Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар (page 930)

РК Вардар

Во друштво на Столе, никогаш не е досадно!

Столе во елемент! како и секогаш, да си во друштво на Столе Стоилов секогаш е забавно. Тоа го потврдува и оваа фотографија. По завршувањето на еден тренинг, во стилот на големите екипи, играчите одат во ладна вода, овој пат Столе со себе си понесе и маска за гњурење. Инаку во друштво на Стоилов уште се, Тимур Дибиров, Матјаж Брумен и ... Read More »

Среќен роденден Тимур Дибиров!

Денес својот 32-ри роденден прославува миленикот на скопската публика Тимур Дибиров. Ние му посакуваме среќен роденден на нашето крило, и уште многу успеси и настапи во светиот дрес. И се разбира, да го подигне шампионскиот пехар со Рк Вардар во Лигата на Шампионите. Честитки до Тимур, а воедно и едно мало уживање за вас!   Read More »

Рк Вардар одржува прес конференција, на која ќе ги претстави новите засилувања

Во петок со почеток од 12:30 часот, ракометниот клуб Вардар ќе одржи прескоференција, по повод претставувањето на новите засилувања. Пресот ќе се одржи во конференциската сала, во спортскиот центар Јане Сандански. Хорхе Македа, Мијајло Марсениќ, Дејан Манасков, Александер Деревен и Лука Циндриќ ќе имаат можност да се обратат на Македонската јавност. Ќе биде презентиран планот за подготовките и очекувањата за претстојната ... Read More »

Дибиров: Среќен сум, што имаме добра екипа

Екипата на Рк Вардар стартуваше со тренинзи за новата сезона. Веќе трети ден тренира во С.Ц. Јане Сандански. Целите и амбициите остануваат исти, како и претходните две сезони. Пласманот на завршниот тунир во Келн е главната цел за Вардарци, во сезоната која претстои. Најдобриот стрелец во последниве две години во лигата на шампионите, руското крило Дибиров ја посакуваше Барселона како ... Read More »

Моќен, силен и страшен Вардар

vardargans gorbok

Ракометниот шампион на Македонија, екипата на Вардар втор ден тренира во С.Ц. Јане Сандански и полека се загрева за новите предизвици кои им претстојат во сезоната која доаѓа. Можеби никогаш посилен, составот предводен од Раул Гонзалес започна да работи во силно темпо. Клубот е малку поразличен од претходните две сезони, откако стана сопственик господинот Самсоненко. Екипата ја засилија пет нови ... Read More »

Најново издание на емисијата Вардар ТВ (ВИДЕО)

1-vardarfans-660x330

Во најновото издание на емисијата Вардар ТВ, можете да го погледнете извештајот од реванш натпреварот на Фк Вардар во лигата на шампионите, против екипата на Апоел. Потоа најинтересните моменти од сите емисии за изминатата сезона, тука се тимовите на Рк и Жрк Вардар со освојување на двојната домашна круна. Потсетување од гостувањето на капитенот на ракометниот клуб, Филип Лазаров и ... Read More »

Младиот голман Никола Кизиќ, тренира со првиот тим на Рк Вардар

vardarfans kizik

Никола Кизиќ е најновото име кое имаше можност да тренира со првиот тим на Рк Вардар. На вчерашниот тренинг, недостасуваше Милиќ-Џамбо, па неговото отсуство го искористи младиот голман Кизиќ. Исто така и поранешниот голман на првиот тим, а сега на втората екипа Чаневски беше присутен на првиот тренинг. Никола Кизиќ го брани голот на младинската екипа на Вардар и дебитираше ... Read More »

Шампионот го означи стартот на подготовките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

11222458_885705338142980_2398457787025745917_n

Ракометниот клуб Вардар денес ги стартуваше подготовките за новата сезона. На првиот тренинг се појавија сите играчи, кои во претстојната сезона ќе му бидат на располагање на Раул Гонзалес. Тука беа и 5-те нови засилувања, Македа, Деревен, Манасков, Марсениќ и Циндриќ. Сите играчи се здрави и го одржаа првиот тренинг. Единствено на попладневниот тренинг недостасуваше Страхиња Милиќ. Денес со екипата ... Read More »

(ФОТО) Столе Стоилов им посака добредојде на 5те нови соиграчи во РК Вардар

vardarfans fu

Иконата на црвено-црните Столе Стоилов од денес има неколкумина нови колеги во својот табор , тој на истите им посака добродојде во тимот . Стоилов на социјалната мрежа Фејсбук постираше објава со фотографија на која се 5-те нови имиња во вардаровиот тим : Дејан Манасков неговиот репрезентативен колега , Циндриќ , Македа , Марсениќ и Деревен со текст : Добродојдовте ... Read More »

(ВИДЕО) Едно од најдобрите ракометни навивања, против Висла во Ј.Сандански

vardar-visla-21.03.2015-1315(1)

Можеби најдобриот натпревар и најдоброто навивање за изминатата сезона, беше натпреварот на Рк Вардар во 1/8 од лигата на шампионите против Висла Плоцк. Сите се сеќаваме на овој возвратен дуел од 1/8 рунда кога требаше да анулираме минус шест гола, од првиот дуел одигран во Полска. Со поддршката од Комити и останатата публика во спортскиот центар Ј.Сандански успеавме да ја ... Read More »