијанштад утре имаат нов предизвик овој пат во СЕХА-регионалната лига. Гостуваме кај тимот на РК Спартак Војпут од Суботица. Тимот на Спартак Војпут е дебитант во регионалното натпреварување годинава, тие заедно со Војводина се преставници од соседна Србија во оваа сезона ... Read More »