Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар (page 960)

РК Вардар

Вардар го разби Веспрем

wes2

Конечно РК Вардар го наплати својот долг со Унгарскиот Веспрем . Огромна победа во Спортскиот Центар Јане Сандански со 28-21 (14-10). Вардар на денешниот меч започна фуриозно, Веспрем мрежата на Штербик ја начна дури во 7 минута, кога резултатот гласеше 6:1. Во понатамошната фаза од мечот Вардар стигна и до највисоките +8, Дибиров ја забавуваше публиката со извонредните голови од ... Read More »

Вардар – Веспрем најава

phoca_thumb_l_DD1_7953

Денеска од 20:15 во С.Ц Јане Сандански ќе се одигра мечот на колото. Нагости доаѓа моќната екипа на Веспрем од Унгарија. Овој натпревар нема да има некое големо резултатско значење, бидејки и двата тима ги осигураа своите учества на ф4 завршниот турнир. Од друга страна како што најавуваат играчите, ова ќе биде добра проверка пред натпреварите на двата тима во ... Read More »

Карачиќ и Столе со изненадување за понежниот пол по повод 8ми Март

stole 8

По повод 8ми Март во нашата метропола во еден од најпознатите трговски центри “Сити Мол“ во педиодот од 5 до 8 март со низа активности се реализира проектот т.н. Женски град . Дамите се во овие  четири дена оние за кој се наменети низа изненадувањеа , настани и активности во самиот “Сити Мол“ . Двајца ракометари од РК Вардар Македонскиот ... Read More »

Игор Карачиќ за Вардарфанс: Се гледаме во Јане Сандански

10991098_10204815577963568_4015611856565401154_n

Ракометен спектакл не очекува утре во С.Ц Јане Сандански. Екипата на Вардар го пречекува лидерот на табелата во Сеха Лигата, и шампион на Унгарија екипата на Веспрем. Ова ќе биде натпревар без резултатска значајност, но секако и двете екипи ќе одат на победа. Игор Карачиќ во пресред на утрешниот меч со свое видување за нашиот сајт: Сигурно ќе биде тежок ... Read More »

Вардар без Брумен на Веспрем

44e0d92091778f5cc33eed7a0ae19cae

Екипата на Раул Гонзалес ќе биде хендикепирана на дербито од Сеха Гаспорм Лигата во сабота против Веспрем, на десната  крилна позиција ќе недостига Матјаж Брумен, кој мака мачи со повреда на раката. Па така на десната крилна позиција за овој меч ќе го имаме само Шишкарев, исто како што беше и во Германија со Рајн Некар Левен. Брумен  проблеми со ... Read More »

Столе Стоилов : Веспрем ни е должник

stojance-stoilov

На денешниот прес по повод саботниот дуел во рамките на СЕХА Лигата од РК Вардар дадоа видување за мечот со кој се затвора групната фаза од регионалната лига . Мечот е закажан за во 20-15 минути во Спортскиот Центар Јане Сандански . Билети на за овој меч може да се набават на касата на С.Ц Јане Сандански и во продажните ... Read More »

Арпад Штербик во идеалниот тим на СЕХА за Февруари

sterbik

На официјалниот сајт на СЕХА регионалната лига се објавени најдобрите седум за изминатиот месец од нашите Црвено-Црни момци имаме еден преставник во топ 7 . Арпад Штербик голманот на Ракометниот тим Вардар се најде во овој избор за Февруари . Најголем придонес за изборот на Штербик како што наведуват од СЕХА Лигата се неговите 13 одбрани на во мечот со ... Read More »

Тешки мечеви за трите Црвено-Црни состави

10872379_10203667545831373_1328529157_n

Три тима на Вардар имаат тешки дуели со сериозни противници . Фудбалскиот во домашната , Машкиот ракометен тим на регионаната , а девојките во Шампионската лига . Можеби најлесна задача од сите имаат момците на Сергеј Андреев кој во рамките на 19 коло ПМФЛ меч кој ќе се одигра на Арената Филип Втори во недела . Црвено-Црните ќе се сретнат ... Read More »

Колумна – Ме боли , ме боли .. Вардар

vf

 Ме боли 9 разлика од предградието. Ме болат 27:25 со Фленсбург. Ме боли 0-0 Со Пелистер во натпревар за титула. Ме боли романтичното селфи. Ме боли 2ро,3то,4то,5то место на табела. Ме боли кога е последен. Ме боли сеуште и оној пораз од слога во купот 96та. Ме болат 2 гола во 90та минута на БАТЕ. Ме боли Роселаре. Ме боли ... Read More »

Наташа Нолевска: Нашата цел оваа сезона е освојување на младинското првенство

10247416_10202972016692605_931665857594735359_n

Младинките на Жрк Вардар со победа го стартуваа вториот дел од сезоната. Денеска на гостински терен беа подобри од екипата на Стружанка, против која забележаа убедлива победа со резултат 12:25. Првото полувреме заврши во корист на Вардарки 6:12. Најефикасна во нашите редови беше Наташа Нолевска која постигна 10 гола. Гичевска и Тодоровска додадоа по 4.  Нина Ладева беше одлична на голот ... Read More »