Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар (page 950)

РК Вардар

РК Вардар со пет преставника во изборот за ол-стар тимот во ЛШ

11068401_10152930950728666_4726603006077662070_n

ЕХФ ги номинираше играчите кои ќе земат учество во гласањето за избор во ол-стар тимот за сезона 2014/2015. Вкупно 45 ракометари и 5 тренери ќе се борат за признанието најдобри на своите позиции. Беа избрани играчи од 19 клубови и 17 различни држави во Европа. Во овој избор секако се најдоа и играчи на Вардар. Арпад Штербик е номиниран во ... Read More »

НАШАТА ИНИЦИЈАТИВА УСПЕА!!! Видеобим пред Јане Сандански во сабота

poznati-se-sostavite-za-mechot-vardar-gjer-1376

Иницијативата на Вардарфанс кој први ја поведовме , а беше широко прифатена од црвено-црната јавност вроди со плод. РК Вардар на својот сајт објави дека ќе има ВИДЕОБИМ пред Спортскиот Центар Јане Сандански во сабота да го следиме мечот на девојките со Ѓер. Браво за експресниот одговор од клубот позитивни критики за овој менаџмент на клубските челници. Ова е нивното ... Read More »

РК Вардар 100% подреден на Л.Ш одложени мечевите со Зомимак и Пролет

vardarfans rk prilep

Супер лигата за одпочна Вардар на првиот меч го прегази РК Прилеп во С.Ц Јане Сандански , но доаѓа следниот и најголемиот предизвик и тоа е Полскиот Киелце во Скопје на Велика Сабота. Затоа обврските во домашната ракометна лига се одложени . И тоа  мечевите од второто и третото коло со тимовите на Тинекс Пролет и на Струмички Зомимак ќе ... Read More »

ИНИЦИЈАТИВА!!! Гледачите барат видеобим пред Јане Сандански за да ги гледаат завршните минути на дуелот во Ѓер

1610909_1598148373733891_5363731402531804577_n

На велика сабота е вистинска Вардарова фешта сите три тима на црвено-црните се во поход . Фудбалскиот гостува во Кратово кај Силекс , девојките го играат реванш дуелот од 1/4Финалето во Ѓер од 16часот и 30 минути , а во Спортскиот Центар Јане Сандански ракометарите ги чека дуел со ривалите од Полска. До нашата редакција пристигнаа многу барања за почнување ... Read More »

ИСТОРИСКА ШАНСА! Со победа во купот РК Вардар ќе биде прв ракометен тим со двоцифрен ракометни одличја-10 во Македонија

10384750_544460495656695_8380715049557970321_n

Историска шанса сезонава му се укажува на нашиот ракометен клуб Вардар и тоа во купот на Македонија да биде првиот Македонски ракометен колектив со двоцифрен број одличја. Во купот Вардар има 9 титули и годинава е шанса за 10-тата . Денес се извлечени групите за купот каде што црвено-црниот тим е апсолутен фаворит. Вардар е најтрофеен ракометен Македонски колектилив во ... Read More »

Познат патот до одбраната на Купот трофејот на РК Вардар, Црвено-црните организатори на две куп групи

phoca_thumb_l_DD1_1032

Ракометниот клуб Вардар годинава ќе го брани трофејот во ракометниот куп на Македонија . Вардар ќе организира две групи од првата фаза на купот . Вардар ќе се обиде да ја зголеми својата колекција на 10 трофеи во ова натпреварување . Првиот тим ќе биде домаќин во Спортскиот Центар Јане Сандански , а тимот на Вардар Јуниор својте мечеви како ... Read More »

Ред по ред, сите посакуваат билет за саботниот меч

11130086_10153418593555348_5632189982766425335_n

Ред се редеше пред билетарата на СЦ. Јане Сандански, повеќе од 200-тина навивачи на Вардар уште половина час пред продажбата на карти беа распоредени во колона пред билетарата. Исто така пред билетарата можеше да се забележи и огромно присуство на навивачи од другите градови, организирани превози имаше од Кавадарци, Свети Николе, Струга, Берово… и останатите кој со задоволство дојдоа да ... Read More »

Рк Вардар убедлив на стартот на Супер лигата

ubedliv-pochetok-na-plejofot-so-golema-pobeda-nad-prilep-1472

Полесен тренинг за избраниците на Раул Гонзалес на денешниот натпревар. Во малата сала во С.Ц. Јане Сандански црвено-црните забележаа убедлива победа против екипата на Прилеп, со резултат 41:26 и со тоа го почнаа походот кон освојување на нова шампионска титула. Само во првите 15 минути од мечот гостите одржуваа резултатска рамноправност, кога успеваа на два пати да го израмнат резултатот. ... Read More »

Започна младинскиот меѓународен турнир “ракометот е мојата иднина“

1604643_734335036577975_1686732976_n

Вчера започна турнирот “ракометот е мојата иднина“ на млади репрезентации кој се одржува во Бугојно, во Босна и Херцеговина. На турнирот учествуваат осум репрезентации поделени во две групи. Младинската ракометна репрезентација се наоѓа во групата Б заедно со репрезентациите на Катар, Бих и Полска. Веќе вчера одиграа меч против Катар на кој доживеаа пораз. Денес нашите момци ќе одиграат уште ... Read More »

Вардар против Прилеп ја започнува борбата за титула во првенството

vardar-vesprem-07.03.2015-1115(1)

Екипата на Рк Вардар во сабота ќе го започне походот кон освојување на титулата во националното првенство. По првото коло од плеј-оф на Супер лигата, противник е екипата на Прилеп. Натпреварот ќе се одигра во сабота со почеток од 15:00 во малата сала во С.Ц. Јане Сандански. Мечот ќе го судат двојката Металари-Николовски. Ова ќе биде само полесен тренинг пред ... Read More »